Crossfit školenie pre celú rodinu

Nedávno som opäť premýšľal o tom, že by bolo skvelé prísť na tréning pre celú rodinu - aby deti pracovali so svojimi rodičmi. Základom takéhoto tréningu je dnes populárny crossfit. Poďme sa pozrieť na svoju históriu spoločne a zamyslieť sa nad tým, ako ju urobiť školením pre celú rodinu.

CrossFit je vzdelávací systém, ktorý vyhovuje ľuďom v akomkoľvek veku a úrovni vzdelávania vrátane detí. Navrhol to Greg a Lauren Glassman pre špeciálne sily, políciu a armádu, ale teraz sú do crossfitu zapojení celkom obyčajní ľudia. Mimochodom, Kenneth Cooper tiež vyvinul aerobiku pre armádu, a až potom bol prispôsobený bežným ľuďom.

Výcvik Crossfit rozvíja silu, silu a všeobecnú vytrvalosť a vďaka svojej vysokej intenzite prináša rýchly a hmatateľný účinok pri zlepšovaní fyzickej kondície. Dôležitou črtou systému je kombinácia gymnastických silových prvkov, vzpieranie a posilňovanie, ako aj atletika (vo forme bežiacich cvičení).

Súčasný systém CrossFit má predchodcu. Zvláštne, je to sovietsky systém TRP a BGTO. Podľa V.S. Polshanskyho vo Veľkej sovietskej encyklopédii bol celosvetový športový komplex "pripravený na prácu a obranu ZSSR" (TRP) základom štátneho systému telesnej výchovy po mnoho desaťročí.

Komplex TRP sa začal používať už v tridsiatych rokoch minulého storočia. Zahŕňala niekoľko krokov: pre dievčatá a chlapcov vo veku 14-15 rokov, pre dievčatá a chlapcov vo veku 16-18 rokov a pre dospelých. V šesťdesiatych rokoch bol komplex doplnený etapou "Pripravené na obranu vlasti". Program zahŕňal gymnastické cvičenia, beh (na krátke a stredné vzdialenosti), skákanie (v dĺžke a výške), hádzanie (disk, oštepy, výstrel atď.), Plávanie, lyžovanie ) (len pre chlapcov). V rámci týchto programov uskutočnili športové súťaže.

A teraz všetci na to zabudli. Vo fitness, výrok "V jeho krajine nie je žiadny prorok" je spravodlivý. Spolu so zlomnosťou sovietskej moci proroci tiež odišli. Oživiť sovietský systém pod starou značkou? Je nepravdepodobné, že sa to stane, príliš negatívne moderné mládež sa vzťahuje na celé sovietske.

Teraz sa spoločnosť Reebok zaviazala podporovať crossfit a toto je už vážne, vzhľadom na autoritu, skúsenosti a materiálne zdroje spoločnosti. Celosvetová reklamná kampaň bola spustená pod sloganom "Teraz fitness je šport". Jeho organizátori zdôrazňujú, že schopnosť konkurovať, čo je charakteristika crossfit, zvyšuje motiváciu k praxi, najmä pre deti a dospievajúcich.

Tentokrát som sa zaujímal o crossfit, pretože v tomto systéme sú špecializované programy a kurzy pre deti. Deti, rovnako ako dospelí, vždy chcú niečo nové a som si istý, že sa zaujímajú o to, že majú úspech so svojimi rodičmi a že sú obsiahnuté v médiách. Takže nebudeme a budeme držať krok s módou.

Máte záujem o vzdelávací systém pre celú rodinu?

Chcete sa online s Tatyanou Lisitskaya?

Vo fitness videoknižnici nájdete všetky vydania programov "Zdravé späť" a "50+" s Tatyanou Lissitskaya.