Ayurveda špecialisti: Unnikrishnan

Rodák z Keraly (India), lekár, ktorý študoval na poprednom ayurvédskom inštitúte sveta. Za posledných päť rokov pracuje v centre obnoviteľnej medicíny, yogoterapie a Ayurvedy "Kerala".

Unnikrishnan vyrastal v ére hustého sovietsko-indického priateľstva a počas svojich študentských rokov sníval o práci v Moskve. Po absolvovaní bakalárskeho štúdia zoologie v roku 1988 vstúpil do prestížneho Ajurvédskeho inštitútu v Kottakale. Po získaní diplomu pracoval Unnikrishnan v Indii len rok a pol - v zime roku 1996 bol pozvaný do Moskvy. Pri hľadaní účinných spôsobov liečenia detí postihnutých haváriou v jadrovej elektrárni v Černobyle naši pediatri sa obrátili na rôzne tradičné postupy vrátane Ayurvedy. Na liečbu týchto detí prišla do Ruska Dr. Unnikrishnan a jeho kolega Mohammedali.

Bezprostredne po svojom príchode začal Unnikrishnan zaobchádzať s deťmi v Pediatrickom ústave. Naši lekári sa s veľkým podozrením pozreli na ázijských majstrov. Postoj sa zmenil, keď sa objavili prvé výsledky: "Podarilo sa nám úspešne liečiť bronchiálnu astmu a gastroenterologické ochorenia. Nehovoriac, že ​​to bolo príliš jednoduché. Iní ľudia, iná kultúra, nevedeli, čo znamená používať. Napríklad sa ukázalo, že v Rusku sú mnohí ľudia alergickí na med, v mojom domovskom kraji som sa na to nestretol ... Mimochodom, potom som zvládol ruský jazyk, pretože deti sú úprimné a vždy mi poukazujú na chyby výslovnosti, konštrukciu fráz. "

V roku 1998 sa Unnikrishnan presťahoval do novo otvoreného centra Naami-Ayur. Bolo tam ošetrených veľa slávnych a bohatých ľudí, ale okrem obchodného oddelenia tu bol aj bezplatný program na liečbu oligofrenických detí. Indickí lekári vykonávali Panchakarma (čistenie tela) a poskytli im ajurvédske lieky. "Dosiahli sme viditeľný výsledok už po štyroch mesiacoch," hovorí Unnikrishnan. "Naše deti sa stali oveľa menej pravdepodobné, že ochorejú."

Od roku 2004 pracuje Unnikrishnan v centre Ayurvedy "Kerala". Prvým krokom na recepcii je identifikovať hlavné ochorenie: "Ak sa pacient o niečo obáva, najprv sa s týmto problémom zaoberám: zistím, kedy to bolí, ako často, čo prináša úľavu, ako človek jedie. Pomáha pri diagnostike. "

Ďalším krokom je definovanie ústavy človeka. "Podľa Ájurvédy existujú tri typy konštitúcie (doshas): (prvky vzduchu), (prvky ohňa) a (zložky zeme a vody), vysvetľuje lekár. , Znalosť ústavy vám umožňuje zvoliť vhodnú liečbu, poskytnúť odporúčania v oblasti výživy. "

Samozrejme, musíte upraviť Ayurvedu na ruské podmienky. Unnikrishnan verí, že nie je potrebné presunúť osobu z potravy, na ktorú je zvyknutý na exotické. Správnu stravu môžete vytvoriť pomocou známych produktov. Existuje výrazný rozdiel v účinku liekov: "Ak je v Indii dostatok 15 g preháňadla a ten človek môže ísť desaťkrát na toaletu, potom dávate 25 g - a žiadny výsledok," poznamenáva lekár - veľké množstvo mäsových jedál v miestnej strave sa spomaľuje črevá ".

Unnikrishnan si zvykol na nadšenie svojich pacientov, ale Ayurvedu nepovažuje za všeliek a nebojí sa priznať, že nie všetko je liečiteľné: "Nie som Boh, ale len lekár. Prvýkrát som prišiel do Ruska a nielen na zarábanie peňazí, ale na rozhovor o možnostiach Ayurvedy, ktoré, bohužiaľ, nie sú neobmedzené. "

Pozrite si video: Dr. Unnikrishnan Kavirajan. Founder of AGASTYAA Heritage Ayurvedic Hospital Onam Message (November 2019).