Yoga asanas pre zdravé srdce (FOTOGRAFIE)

Je známe, že jóga má pozitívny účinok nielen na svaly a väzy, ale aj na všetky vnútorné orgány. Vrátane srdca. Tento komplex jogy asanas pomôže vášmu srdcu zdokonaliť: zabrániť vzniku ochorení alebo zmierniť váš stav, ak ste, bohužiaľ, už ich máte.

Štúdia Kalifornského vedeckého ústavu pre preventívnu medicínu dokázala, že pravidelné hodiny jogy môžu zabrániť vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Správne zvolené jogy asany môžu znížiť krvný tlak bez piluliek, posilniť srdcový sval a normalizovať pulz. Jóga pomáha zotaviť sa aj po operácii srdca, znižuje stres.

"Integrovaná prax má kvalitatívne vplyv na všetky štruktúry ľudského tela," hovorí Rauf Asadov, inštruktorka pre jogu, autorka Organic People Organic-people.com, "Jóga v parkoch" a milujem jogu. - Ale ak chcete konkrétne posilniť srdce, mali by ste venovať pozornosť jogovej asane, ktorá odhaľuje hrudný úsek. Práve oni sme zhromaždili v našom komplexe. "

Pohyby v tomto komplexe sú uvedené v takom poradí, že ich môžete vykonávať plynulo plynúce z jedného do druhého. Avšak, môžete tiež urobiť asanas v akomkoľvek poradí. V každom z nich pretrváva štyri respiračné cykly (Nadýchni).

Na dokončenie komplexu budete potrebovať podložku.

Ak máte problémy so srdcom, poraďte sa so svojím lekárom predtým, než precvičíte.

Komplexné jogové asany pre zdravé srdce

1. Tadasana (horská póza)

Stojte na okraji koberca tak, aby bol za tebou. Nohy sú na šírke panvy, vonkajšie okraje chodidiel sú rovnobežné s vonkajšími okrajmi podložky, dôrazom na tri body je päta, vonkajší okraj nohy a základňa palca. Ľahko roztiahnite rohož v rôznych smeroch nohami tak, aby boli kolienka smerované prísne dopredu. Vytiahnite chrbticu do vnútra tela, zastrčte panvu, otvorte hrudník, vediete ramená späť a dole, vytiahnite korunku nahor.

2. Priehyb chrbta

Stojte v polohe nohy na šírke panvy, trochu ohnite kolená a otočte chrbticu ešte viac a zdvihnite ruky nahor a dozadu, ohnite a maximalizujte hrudník. Vráťte sa na tadasanu.

3. Malasana (girlanda predstavujú)

Položte nohu na šírku rohože a mierne rozložte ponožky na stranu. Pripojte svoje dlane medzi sebou pred hrudníkom a na výdatné ospalosti. Roztiahnite boky na stranu, položte lakte medzi kolená. Zatlačte boky rukami v rôznych smeroch, zatiaľ čo čo najnižšie znižujete panvu a pomocou korunky roztiahnite smerom nahor - natiahnite zadnú čiaru. Vytlačte chvostovú časť ďalej do tela.

* Pokiaľ nohy neklesnú úplne na rohož, umiestnite do podpätkov blok alebo zloženú prikrývku.

4. Utthita parshvakonasana (predĺžený bočný uhol pozície)

V Malasane znížte obe dlane na rohož a zatlačte ľavú nohu späť. Napravte ju a otočte ľavú nohu pod uhlom 45 stupňov. Jeho vonkajší okraj by sa mal nachádzať v blízkosti rohože. Ohnite pravú nohu na kolená pod pravým uhlom. Dajte pravú dlaň pred pravú nohu a zatlačte koleno zvnútra pravým ramenom a ramenom proti svojej vnútornej strane s kolenom. Rameno by malo byť presne nad dlaní, pravá ruka a pravej holene by mali byť kolmé k podlahe. Pri inhalácii otočte telo doľava a otvorte ľavú ruku nahor. Ruky by mali tvoriť priamku. Pozrite sa. Pri každom výdychu sa pokúste znížiť panvu nižšie a posunúť svoju ľavú ruku ďalej späť, uvoľniť chrbtové svaly a čo najviac otvoriť hrudník. Pri výdychu znížte svoju ľavú ruku na zem, zatlačte pravú nohu dozadu a posuňte ľavú nohu na ľavú dlaň. Zopakujte utthitu na parshvakonasana v opačnom smere. Potom krok s pravou nohou na pravú dlaň a sedieť na rohoži na zadku, nohy ohnuté na kolená, nohy na podlahe.

