Sedem a pol týždňa. Žiadne cigarety

Moji priatelia, ktorí nepoznajú pojem "humanizmus", hovoria: "Aj keď spočítete dni, nič o tom nemôže hovoriť." Ale som rád, že spočítajú dni. Pretože ôsmy týždeň odišiel, pretože nefajčujem.

Začal som fajčiť vo veku 13 rokov. Keď som skončil 18 rokov, povedal som o tom svojim rodičom, pre ktoré, obrazne povedané, som to dostal na krk. A vo všeobecnosti fajčil takmer 22 rokov. Ako obľúbený spisovateľ Mark Twain som sa pokúsil ukončiť 100 krát, ale vždy som prešiel. Doslova som sníval o cigaretách: fajčil som v nočných mojach a v príjemnejších nočných videniach. Moja nálada a charakter sa zhoršili a zvyčajná misantropia sa rozvinula s desivou rýchlosťou. A znova som začal fajčiť.

Pred štyrmi mesiacmi môj priateľ Cyril Višnepolský opustil fajčenie - detailne opísal svoju priateľskú povesť o tom, ako jeho postava prechádza katastrofickými zmenami. Pred dvoma mesiacmi, keď sa Cyril trochu upokojil, prišiel som ho navštíviť. Sedeli sme, pili, a zrazu povedal: "Zhen, už sme sa rozprávali už tri hodiny a nikdy ste nechodili fajčiť. Možno to nepotrebujete? "Vtedy som si myslel.

Približne v rovnakom čase som utekala, začala kašľať a prestala fajčiť - jednoducho preto, že som nemohla. A odvtedy som nefajčila - už som o tom napísal, ale s potešením to zopakujem: ôsmy týždeň už prestal.

Nejako sa ukáže, že súčasná "nefajčiarska" mi ide ľahko, jednoducho ťahá. Spočiatku som nefajčila, pretože som kašla a potom som sa rozhodol, že sa nebudem fajčiť. Pokaždé, keď tu bola túžba získať cigaretu a zapaľovač, spomenul som si ten nepríjemný pocit, ktorý sa objavil v krku počas choroby a túžba zmizla sama. Je pravda, že som sa niekoľkokrát snažil fajčiť - vznikol nepríjemný pocit "v naturáliách". Vo všeobecnosti nefajčujem. Zrejme zrelý. Koniec koncov, to nie je za nič, čo hovoria, že môžete prestať fajčiť, len keď naozaj chcete, keď ste pripravení na to. A prekvapujúco som nezačal jesť viac (zvyšok mojich pokusov ukončiť závislosť od nikotínu bol neoddeliteľne spojený s absorpciou kilogramov sušienok) a nestal sa bezcitným dráždivým zvieraťom. Pokojne stojím, keď niekto fajčí v okolí, tolerujeme tabakový dym a nedosiahnu balenie cigariet, ak budem piť.

Teraz však veľmi dobre rozumiem, že skutočná závislosť od nikotínu nie je hlavná vec. A čo je najdôležitejšie - psychologická závislosť, keď sa zbavíte určitého známeho rituálu. Keď sa nerozsvieti pri rozhovore s priateľom, urobte krátku prestávku. Keď pracujete, nechcete ísť s kolegami fajčiť. Keď večer nezastavíte pred oknom a nepozerajte sa do tmy a stlačte cigaretu v ruke. Keď po sexe ... - dobre, rozumieš, áno?

A tu by bolo potrebné dať nejaké užitočné rady tým, ktorí sa rozhodli prestať fajčiť. Ale nikomu neklamem - nemám žiadnu radu. S výnimkou jedného, ​​ktorý ma nevynašiel: musíte prestať fajčiť len keď ste na to pripravení. Ani od pondelka, ani od prvého decembra nebude pracovať s nikotínom. A ak to urobíte v spore, bude tu skutočné nebezpečenstvo, že sa budú narúšať vzťahy s ostatnými a so sebou. A so sebou potrebujete byť priateľmi - a to je možno hlavná vec, ktorú môžem povedať o tak horiacej téme.

Možno máte nejaké iné spôsoby, ako ukončiť? Zdieľajte to.