5 filmov, ktoré stojí za pozornosť s dieťaťom

Dobrý, dobrý film pomáha dieťaťu rozvíjať sa. A ak sa s ním budete pozerať, lepšie pochopíte svoje dieťa, hovoria psychológovia. Predstavujeme vám päť najlepších filmov, ktoré si môžete pozrieť s vaším dieťaťom.

Aké filmy stojí za to pozerať dieťa a rodičov s ním, rozhodli sme sa ho opýtať Tuttu Larsen, hostiteľ a tvorca kanála pre rodičov TUTTA.TV, matku troch detí.

"Moje deti a ja sledujem veľa filmov," hovorí Tutta Larsen, - Môže ísť o detské filmy aj filmy pre dospelých. Napríklad naša celá rodina miluje sériu o chytrého psa menom Alpha. Obdivujeme filmy sovietskeho obdobia, napríklad "Kráľovstvo zakrivených zrkadiel", "Príbeh stratených časov". Dokonca aj deti po celú dobu skúmajú "Kroniky Narnie" a televízne seriály "Moja strašná chůva". Starší syn sa už zaujíma o serióznejší film, napríklad "A úsvitu tu je pokoj" a ďalšie filmy o vojne. Pre mňa je hlavnou vecou pri výbere filmu pre deti dobrý príbeh, ktorý ich očarí a určitú životnú hodnotu filmu. Obraz by mal deti premýšľať a naučiť sa niečo nové pre seba. Myslím, že filmy by sa mali diskutovať počas sledovania aj po nej. Moji deti aj po týždni môžu položiť otázku, čo ich vo sledovanom filme vzrušilo. "

Spolu s Tutou Larsenom sme zostavili zoznam filmov - umeleckých a animovaných, ktoré naučia deti najdôležitejšie - láska, oddanosť, nezištnosť a súcit.

"Denník matky prvého gradera"

Vek: 6 - 9 rokov

V centre sprisahania je príbeh o chlapcovi Vasyovi, ktorý vstúpi do prvej triedy. Škola radikálne mení nameraný život rodinu prvého generála, čím doň prináša množstvo problémov a úzkostí. Priateľstvo, prvá láska, agónia tvorivosti, zrada, život v tíme, ťažká práca, prekonanie "prekážok" - to je to, čo doslova padá ako snehová guľa na hlave malého chlapca. Kto bude podporovať? Kto vysvetlí? Kto to povie?

Čo je užitočné? Obraz pomáha pochopiť, že iba zjednotenie rodiny a školy pomôže dieťaťu vyrovnať sa s ťažkosťami pri začatí školského života. Iba podpora najbližších ľudí pomôže malému človeku cítiť sa viac sebavedomý a prispôsobiť sa zmeneným okolnostiam.

Film si môžete pozrieť v našej videoknižnici.

"Studené srdce"

vek: Vo veku 6 až 9 rokov

V príbehu tejto karikatúry sa Anna, statečná princezná z rozprávkového kráľovstva a jednoduchá mládež Kristoff spolu so sobom Svom a snehuliakom Olafom vydali na nebezpečnú cestu cez snehom pokryté horské vrcholy, aby našli staršiu sestru Anny, Elsu, ktorá náhodne zaslúžila kúzlo ich kráľovstva a tým odsúdila pre večnú zimu svojich obyvateľov. Anna musí preukázať svoju lásku k Else a tiež skontrolovať, aké silné jej vlastné pocity sú pre jej milovaného.

Čo je užitočné? Film učí deti nesobeckosť, schopnosť vcítiť, pochopiť ostatných a vyjadriť svoje pocity a emócie.

"Peerless Mr. Fox"

Vek: 7 - 11 rokov

Animovaný film o rodine líška menom Fox. Fox House - Nora sa nachádza v blízkosti domovov farmárov. Fox sa dostal do zvyku kradnúť sliepky od svojich susedov. Žena lišaju vyžaduje, aby to prestane - Foxova zúfalá vášeň ohrozuje životy celej rodiny. Fox sa zasľúbila, že zabudne na cestu do farmy, ale znova a znovu prináša živelný inštinkt.

Čo je užitočné: Hodnoty rodinných a rodinných vzťahov by mali byť vždy na prvom mieste, to je hlavná myšlienka filmu. Film tiež dáva malému publiku jasné, že za ťažkých okolností je dôležité konať spoločne a byť súčasťou tímu. Naučte sa ovládať svoje emócie a túžby.

Ľadoví králi

Vek: 10 - 13 rokov

Chlapček menom Jeannot spolu s otcom sa presťahoval do iného mesta. Jeannot má záujem o hokej a rozhodne sa kvalifikovať do miestneho hokejového tímu. Nie všetci členovia tímu sú spokojní s novým členom. Jeannot dokázať, že je skvelý hokejista a súťažiť o miesto v juniorskej lige.

Čo je užitočné? Hlavná myšlienka filmu - v živote nie je nič podobné. Musíte bojovať za svoj sen. Obraz učí mladých divákov o odhodlaní a disciplíne.

Film si môžete pozrieť v našej videoknižnici.

"Dream Team"

Vek: 10 - 13 rokov

Patrick je vychovávateľ amatérskeho futbalového družstva na severe Francúzska. Akonáhle bol známym futbalistom a teraz trénuje všetkých. Patrickovi sa jeho práca nepáči, ale to nemôže odmietnuť. Ak sa tak stane, bude zbavený rodičovských práv. Život trénera sa mení, keď získa výborný nápad - pozvať do svojho tímu bývalé futbalové hviezdy.

Čo je užitočné? Film učí deti vytrvalosť, odhodlanie a vytrvalosť. Pomáha tiež pochopiť, že zmysluplný postoj k životu, schopnosť prekonať duševnú bolesť a frustráciu môžu zmeniť osud.

Film si môžete pozrieť v našej videoknižnici.

Sledujte tieto filmy so svojím dieťaťom a po prehliadke ich nezabudnite diskutovať.