5. Pose tabuľka

Z miesta na sedenie nadvihnite ruky nad panvovou líniou a spustite dlaň na zem, prsty smerujúce dopredu. Počas vdychovania, tlačením z podlahy nohami a dlaňami, zdvihnite panvu, brucho a hrudník čo najviac až k telu rovnobežne s podlahou. Pozrite sa na strop, nasmerujte pupku do vnútra tela a zatlačte gluteálne svaly. Keď opustíte asanu, spodnú časť umývajte na rohožku, ležte na chrbte, narovnáte nohy, ľavú ruku pozdĺž tela a pravú ruku za hlavou. Prejdite nad pravou stranou a ležte na žalúdku, pripravte sa na ďalšiu pózu.

6. Dhanurasana (predstavovať luk)

Zoberte náchylnú pozíciu: nohy sú šírka bedrových kĺbov, ramien pozdĺž tela. Ohnite si kolená a zatvorte ich z vonkajšej strany členkami a pritlačte svoje prsty k sebe. Vytrhnite si gluteálne svaly, vdychujte, zdvihnite nohy a hrudník z podlahy. Pozrite sa pred sebou, nenakláňajte hlavu späť. Pri výdychu znížte panvu, stehná a hrudník na podlahu. Uvoľnite uchopenie členku a položte hlavu na zem a otočte ho ľubovoľným smerom. Posuňte panvu zo strany na stranu a uvoľnite sakro-bedrovú oblasť. Ak chcete opustiť asanu, uvoľnite členky a ležte na bruchu, zatlačte dlaň z podlahy, keď vydychujete, zdvihnite telo, pokľaknite a sedte na päte.

7. Ushtrasana (ťava predstavujú)

Z miesta na sedenie na podpätkoch, postavte sa rovno, kolená ležia na podlahe po šírke bedrových kĺbov. Umiestnite prsty na podlahu. Strihnutím svalov svalov, začnite jemným ohnutím späť. Alternatívne umiestnite dlaň na päty. Boky a ramená by mali byť kolmé na podlahu. Počas vdychovania roztiahnite brucho dopredu, otvorte hrudník viac a nasmerujte ju hore. Pozrite sa nahor a svaly na krku sa natiahli. Po výdychu uvoľnite uchopenie ramien, vyrovnajte a sedte na podpätkoch.

Ležať na chrbte, utiahnite kolená na hrudi a hojte sa na chrbte doľava doprava, tam a späť, uvoľnite zadné svaly a spodnú časť chrbta. Zastavte, narovnajte nohy a položte ich na zem, pripravte sa na šavasanu.

8. Savasana (držanie tela)

Ležať na chrbte (v prípade potreby položte niečo jemné pod hlavu), rozložte ruky a nohy pod uhlom 30 stupňov medzi nimi, dlane sa pozerajú na strop. Pri sledovaní dýchania zostaňte v tejto pozícii 5-10 minút.

Vykonajte tento zložitý denný alebo každý druhý deň a budete sa chrániť pred problémami so srdcom alebo znížiť nepríjemné pocity z existujúcich ochorení.

Chcete robiť jogu doma online?

V našej knižnici fitness videoklipov nájdete video tutoriály pre jogu v rôznych smeroch a úrovni tréningu!

- Jóga pre plné videá

- Jóga pre začiatočníkov

- Jóga pre pokročilých

- Kundalini jóga

- Tantra jóga video

- Chudnutie jogy