Ako žiť až 100 rokov?

Americký lekár Tony Brayer vyslal na svojom blogu jednoduchý program s tipmi na to, ako žiť až 100 rokov. Rýchlo sa s vami podeliť o stôl a moje myšlienky na túto tému.

Samozrejme, tieto hriechy sú banálne a nejasné formulácie, avšak v ňom sú niektoré docela zaujímavé fakty. Okrem toho sa informácie odoberajú z veľmi renomovaných zdrojov a prezentujú sa čo najrýchlejšie. Podľa môjho názoru je takýto systém ideálnym spôsobom, ako zhrnúť najnovšie objavy, pretože sme všetci dosť unavení z rozsiahlych správ o tejto téme.

Tu sú tipy. Ako som pochopil, sú uvedené v rade bez akejkoľvek logiky.

1. "Pite zelený čaj. Tí, ktorí pijú viac ako päť šálok zeleného čaju denne, sú oveľa menej pravdepodobné, že zomrú na infarkt alebo mŕtvicu. "

Výhody zeleného čaju sú stará pieseň. Existuje dôkaz, že pomáha s inými druhmi rakoviny.

2. "Hang out. Podľa Karolinska Institutet (Švédsko) sú sociabilní ľudia 1,5-krát menej náchylní na demenciu, pretože majú nižšie hladiny kortizolu, stresového hormónu. "

Lekári stále viac hovoria o výhodách ľudskej komunikácie. Napríklad, že jediní muži trpia dvakrát tak často ako mŕtvica ako rodina.

3. "Jedzte matice. Orechy majú priaznivý účinok na kardiovaskulárny systém, takže tí, ktorí ich často jedia, podľa časopisu archív z interný lekárstvo, zarobte pár ďalších rokov života. "

Nemám nič proti ořechom a jesť ich nie menej ako 100 gramov každý deň, pretože nemám alergie na ne. Ale orechy - takže s nimi musíte byť opatrnejší.

4. "Použite dentálnu niť. To môže pridať šesť (!) Rokov života. Pomocou vlákna môžete odstrániť zuby baktérie, ktoré spôsobujú zápal, čo znižuje pravdepodobnosť srdcových ochorení a mozgovej príhody. "

To je naozaj zaujímavé a dôležité, pretože málo ľudí vie, ako je kvalita zubov spojená so srdcom, vnútornými orgánmi a dokonca s intelektom.

5. "Nefajčite. Ak fajčíte väčšinu svojho života, nakoniec (život) bude o desať rokov menej. Avšak, prestať fajčiť na 50 rokov, tak sa vrátite sa fajčiť tucet.

To mierne, pochybné rady. Tí, ktorí nefajčia, sú zbytočné a fajčiari to určite vezmú ako povolenie na odloženie hodenia na 50. výročie. A v takom úctyhodnom veku je oveľa ťažšie prestať než v mladosti.

6. "Používanie nových technológií. Výskumníci zo spoločnosti že aktualizácia a používanie najnovších technológií znamená udržanie zdravia a mládeže mozgových buniek a vo všeobecnosti zostávajúcich spoločensky aktívnych. "

Je ťažké nesúhlasiť. A to nie je len o mobilných telefónoch a počítačoch, ktoré dlho zvládli progresívni starci. Zrejme máme na mysli všetky moderné gadgety. Tu je napríklad počítačová fitness hračka Wii Fit pre rehabilitáciu pacientov po mozgovej príhode.

7. "Získajte deti neskôr. Ak chcete otehotnieť po 40 rokoch prirodzeným spôsobom, musíte mať gény, ktoré podporujú dlhovekosť. Podľa štúdie uskutočnenej na Univerzite v Utahu žijú dlhšie tí, ktorí majú deti po 40 rokoch života. "

Neberte to doslovne. Samozrejme, toto je skôr znamenie ako praktické rady.

8. "Choďte na dovolenku často. Podľa , zníženie času odpočinku osemkrát zvyšuje riziko srdcových ochorení, pretože len na dovolenku ste rozptýlení od stresu a napätia.

Myšlienka je správna, ale je príliš nešikovne zarámovaná. Ak budeme najprv hovoriť o redukcii ako celku, ako môžeme ďalej tvrdiť, že zvyšuje riziká osemkrát? Je to druh rovnice, kde je na jednej strane niekoľko a na druhej strane nejasné uvažovanie.

9. "Spánok správne. Ak chcete bunkám odpočinúť, musíte spať sedem až osem hodín denne. Nedostatok spánku zabraňuje tomu, aby bunky normálne pracovali počas dňa. "

Áno, aj keď lekári hovoria, že každý má vlastnú rýchlosť spánku, osobne som sa nestretol s ľuďmi, ktorí by dostali dosť spánku za menej ako sedem hodín.

10. "Malé víno. Malý pohár denne zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu, čím chráni srdce. Štúdia zahŕňajúca 1 milión ľudí ukázala, že úmrtnosť medzi niekoľkými ľuďmi je o 18% nižšia než u absolútnych nepáličov. "

Kľúčovým slovom je, samozrejme, "trochu". Malý pohár je pol sklenice alebo 100 gramov. Viac - aj keď príjemné, ale určite nie dobré.

11. "Smiať sa. Spôsob, akým reagujete na stres, je kľúčovým faktorom pri určovaní dĺžky života. študovať nový Anglicko storočný že ľudia s miernou náladou sa ľahšie vyrovnajú so stresom, a preto majú väčšiu šancu na oslavu svojich 100. narodenín. "

Tiež všeobecne nie správy. Napísali sme o tom v našom minulom roku. Možno máte niečo doplniť do tohto zoznamu?

Pozrite si video: 100 rokov Česko-Slovenska: Čo nás ešte spája? (August 2019).