Rýchle raňajky pre školákov: recepty od kuchárov

Ako výživné, užitočné a dokonca rýchlo kŕmiť dieťa ráno? Táto otázka trvá veľa matiek od prvých dní septembra. Ekaterina Maslova, šéfredaktorka časopisu "Recepty od šéfkuchárov", pozná odpoveď na ňu.

Vzácna matka má ráno veľa voľného času: musíte sa pripraviť na prácu sami, poslať svoje dieťa do školy a urobiť raňajky pre celú rodinu. To je to, čo sa používa v zhone: pripravené vločky, salámové sendviče, míchané vajcia. Ponúkame diverzifikáciu tohto rýchleho raňajkového menu s vynikajúcimi pokrmmi z tvarohu, cereálií a sendvičov.

Maxim Myasnikov, kuchár reštaurácie "Projector":

"Všetci študenti veľmi milujú sendviče. Mnoho matiek ísť s nimi a dať im chlieb na raňajky s klobásou alebo syrom. Ak je to váš prípad, ponúknite mu sendvič, ktorý stojí za pridanie plátkov zeleniny a listov zelených šalátov. A namiesto klobásy, vezmite kuracie prsia - mäso, ktoré je diétne a užitočné pre rastúce telo. "

Kuracie prsia sendvič

Zloženie (za porciu): bageta, 50-70 g kuracieho filé, 1/2 paradajky, 1/2 lyžičky. horčica, 1 lyžička. Aioli alebo olivový olej, 1 listový zelený šalát, 1 plátok syra, olivový olej na smaženie, soľ na chuť.

inštrukcia, Slepte bagetu, pomiešajte aioli alebo maslo s horčicou a výslednú pastu očistite na jednej polovici bagety. Paradajky nakrájajte na omáčku a nakrájajte syr a listový šalát. Olepte kurací filé v olivovom oleji, nakrájajte na tenké plátky a položte celú bagetu na šalát. Pokiaľ je to potrebné, zakryte druhú polovicu bagety.

Alexey Belikov, šéfkuchár reštaurácie jedlo veľvyslanectvo:

"Tvarohový syr je veľmi užitočný pre deti - má veľa vápnika a ľahko stráviteľných bielkovín. Ale deti nemajú radi jesť to tak, takže z tohto produktu je lepšie variť niečo chutné a sladké, ako napríklad tvarohové koláče. Sú nielen zdravé a chutné, ale aj pomerne vysokokalorické, čo znamená, že dieťa bude chodiť do školy a nebude mať hlad pred obedom: zabráni mu kúpiť škodlivé čokoládové tyčinky alebo čipy. "

Cheesecakes v pohári

Zloženie (pre 4-5 porcií): 1 kg syrového tvarohu, 1/2 Art. cukor, 1/3 lyžice. múka, 2 vajcia, 2 lyžice. l. biele hrozienka, 1 polievková lyžica. l. rastlinný olej, 2 lyžice. l. kyslou smotanou a džemom na porciu.

inštrukcia, Tvarohový syr, cukor, múka, vajcia a hrozienka sa premiešajú až po hladké. Vyberte z neho maslovú guľu, jemne smažte na maslo, až kým nie je hnedá, a potom preveďte do rúry pripravenosť: 5 minút pri 180 ° C. Roztierajte si tvarovky v priehľadných okuliaroch vo vrstvách: kyslá smotana, džem, tvarohový koláč, kyslá smotana, džem, tvarohový koláč, kyslá smotana, džem.

Mikhail Simagin, šéfkuchárna pekárne "Chlieb":

"Zdá sa, že veľa žien je to, že výroba vajcových vajec je problematické a vyžaduje si čas, ktorý je ráno nestačí. V skutočnosti už nie je varenie a nie je to ťažšie ako míchané vajcia. Existuje napríklad takýto trik: zakryť pohár s kusom potravinového filmu tak, aby okraje filmu viseli nadol. Uistite sa, že fóliu namazať rastlinným olejom, jemne preniknúť do šálky 1 vajec, spojiť okraje fólie, otočiť sa a priviazať s niťou. Výsledný vak umiestnite 2-3 minúty do takmer vriacej vody. Odstráňte chvost zhora nožnicami, odstráňte fóliu a položte na tabuľu upečené vajce. "

Proso kaše s vareným vajíčkom

Zloženie (za porciu): 50 g pšeničnej obilniny, 1 polievková lyžica. voda, 1/2 lyžice. mlieko, 40 g strúhaného syra, 1 vajce, soľ a cukor na chuť.

inštrukcia, Varte dojča do vody až do polovice varenia, pridajte mlieko, soľ a cukor podľa vkusu. Pridajte dve tretiny strúhaného syra, miešajte, až kým sa syr úplne nerozpustí, nasaďte ho na tanier, posypte zvyšným syrom na vrch. Pripravte vajíčko vyššie popísaným spôsobom alebo postupujte nasledovne: soľte vodu bez varu (približne 80 ° C), oddeľte lievičku lyžicou uprostred misky na varenie, rozlomte vajce do stredu tohto lievika. Varte 2-3 minúty. Dajte na hornú kašu.