Prax jogy pri vynechaní vnútorných orgánov

Včera sme vám povedali, ako plánovať svoje tréningy, ak ste boli diagnostikovaní s prelopou obličiek, maternice alebo žalúdka. Dnes budeme hovoriť o tom, ako opraviť svoju prax jogy v tomto prípade.

Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že prepad vnútorných orgánov je spojený s hypotonickým svalstvom obklopujúcim brušnú dutinu a panvové dno. Triedy jogy v tomto prípade môžu výrazne zlepšiť vaše blaho. "Klasická liečba nevyhnutne zahŕňa cvičenie," hovorí Daria Osipova, inštruktora jóga terapeutických sieťových centier "Federácia jogy". - A jóga terapia v tomto prípade bude rozšírená verzia cvičebnej terapie. "

Vynechanie vnútorných orgánov a jóga: kontraindikácie

Existuje veľa z nich s takou diagnózou. "Keď sa vynechajú vnútorné orgány, aktívne dynamické postupy, ako napríklad ashtanga vinyasa jóga, sú definitívne zakázané," varuje Daria Osipova. - Špeciálne vybraný program terapie jógy bude vhodný a akékoľvek iné praktiky, či už statická Iyengarova joga alebo akýkoľvek iný smer hatha jogy, nebudú v rámci plnohodnotnej lekcie bezpečné. Pretože napríklad prelaps obličiek je pri náhlych pohyboch alebo skokoch plný jej oddelenia. "

Niektoré jednotlivé prvky praxe sú tiež kontraindikované. "Je nemožné vykonať vinyasas so skokmi, hádzaním nohami, hlbokými páčkami, asanami s podporou paží v brušnej dutine," komentuje Daria Osipova. - Ak je príčinou prolapsu orgánov (najmä maternice) dysplázia spojivového tkaniva, nemali by ste dlho stáť v asanoch, najmä v rovnováhe na jednej nohe. V takýchto podmienkach sa výtok krvi z žíl dolných končatín často zhoršuje a kŕčové žily sa vyvíjajú. "

Ak chcete stavať praxi jogy, je žiaduce, na základe vašej diagnózy - je potrebné vziať do úvahy stupeň vynechania orgánu, sprievodné ochorenia. Optimálne - získanie individuálneho tréningového programu od terapeuta jogy, ale ak to nie je z nejakého dôvodu možné, skúste nasledujúce odporúčania.

Ako zorganizovať prax jogy pri odkvapkávaní obličiek

Pravidelne vykonávať správne vybrané asány, budete pracovať na zaistenie obličiek v jednej polohe a odstránite možnosť ďalšieho vynechania. Podľa Dary Osipovej budú najúčinnejšie tieto asány:

s podložkou pod bedrom.

"Týka sa to dvoch variantov - asány s podložkou pod sakrom a možnosť, kde vaše telo a hlava ležia na podlahe a iba vaše nohy stúpajú. Vykonajte asanu veľmi hladko, v mäkkom a dynamickom komfortnom čase, "dodáva Daria Osipova.

Náš odborník tiež odporúča, aby ste ho vykonali veľmi plynulou dynamikou a jemne sa dostali do žľabov.

* Savasana s podložkami pod nohami a pod kolenami. Tu je dôležité, aby nohy v šavasane boli vo zvýšenej polohe.

Snažte sa vykonávať ásany nosením špeciálnej obväzovej obväzy. "Zároveň bude užitočné dýchať plne jogínske dýchanie pri aktívnej práci s bruchom a bránicou," pripomína Darya Osipová.

Ako zorganizovať prax jogy pri vynechaní maternice

V tomto prípade stojí za to sústrediť sa nielen na správne pozície. "Kombinujte asanáciu s bandášmi zameranú na posilnenie svalov panvového dna. Je to napríklad Mula Bandha a Uddiyana Bandha, "hovorí Daria Osipová. Medzi najžiadanejší asány, naše exportné zdôrazňuje:

* Salamba Sarvangasana (Birch).

* Ardha mudha vánvanasana (pes predstavujú, tvárou nadol).

Sethu bandhasana (polovičný most). "Účinnosť tejto asany sa zvýši, ak umiestnite gumovú guľu medzi stehná a stlačte ju a oddeľte ju. Dostaňte sa na podlahu veľmi pomaly, "dodáva Daria Osipová.

Môže byť tiež doplnený stlačením lopty medzi bokmi.

* Variácie marjariasana (mačka) s deformáciou a zaoblením chrbta. "Zaoblenie chrbta, upevnenie mula bandha a sťahovanie do nôh, posuňte nohu späť. Kombinácia pohybu s dýchaním: keď vdychujete - ohýbanie, pri výdychu - zaoblenie, "- hovorí Daria Osipova.

* Striedanie navasanu a ardha navasanu (môže sa ohýbať na kolenách).

Dokončite prax s rovnakou variáciou šavasany, o ktorej sme napísali vyššie.