Strečing: cvičenia pre starších a nielen (FOTOGRAFIE)

S vekom väčšina z nás stráca flexibilitu, znižuje amplitúdu pohybov, zvyšuje riziko zranenia. Riešenie tohto problému pomôže pravidelné strečing. Cvičenie pre starších ľudí - a nielen! - zhromaždené v tomto komplexe pomôže udržať telo mladé.

Preťahovanie. Cvičenie pre každý deň

"Dobre, osviežujúci musí byť rovnaký každodenný rituál ako čistenie zubov, hovorí Irina Klimová, Koordinátor skupinových programov "X-Fit Planet". - A pre starších ľudí Okrem toho sme mladí, zatiaľ čo naše kĺby sú mobilné. "

Ak chcete urobiť strečing každý deň nie je ťažké. Nebudete potrebovať viac ako 10 minút na to, aby ste pracovali cez všetky hlavné svaly a kĺby. Môžete robiť všetky pohyby naraz alebo po častiach počas dňa. "Je dôležité, aby ste rovnomerne pracovali na prednom a zadnom povrchu tela a uistite sa, že máte krk," hovorí Irina Klimová.

Preťahovanie. Cvičenie pre starších ľudí a nielen. Základné pravidlá

Pred rozťahovaním potrebujete zahrejte, Starší a jednoducho nie veľmi flexibilní ľudia môžu ľahko spoločná gymnastika začína od krku a postupne sa pohybuje nadol. Tí, ktorí majú pohyblivosť kĺbov nie sú obmedzené, môžete trochu zahriať behom alebo skokom na mieste.

"Pokúste sa držať každú pozíciu asi na 8 sekúnd. Ak je to ťažké, potom začnite s pohodlným časom pre vás, - hovorí Irina Klimova. "Počas cvičenia by ste nemali mať bolesť, ale pocit stretnutia musí byť prítomný." Dávajte pozor na dýchanie a snažte sa zvýšiť amplitúdu pri výdychu.

Varovanie! Pred začatím dennej implementácie komplexu by starší ľudia s problémami so svalovým a kostrovým systémom mali konzultovať s lekárom.

Preťahovanie. Cvičenie pre starších ľudí a nielen

Všetky cvičenia komplexu sú uvedené v dvoch verziách: jednoduché - pre tých s úsekom veľmi tesné a komplikované - pre tých, ktorým prvé cvičenia sú ľahké.

Na dokončenie komplexu budete potrebovať: mat, pás pre jogu (možno nahradiť uterákom), tehla na jogu (môže byť nahradená knihou).

Stretnutie pre starších ľudí. Neckové cvičenia

Svaly rozširujú krk a otáčajú hlavu

Nakloňte hlavu doľava. Ucho potiahnite do ramena. Opakujte pohyb doprava. Ak chcete skomplikovať toto napínanie,položte ruku na hlavu a trochu stlačte ruku v smere pohybu hlavy.

Trapezius svaly krku a hlavu sústružiace svaly

Nakloňte hlavu doľava a dopredu. Chvost sa tiahne k kyslíkom. Opakujte pohyb opačným smerom. Ak chcete skomplikovať toto napínanie,položte ruku na hlavu, ako v predchádzajúcom cvičení.

Zadné svalstvo krku

Nakloňte hlavu dopredu. Brada vytiahnite hrudník. Ak chcete toto cvičenie preťažiť, umiestnite ruky na zadnú časť hlavy a vytvorte ďalší tlak.