Hodnotenie "LIVE!": Prírodné jogurty

"Prírodné jogurt" je chutná veta pre výrobcu. Vybrali sme päť fermentovaných mliečnych výrobkov, ktoré podľa štítku sú najvyššie hodné tejto vysokej hodnosti.

Ako si vybrať prírodný jogurt

Po prvé, niekoľko orientačných bodov. Takto by mala nálepka priemyselného jogurtu vyzerať tak, ako by to bolo prirodzené.

1. Dátum vypršania platnosti: ideálne, päť až sedem dní, maximálne - 30-35 dní.

2. Výška prospešnej mikroflóry: na etikete by mali byť dve vety: "Obsah baktérií mliečneho kvasenia nie je nižší ako 10 * 7 CFU / g na konci doby použiteľnosti"; "Obsah bifidobaktérií nie je nižší ako 10 * 6 CFU / g na konci trvanlivosti." Ak je stupeň vyšší, ešte lepší, ale je to zriedkavé.

3. Zloženie: ideálne len celé alebo normalizované mlieko a baktérie. Čím je kompozícia dlhšia, tým horšia. Stabilizátory, príchute, farby, príchute, sušené odstredené mlieko, cukor - to všetko znižuje užitočnosť jogurtu. Optimálny obsah uhľohydrátov je 4 až 6 g na 100 g výrobku.

Aby sme mohli čítať štítky na čítanie, navrhujem študovať si hodnotenie priemyselných jogurtov - od najlepších (č. 1) až po najhoršie (č. 5).

Č. 1: Mliečny výrobok "Bifidus" je prirodzený

Zloženie na štítku: plnotučné mlieko, mliečne bielkoviny, mliečne baktérie, bifidobaktérie.

Počet mikroorganizmov kyseliny mliečnej na konci trvanlivosti produktu: nie menej ako 10 * 7 CFU / g.

Počet bifidobaktérií na konci trvanlivosti produktu: nie menej ako 10 * 6 CFU / g

Výživová hodnota na 100 g: proteíny 3,8 g, tuk 3,5 g, uhľohydrát 4,3 g

Energetická hodnota výrobku: 64 kcal.

Dátum vypršania platnosti: 34 dní.

Bezchybné zloženie - nie len mlieko a správne baktérie. Indikátory pre mikroorganizmy spĺňajú normy prirodzeného jogurtu. Okrem toho sú uvedené na konci trvanlivosti produktu - to je dôležité, pretože čím viac času prechádza, tým menej zostáva. Páči sa mi mierne kyslá chuť tohto jogurtu a vyvážená kompozícia - ideálna pre letné raňajky, popoludňajšie občerstvenie a diétnu dávku.

№2: "Prírodný jogurt z termoplastického mlieka"

Zloženie na štítku: odstredené mlieko, sušené odstredené mlieko, jogurtové štartéry.

Počet mikroorganizmov kyseliny mliečnej: nie menej ako 10 * 7 CFU / g.

Výživová hodnota na 100 g: proteíny 3,28 g, tuk 0 g, uhľohydráty 4,39 g

Energetická hodnota výrobku: 31 kcal.

Dátum vypršania platnosti: päť dní.

Slovo "termostat" znamená, že jogurt bol pripravený metódou termostatu. Je to dobré, pretože neumožňuje používanie chémie a cukru. Skladovateľnosť - len päť dní - slúži ako záruka, že väčšina prospešnej mikroflóry zostane v čase použitia. Indikátory pre baktérie sú vysoké, ale nie sú žiadne slová "na konci trvanlivosti." To znamená, že za to výrobca nezodpovedá. Chuť je neutrálna, s mierne výraznou príjemnou kyslou, vhodnou ako čerpacia stanica. Nedostatok tuku v tomto jogurte je argumentom pre tých, ktorí sledujú cholesterol alebo strácajú váhu.