Aerobik

V úzkom zmysle je aerobik gymnastika s rytmickou hudbou, ktorú vynašla americká herečka Jane Fonda, v širokom - opakovanom geste. Typy aerobiku sú nekonečné. A vec, v podstate pre malé - vyberte ten, ktorý je skôr.

Termín "aeróbny", teda "používajúci kyslík", je požičaný z fyziológie: O molekúl2 podporujú rýchle spaľovanie kalórií. Pojem "aerobik" sa vzťahuje na pohyby, ktoré sa dopúšťajú toho, kto sa aktívne rýchlo poteje a dýcha, čo navrhuje americký fyziológ Kenneth Cooper. V knihe Aerobik, publikovanej v roku 1968, napísal, že aerobik je na päť veľrýb: bežecké lyžovanie, plávanie, jogging, jazda na bicykli a prechádzky.

"To je pravda, klasika žánru je známy beh z infarktu," potvrdil Cooper Jevgenij Myakchenko, špecialista ministerstva športu, cestovného ruchu a politiky mládeže. Spriadanie, fitness jóga a aqua aerobic, ktoré ľudia milujú, majú málo spoločné s opakovanými pohybmi. Všetky tieto komplexy sú postavené na postupnej komplikácii základných prvkov, takže podľa Eugena nie je úplne správne ich popísať ako "aerobiku".

Julia Zaichenkova

Ak chcete zobraziť túto položku, musíte nainštalovať najnovšiu verziu. Adobe Flash Player

Mama modernej aerobiky je považovaná za americkú herečku Jane Fonda: bola to ona, ktorá vynašla, aby sa nudné monotónne pretekanie stalo akciou, ktorá je v skutočnosti ako gymnastika a tanec, ako aj módna prehliadka. V roku 1981 vydala knihu o cvičení Jane Fondy a o rok neskôr vydala videozáznam Jane Fonda, ktorý, ako sa bežne predpokladá, vyvolal v Amerike boom s videom. Herečka s dvoma alebo troma asistentmi - všetci v svetle športových plavkách, legíny a pruhované legíny - mávali rukami a nohami pod obľúbenými hitmi tej doby. V priebehu nasledujúcich 13 rokov vydala Nadácia 23 filmov, vrátane filmov venovaných jogu a aerobike pre tehotné ženy. Bolo to z jej video tutoriálov, že striktné rozlíšenie bolo urobené pre aerobiku s vysokým nárazom (klasickým príkladom je skákanie s lanom) a aerobik s nízkou rázovou húževnatosťou (gymnastika na čiastočný úväzok). V priebehu času sa však ukázalo, že skákanie aerobiku je napriek skutočnosti, že je ideálne pre vytrvalostný tréning, kontraindikované pre ľudí s poruchami pohybového aparátu. "Jumping nie je škodlivý a nie traumatizujúci pre športovca a zdravú osobu," vysvetľuje Irina Andropova, inštruktor aerobiku na kanáli Live !, "pretože je to šok, ktorý trénuje naše kosti." Mimochodom, Jane Fonda sa v týchto štúdiách šikovne spojila s týmito dvoma smermi a vynálezcovia tvarovania sa napríklad spoliehali len na zaťaženie s nízkym nárazom.

Catherine Rednikova, herečka

Ak chcete zobraziť túto položku, musíte nainštalovať najnovšiu verziu. Adobe Flash Player

Koncom osemdesiatych rokov 20. storočia sa aerobik - nazývaný "rytmická gymnastika" - dostal do ZSSR. V každom rekreačnom stredisku a na každom oddelení bývania sa objavila sekcia, v ktorej sa večery konali. Ako uznáva baletka Ilze Liepa, viedla niektorú z týchto častí už nejaký čas a bola ohromená nad nadšením, že sovietske ženy využili čerstvú techniku. "Po náročnom pracovnom dni, pred návratom domov k manželovi a deťom, sa tieto dámy dobrovoľne vyčerpali aeróbnymi cvičeniami na hodinu," povedala. Mali záujem o nový smer v Ústave fyzickej kultúry (teraz Ruskej štátnej akadémie telesnej kultúry). Tatyana Lissitskaya, ktorá v tom čase pracovala, zostavila tím v športovej aerobike a stala sa jej hlavným trénerom. V roku 2002 napísala monografiu Aerobics, v ktorej podrobne popísala metodológiu z hľadiska fyziológie, kinesiológie, psychológie a iných vied. Kniha je populárne povedané, že aerobik môže byť rôzny typ, vrátane s prvkami bojových umení, tanec, jogu a silové cvičenia.

Vladimir Vishnevsky, básnik

Ak chcete zobraziť túto položku, musíte nainštalovať najnovšiu verziu. Adobe Flash Player

Samozrejme, efektívnosť behu je ťažké preceňovať, ale v modernom svete, kde sú fúzie a akvizície normou, je ťažké udržať niečo v pôvodnom stave. Pre bežného návštevníka fitnes klubu je aerobik a jogging smrteľnou nudou: dajte mu lekcie v tancovaní, šmýkati, spinning, fitness jóga, tai-bo, aqua aerobik, kardiokryptika a tak ďalej. Nové časy - nové pravidlá.

Video lekcie "Aerobik" s Irinou Andropovou nájdete vo fitness-video knižnici klubu "Live!".

Pozrite tiež: lekcie videohovorov, cvičenie na tvarovanie, boj proti jogu, jogy pre tehotné ženy, sada cvičení, kurzy callanetiky, callanetika v Moskve, posilňovanie jogy, cvičenie s aerobikom v kroku zdarma, čchi-kung gymnastické cvičenia, tai bo cviky

Pozrite si video: aerobik (Január 2020).