Zalomiť náplň listov: 5 receptov na lahodné plnené kapusta

Plnka zabalená v zelených listoch je pokrm "postavený" podľa tohto princípu v mnohých národných kuchňoch sveta. V ruštine - plnené kapusty, na Kaukaze - dolma (alebo dolma), v arabských krajinách a Turecku - sarma, vo Švédsku - caldolmar. Príprava takéhoto jedla je skôr náročná, ale stojí za to!

Určite, kde sa tradícia zabaliť plnenie do zelených listov, dnes nebude fungovať. Zostáva len rozprávať o tom, aké verzie kapusty a dolmy sú vo svete. A je ich veľa! Na Blízkom východe sa napríklad namiesto ryže pridávajú do mletého mäsa hrozienka, dátumy a sušené marhule. Na Cypre a na Balkáne sa namiesto mäsa v listoch môže dobre zabaliť náplň morskou rybou alebo morskými rybami. Zabaľte náplň rôznych listov kapusty, hrozna, ríbezle, figa a dokonca aj dýňových listov. Vo všeobecnosti, aby ste neľutovali s dlhými predohrami, prejdite na hlavnú vec - recepty na lahodné zelné kotúče a dolmy od šéfkuchárov.

Klasické kapustové kotúče s bielou kapustou

Sergej Prigorodov, šéfkuchár reštaurácie OBEDBUFET:

"Ak máte problémy s varením plnené kapusta, napríklad, výplň kategoricky nechce starostlivo zabaliť listy kapusty, nebojte sa. Stačí variť lenivé zelné kotúče. Chuť bude presne to isté jedlo, len listy kapusty sú nakrájané a pridané pri varení na mleté ​​mäso. Mimochodom, niekto má túto možnosť ešte viac, pretože kapusta je zaručená mäkkosťou. "

Prísady (pre 8 porcií): 500 g bravčového mäsa, 500 g hovädzieho mäsa, 500 g mladého bieleho kapusta, 4 lyžice. l. rastlinný olej, 2 stredne veľké mrkvy, 1 stredná žiarovka, 500 ml pitnej vody, 4 polievkové lyžice. l. kyslá smotana, soľ na chuť.

Pokyny. Bravčové a hovädzie mäso, prejdite cez mlynček na mäso a miešajte. Ponorte listy kapusty s vriacou vodou a v prípade potreby odpudzujte vyčnievajúcu časť polievkovou lyžicou. Na každom hárku zabaľte 100 g mletého mäsa, štetnite maslom a smažte na grile alebo panvici na oboch stranách. Zachraňte mrkvu a smažte s rastlinným olejom, pridajte jemne nakrájanú cibuľu, sezónu so soľou, pridajte kyslou smotanou a priveďte do varu, trochu variť. Vložte zelné kotúče na plech na pečenie, zakryjte omáčkou z kyslej smotany a vložte do rúry na 10 minút pri teplote 180 ° C.

Tolma v hroznových listoch

Mamia Jojua, reštaurácia šéfkuchára Kazbek:

"Nakrájané listy pre tolmu sú veľmi jednoduché urobiť doma sami. Vezmite 1 kg hrozna, ríbezle, listové alebo figové listy, opláchnite, vložte do sklenenej nádoby, zakryte 2 litrami vody, rozložte 3 lyžice soli a 2 lyžice octu, pridajte 1-2 bobkové listy a pevne zakryte. Nechajte pri izbovej teplote po dobu 3-4 dní. Počas tejto doby budú listy marinovať a byť pripravený na dolmu. "

Zloženie (8-10 porcií): 500 g hovädzieho hrušky, 500 g bravčového brucha, 200 g cibule, 60 g koriandra, 60 g červenej bazalky, 10 g kôpru, 10 g estragonu, 50 ks. nakladané listy hrozna, soľ na chuť, jogurt na servírovanie.

Pokyny. Mäso prejdite jemnou mriežkou mlynčeka na mäso. Jemne nakrájajte cibuľu a zeleninu, pridajte do mlynčeka a premiešajte všetko. Pridajte korenie podľa vkusu. Mäso rozdeľte na kusy s hmotnosťou 30 g. Každé kotlety nalepte do nakladaného hroznového listu, umiestnite obálky do hrnca, pevne ich zatlačte do niekoľkých vrstiev, pokryte vodou a 30 minút vařte na nízkej teplote pod vekom. Podávajte s matsoni.