Kresťanská dietetika

Náboženské diétne semináre získavajú popularitu v Amerike. Ich moderátori odvážne kombinujú slová "Ježiš" a "mastná vrstva" do jednej vety. Ak vám chýba motivácia a morálna podpora pri strate hmotnosti, môže to stáť za to, že chcete vyskúšať kresťanskú dietetiku.

Táto úžasná výživa je postavená na dvoch dôležitých motívoch americkej kultúry: kresťanskej religiozity a túžby schudnúť. Avšak nielen Američania, na niektoré časopisy o tejto téme možno nájsť v ruských kníhkupectvách.

Ideológ boja za dobročinnú dávku v dvadsiatych rokoch 20. storočia vytvoril charizmatický presbyteriánsky kňaz zo Spojených štátov Sylvester Graham. Anathematizoval sladké, mastné, korenisté a zároveň čaj, kávu a tabak. Svätý Otec vyzval svoje stádo, aby ukázal zdržanlivosť v jedle a uprednostňoval vegetariánske pokrmy. Tam, kde si všimol žravosť a nie ďaleko od žiadostivosti, Graham urobil nečakaný záver.

O storočie neskôr sa v päťdesiatych rokoch 20. storočia stala revolúcia Charlie Shedd hrdinom novín o strate hmotnosti v štátoch. "Extra kilogramy sú dôkazom hriechu," povedal. Hanbili milovníci ozdôb. A ako to nebolo veriť osobe, ktorá stratila 50 kg za tri roky? Podľa neho modlitby pomohli obnoviť jedlo Shedda. V roku 1957 sa podelil o svoje skúsenosti so širokou verejnosťou v najpredávanejšej knihe Modlite sa za svoju chudobu (Modlite sa za váhu).

V nasledujúcich rokoch zaplavila Amerika záplavu o knihách o metódach božskej straty hmotnosti. Mená hovoria samy za seba: "Vaša viera rastie a váš pás klesá" alebo "Viac ako Ježiš, menej ako ja" (Viac Ježiša, menej Mňa).

Dvaja najslávnejší odborníci v oblasti kresťanskej dietetiky sú dnes rodinný lekár Don Colbert a nutritiológ Jordan Rubin. Ich práca sa predávala v miliónoch kópií.

Don Colbert v roku 2002 položil otázku priamo, publikoval bestseller Čo by Ježiš jesť jesť? Ďalej prišlo pokračovanie "Čo by Ježiš zjedol: kolekcia receptov", a ďalších 40 prác na zdravotno-náboženskej téme.

Jordán Rubin vo svojej knihe Tvorca diéty podrobne analyzoval texty Starého a Nového zákona o jedle a postavil svoj koncept nie na zakázané, ale naopak prijateľné výrobky pre kresťanov.

Odvážne žonglovanie s biblickými podobenstvami, Don Colbert, Jordan Rubin a ich mnohí kolegovia v kresťanskej výžive ponúkajú:

1. Vytvorte základ stravovania zelenú zeleninu, ovocie, strukoviny a olivový olej. Ježiš dal prednosť fazuľkám a šošovkám. Vegetariánstvo je dobrovoľné, ale vítané.

2. Nahraďte biely chlieb a rafinované obilniny obilninami z celých obilnín a ak je to možné, domácim chlebom. V dobe Spasiteľa boli staré pečivo považované za hnilé a zbytočné, čo z toho vyplýva.

3. Uprednostňujte ryby na mäso. Súčasníci Krista používali mäso najviac raz mesačne, pri zvláštnych príležitostiach. Ryby, naopak, sa objavili na stole takmer denne.

4. Pite viac vody, občas červené víno. Ježiš premenil vodu na víno - čo by mohlo byť najlepším znakom súhlasu? Ale, samozrejme, nie viac ako pár raz týždenne, bez zneužívania.

5. Používajte ovocie a orechy ako dezerty, ako Kristus a jeho nasledovníci. Sušené ovocie a semená sú tiež povolené, ale len zriedka a v minimálnych množstvách - nie viac ako hrstka na príjem.

Kresťanská strava je v skutočnosti plusovou modlitbou. Spĺňa odporúčania moderného odborníka na výživu a je užitočná pre predstaviteľov akejkoľvek viery.

Takáto literatúra je odsúdená na komerčný úspech, pretože podľa štúdie Kena Ferrara, profesora sociológie na Purdue University, náboženskí Američania sú oveľa plnšími ako ateisti.

Ďalšou vecou je, že viazanie stravy na kresťanstvo má vedľajší účinok. Ochotne alebo nevedomky navrhuje farníkom myšlienku, že Boh miluje len tých, ktorí nosia 42. veľkosť a všetci ostatní, väčší ako 48, by mali pracovať na seba. Mary Louise Bringleová, profesorka náboženstva a filozofie na Brevard College, verí, že v tomto prípade hrozí riziko substitúcie konceptov a je dôležité nedovoliť, aby veľkosť pásu sa stala idolom namiesto Boha.