Víkend v Helsinkách: relaxácia a pohodlie

Ak chcete uniknúť zo zhonu metropoly, nájsť pokoj a ticho, ale napriek tomu sa nepostrádiť výhody civilizácie, prejdite na víkend v Helsinkách.

Hlavné mesto Fínska je moderné európske mesto, ale vzhľadom na jeho blízkosť k moru, veľa zelene a pokojnej idylické krajiny, má bezstarostnú a uvoľnenú zábavu. Prechádzajte sa pokojne v parku na pobreží zálivu, vychutnajte si čistý vzduch zo severného lesa, cítite povzbudivý dych Baltského mora. A potom si doprajte relaxačné procedúry v jednom z denných kúpeľov a choďte do sauny.

Kúpeľný Hotel Haikon Cartano

Mali by ste začať svoj malý výlet s Haikon Kartano, pôvabným panstvom len 30 minút od Helsínk. Nachádza sa na pobreží, uprostred dobre udržiavaného parku, je to personifikácia pokoja a pokoja! Hostia môžu zostať v starej, historickej budove sídlo alebo v modernom hoteli.

Pýcha "Haikon Kartano" - veľká kúpeľné centrum, Stačí sa pozrieť na módne injekčné techniky a hardvérové ​​postupy. V "Haikko" musíte prísť na relaxáciu a potešenie! Všetky postupy sú tu spravidla veľmi príjemné a viacstupňové. Napríklad starostlivosť o tvár zahŕňa relaxačnú masáž, drvenie enzýmov, sérum a masku absorbovanú ultrazvukom. V závislosti od toho, čo vaša pleť vyžaduje, špecialista vyberie kozmetiku. A na konci vydá prípravok na starostlivosť o pleť.

"Zdravotné stredisko" Môžete sa liečiť rôznymi masážami a aromatickými kúpeľmi. Obzvlášť dobré je horúca kompresia s bylinkovými guličkami. V priebehu procedúry prechádza špecialista, valcovanie guľôčok liečivých byliniek s éterickými olejmi na koži pozdĺž najdôležitejších energetických línií tela. To zmierňuje svalové napätie, zlepšuje krvný obeh, odstraňuje toxíny. Veľmi pekné a masáž s teplými kameňmi ...

A napriek tomu vrchol kúpeľov "Haikko" - kryosauna "vrchol studenej mínus 110 ° C." Bezprostredne si všimneme, že tento mrazivý test si vyžaduje určitú silu. Ponecháva však nezabudnuteľný dojem a dokonale zlepšuje spánok.

Ak ste náhodou navštívili Haikon Carta, uistite sa, že si dáte toto malé dobrodružstvo!

Milovníci vonkajších aktivít v tomto objekte budú tiež mať čo robiť. Park s nádhernými trávnikmi a dobre upravenými chodníkmi má jazdiť na bicykli, nordic walking, hranie frisbee. Môžete ísť na more - na prechádzku do najbližšieho súostrovia alebo len ísť rybať. Jednou z najobľúbenejších zimných zábavy je sánkovanie a lyžovanie: len šesť kilometrov ďaleko je lyžiarske stredisko. Kokonniemi.

Odpočívaj v "Haikko", nezabudnite sa pozrieť na Porvoo - mesto, ktoré je veľmi blízko. Jeho stará časť je jedinečná: jeho plánovanie v podobe mozaiky rôznych tvarovaných pozemkov a vinutých ulíc bolo položené už v stredoveku. Slávny obchod s čokoládou sa nachádza v starom meste. "Brumberg."

Národný park Nuuksio

Necelú hodinu od Helsínk - a ste v centre pokoja a pokoja severného lesa. Od prírodného centra odporúčame začať s Nuuksio. Haltia (HALTIA) - múzeum, kde je zastúpená celá povaha Fínska, jeho flóry a fauny. Samotná budova centra, ako architektonický objekt, si zaslúži pozornosť. Haltia je prvou verejnou budovou úplne vybudovanou z dreva vo Fínsku. Všetko tu, od nosných konštrukcií až po dokončovacie detaily, je drevené. A na vykurovanie a chladenie budova využíva slnečnú a geotermálnu energiu.

Hlavné turistické chodníky, tzv. Prírodné chodníky, odchádzajú z hotela Haltia. Všetci v okolí Nuuksia - viac ako 30 km. Vrátane dvoch krátkych trás bez prekážok na prechádzku s deťmi a hosťami so zdravotným postihnutím.

Naučné stezky sú navrhnuté tak, že po ich chôdzi môžete získať predstavu o rozmanitosti prírody parku ako celku - jeho údolia, rokle, strmé útesy pokryté lišajníkmi a borovicovými lesmi, rybníky, malé jazerá ... Na ceste môžete spoznať vzácnych lesných vtákov - larkov a nočný jar. A lietajúce veveričky, ktoré sú symbolom Nuuksia. Na konci cesty vám bude ponúknutý obed v improvizovanej lesnej reštaurácii, ktorá sa nachádza vo veľkom stanu pokrytom kožou. Pohodlne sa posedenie v blízkosti ohňa, skúste tu miestne pochúťky - jedlá zo hry, bobule a huby. Niekoľko krokov od reštaurácie - jelenná farma. Zvieratá sa môžu žehliť a kŕmiť machom.

Tí, ktorí chodia len do lesa, nemajú záujem. V Nuuksiu sa ponúkne geocaching - hľadanie skrytých miest v parku, lezenie a lezenie na ľade, kanoistika, jazda na koňoch, turistika a korčuľovanie.

Helsinki

Dokončite svoju malú cestu v Helsinkách. Pred odchodom z domu prejdite so saunou. Sauna je dôležitou súčasťou fínskeho životného štýlu. V hlavnom meste Fínska je veľké množstvo. Najlepšie je navštíviť jednu z verejnosti, napr Kotiharyu, Toto je posledné v Helsinkách "skutočné" sauny - tie, v ktorých vykurujú drevo. Moderná "saunaová kultúra" je tiež veľmi obľúbená medzi obyvateľmi hlavného mesta. Je umiestnený v blízkosti vody, vyhrievaný drevnými peletami a pracuje na princípe environmentálnej efektívnosti. Tu môžete mať masáž, pedikúru a manikúru, rovnako ako lekársku procedúru, ktorú sme si skoro zabudli - krv.

Ak chcete lepšie porozumieť životu Helsínk a jej obyvateľov, navštívte najstarší verejný bazén. Yuronkatu, Podľa sprievodcov sú bazény so saunami tradičnou alternatívou kúpeľov pre Fínov. Úžasne krásna plavecká hala s šatňami v štýle 30-tych rokov pripomína orientálny hamam. Plávanie v bazéne Yuryonkatu je možné bez plaviek alebo plaveckých kufrov: muži a ženy navštevujú inštitúciu v rôznych dňoch týždňa.

Strávte jeden z víkendov vo Fínsku! Budete určite milovať túto nádhernú krajinu a vráti sa tam znova a znova!