5 "tichých" predstierateľov infarktu

Kardiovaskulárne ochorenia sú naďalej najčastejšou príčinou smrti na svete. Zákernosť srdcových ochorení spočíva v tom, že často nemajú žiadne výrazné príznaky. Avšak srdcový záchvat má "tiché" znaky. A čím skôr ich spoznáte, tým lepšie. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim signálom tela.

únava

Podľa Americký kardiológ Stacy RosenÚnava je jedným z najčastejších prekurzorov infarktu. "Počas 25 rokov svojej praxe som si všimol, že ľudia na pokraji infarktu často uvádzajú, že sú unavení a už nie sú schopní plniť svoje bežné povinnosti," hovorí. Faktom je, že keď sa srdcový záchvat blíži, prietok krvi do srdca klesá, zaťaženie srdcového svalu sa zvyšuje, čo vedie k pocitu únavy. Ak ste si všimli, že ste sa v poslednej dobe dramaticky vyčerpali, neváhajte a choďte na terapeuta a požiadajte ho, aby napísal odporúčanie EKG.

Bolesť chrbta alebo hrudníka

Viditeľné bolesti na chrbte alebo na hrudi sú tiež často "tiché" predsudky infarktu. Ako vysvetľujú kardiológovia, srdcový sval stráca kyslík pred infarktom. Preto v dôsledku hladovania kyslíkom srdce začne vysielať "alarm" cez nervový systém. Často však náš mozog zle diferencuje tieto signály a subjektívne sa zdá, že zdroj bolesti je chrbát alebo hrudník. Podľa Stacy Rosena ľudia často ignorujú tieto príznaky a berú ich za niečo iné. Je však lepšie ignorovať takúto bolesť a ihneď sa poraďte s lekárom.

Dýchavičnosť

Ak zvyčajne nemáte žiadne ťažkosti pri prechode do eskalátora metra a potom zrazu pocítite, že sa dusíte, môžete byť ohrozený infarktom. Stojí tiež za stráž, ak pocítite dýchavičnosť bezprostredne po prebudení. Dýchavičnosť pri srdcovom zlyhaní naznačuje nedostatok objemu krvi, ktorý sa dostáva do vnútorných orgánov a ich tkanív. Keď srdce nie je schopné vyrovnať sa s rovnakým zaťažením, telo sa snaží vyrovnať s veľkým prítokom kyslíka.

Pálenie záhy alebo pálenie

Ak máte pálenie záhy po náročnom obede ako pizza, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete mať obavy. Ak sa však zrazu a z neznámych dôvodov objavili pálenie záhy alebo pálenie záhy, ihneď sa poraďte s lekárom. ako už bolo vysvetlené MD, gastroenterológ Ryan Madonik, pálenie záhy, ako aj bolesť na hrudníku - dôsledkom nedostatočného prietoku krvi do srdca.

Žalúdočné rozrušenie

Podľa Stacy Rosena môže niekedy srdcový záchvat napodobňovať žalúdočné problémy, ako je nevoľnosť, vracanie alebo hnačka. "Ak máte žalúdočnú nevoľnosť a bez príčiny, okamžite kontaktujte svojho lekára. Možno ide o srdcový záchvat a môže to byť smrteľné, "poznamenal expert.