Cvičenie Jazzercise: tancovať rýchlo schudnúť

Čím je plážová sezóna bližšia, tým bližšie sa stáva v triedach skupinových kardioprogramov. Chcete tiež rýchlo schudnúť? Môžete mať dobrý domáci kardio tréning! Ukážeme pohyby disciplíny Jazzercise - zmes fitness a tanca s polstoročnou históriou.

Ako to urobil Jazzercise

Bývalá tanečníčka Judy Sheppard Missetová, ktorá učil tanec študentom na Northwestern University (Illinois, USA), vynašla smer. V roku 1969 jej triedy neboli populárne, kým si neuvedomila: študenti potrebujú fitness nálož, ktoré simulujú telo, nie zručnosti profesionálnych tanečníkov. Potom zmenila program tried, pridala silné cvičenia a pretiahla hudbu na jazzové zahrievanie. Jeho práca a urobil slogan, ktorý prišiel s Judy pre jeho disciplínu: "Tanec schudnúť rýchlo."

Čoskoro sa Jazzercise stala takou populárnou, že Judy ju nemohla osobne naučiť každému, kto chcel (aj keď mala vlastné štúdio). Preto bývalý tanečník začal nahrávať tréningy na video a predávať pásky po celej Amerike. V priebehu rokov spoločnosť Judy Sheppard Misssetová rástla, zmenila a Jazzercise ako disciplína: tréningy začali zahŕňať pohyby jogy, kickboxing, Pilates. Dnešné hodiny Jazzercise sú veľmi odlišné od tých, ktoré Judi viedla pred polstoročím.

Chudnúť rýchlo: aké sú výhody Jazzercise

Disciplína obsahuje pomerne málo "ďalších" prvkov - od jogy, kickboxingu, silového tréningu. Takže robiť Jazzercise, vyvíjate vytrvalosť, posilňujete kardiovaskulárny systém a vyvíjate hlavné svalové skupiny. "Dôraz je tu však stále kladený na kardiovaskulárne cvičenie, ktoré nielen pomáha posilňovať svaly, ale aj znižovať obsah tuku, ktorý skrýva svaly," hovorí Victoria Abramova, choreograf, tréner televízneho kanála "LIVE!", inštruktor disciplíny "Tanec". Milosť a vášeň. " "A pretože lekcie Jazzercise sú ako tanečné lekcie, prinesie vám aj obdiv k veselosti a dobrej nálade."

Požiadali sme Victoria, aby ukázal malý komplex Jazzercise hnutí, ktorý môže byť základom dobrého kardio tréningu.