Ako si vybrať termálnu vodu

Zvyčajne ju používame len na osvieženie pokropením tváre v aute, lietadle, kancelárii. Ale termálna voda môže priniesť oveľa väčší úžitok, ak si to vyberiete správne.

Slovo "termálny" pochádza z francúzskeho termálneho - "teplého". Voda z prírodných zdrojov sa stáva taká, ohrievanie v útrobách zeme z hornín. Pri kontakte s nimi je tiež nasýtený minerálmi a so zvýšením ich teploty sa ich počet zvyšuje. Zloženie a koncentrácia solí určuje vlastnosti vody. Ušetrí ich a vstúpi do sprejov, ktoré vidíte v predaji. Pri prechádzaní lekárňami som vypočítal najobľúbenejšiu termálnu vodu a spýtal som sa na vlastnosti použitia s kozmetičkami.

Nízka mineralizovaná termálna voda

príklad: termálna voda Avene.

vlastnosti: mikro a makronutrientov menej ako 1 g na liter. Účinok na pokožku je veľmi jemný.

Aby vyhovoval: dobré pre suchú, podráždenú, alergickú pokožku. Ale na normálne môže dať nežiaduci účinok: nasyťte minerály a vytiahnite z neho.

Ako používať: maximálny účinok bude aplikovaný na čistú pokožku pred aplikáciou základnej starostlivosti. Krémy a séra kvôli tomu budú lepšie absorbované a dokonca aj najhustší dobre rozložené, aby sa pokožka nepretiahla.

Je dobré vziať so sebou aj v lietadle takú vodu, pretože vzduch v kabíne je veľmi suchý. Po vzlete čistite tvár micelárnym krémom, naneste hydratačný prostriedok a pravidelne posypte tvár z plechovky. Vichy Training Manager Elena Eliseeva odporúča každú hodinu letu piť 1 pohár čistej vody (nie však kávu, džús alebo sódu) a raz rozpustiť termálnu vodu, ale nie obyčajnú ani minerálnu vodu. "V prvom prípade zlé zloženie tekutiny začne vyťahovať stopové prvky z epidermis," varuje Elena Eliseeva. - V druhom prípade veľké množstvo sodíkových solí môže dráždiť pokožku, čo nie je tak pohodlné. Tepelná voda je schopná upokojiť a udržať optimálnu úroveň vlhkosti. "

A nakoniec, je dobré rozriediť masky s takouto vodou, aby sa ich štruktúra trochu viac likvidovala. Ale len masky sú domáce, ručne vyrábané, nie zakúpené. Komplexné kozmetické výrobky, ktoré sú v kontakte s ním, sa môžu správať nepredvídateľne, napríklad stratifikovať.

Vysoko mineralizovaná termálna voda

príklad: termálna voda Vichy.

vlastnosti: v ňom je veľa užitočných látok, v závislosti od kombinácie ktorých je takáto voda rozdelená na mnoho ďalších poddruhov: síran-hydrogenuhličitan, síran vápenatý atď. Táto studňa vyživuje pokožku užitočnými minerálmi a soľami, zlepšuje jej ochranu a upokojuje.

Aby vyhovoval: veľa závisí od toho, aký druh minerálu hrá prvé husle v jeho zložení. Sodná a sírna termálna voda Elena Eliseeva odporúča pre mastnú pokožku: na suchú a citlivú pokožku môžu spôsobiť podráždenie a brnenie. Je tiež vhodnejší pre výrobky s vysokým obsahom zinku, čo znižuje produkciu kožného mazu. Ale síran-hydrogenuhličitan a síran-vápenaté vody sú univerzálne.

Ako používať: držte ho na prádle - fixuje make-up, tvorí na tvári niečo ako minerálne oko, ktoré nedovolí, aby sa dekoratívna kozmetika plávala. Zvlášť vhodné pre túto termálnu vodu s kremíkom. Elena Eliseeva odporúča ich použitie po nanesení matných servítkov alebo prášku: účinok bude trvať dlhšie.

Voda je potrebná na zachytenie a v telocvični: počas cvičenia koža stráca nielen kvapalinu, ale aj minerály.

Jediné "ale": po 20-30 sekundách po jej aplikácii sa pokožka musí namočiť. V opačnom prípade veľmi mineralizované termálne vody, napríklad morská voda, trochu utiahnu kožu.

Tepelná voda so selenom

príklad: termálna voda La Roche-Posay.

vlastnosti: Selén je antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom a predčasnému starnutiu. Voda s ním hydratuje, chráni pokožku a uzdravuje rany.

Aby vyhovoval: Vhodné pre všetky typy pleti. Ako hovorí Catherine Dobrydneva, vedúci odbornej prípravy, lekárskeho odborníka v spoločnosti La Roche-Posay, dospelí a deti ho môžu bezpečne použiť, nie je kontraindikovaná ani pre dojčatá. Takáto termálna voda je vhodná aj pre kožné choroby - dermatitídu, rosaceu, po akné a psoriázu.

Ako používať: nepostrádateľný nástroj po opaľovaní. "Taká termálna voda má na pokožku upokojujúci účinok na popáleniny, zmierňuje začervenanie a bolesť," vysvetľuje Ekaterina Dobrydneva. - Vezmite si so sebou na odpočinok, ale nestriekajte ho priamo na pláži: kvapka absolútne akejkoľvek vody na koži pod horiacim slnkom môže spôsobiť ten istý spálenín. Radšej to urobte v miestnosti. "

Izotonická termálna voda

príklad: termálna voda Uriage.

vlastnosti: Podľa lekára-dermatológ, kozmetológ, fyzioterapeut, tréningový manažér spoločnosti "A-Farm" Catherine Lipskaya, jeho účinok na pokožku je dokonale neutrálny. Takáto termálna voda nevyvoláva zvýšenie objemu buniek, ako to môže robiť roztok s nízkym obsahom soli, ktorý ich neznižuje, pretože voda je veľmi slaná. Zároveň zvyšuje ochranné vlastnosti pokožky.

Aby vyhovoval: majitelia citlivej kože - má ochrannú bariéru, ktorá je rovnako znížená. Pomocou izotonickej termálnej vody môžete zvýšiť prah citlivosti, akoby ste vytvrdili pokožku.

Ako používať: tak často, ako sa vám páči, dokonca každú hodinu. "A neumývajte, ale nechajte vyschnúť," dodáva Jekaterina Lipskaya. - Súčasne zostanú na koži stopové prvky, ktoré lepšie ukážu svoje vlastnosti.

Ak použijete túto termálnu vodu na hubu pre základ, krém bude ležať omnoho hladší. Na konci make-upu ho môžete opraviť. Nebojte sa: kozmetika nebude prúdiť, stačí kúpiť produkt jemným striekaním. Izotonickú vodu môžu používať muži. Po holení hydratuje, zmierňuje podráždenie a obnovuje lipidový film. Vo všeobecnosti môže fungovať ako prostriedok SOS na akékoľvek podráždenie: uhryznutie komárov, alergické reakcie a sčervenanie kože.

Vybrali ste si? Nemohol som. Až do konca leta určite potrebujem niekoľko termálnych vôd naraz: takže tvár zostáva nudná, že make-up netečie v horúčave a na liečbu spánku na dovolenke, ak sa to stane.