Čo je v šéfkuchárke: raňajky recepty. Časť 2

Včera sme povedali, prečo mnohí šéfkuchári považujú raňajky za svoje najdôležitejšie jedlo a aké jedlá začínajú s nimi. Pokračujeme v podávaní raňajok receptov od kuchárov.

Ovocný šalát s jahodami a tvarohom

Recept Andrea Gallihokuchárske reštaurácie Osteria bianca:

"Prišiel som recept na tento šalát na kŕmenie svojej dcéry s tvarohom. Ona ho nemiluje a jeho manželka ma požiadala, aby som vytvoril niečo zaujímavé, chutné a užitočné, aby moja dcéra mohla jesť. Vyskúšal som rôzne možnosti, ale ovocný šalát sa stal jej obľúbeným jedlom. O víkendoch, keď sa nemusím ponáhľať do reštaurácie, tento šalát často pripravujeme so svojou dcérou na raňajky. Robí sa ľahko a veľmi rýchlo. Hlavná vec, že ​​vo vašej chladničke bol tvaroh a rôzne ovocie. Ak vaše dieťa nemá rád tvaroh, je lepšie ho skryť, opatrne ho miešať s ovocím a bobuľami. "

Zložky (pre 1 porciu). 3-4 kusy čerstvé jahody, 1 malé jablko, 1 polievková lyžica. l. tvaroh, buničinu z polovice oranžovej, hrsť čerstvých bobúľ, vetvička mäty na dekoráciu a pár kvapiek citróna.

inštrukcia, Nakrájajte každú jahodu na 4 časti, olúpané jablko a pomaranč a nakrájajte na 2 cm kocky. Všetky zložky okrem tvarohu, vložte do jednej misy, mixujte s citrónovou šťavou, položte na taniere a na vrchole - tvaroh a list mäty.

Palacinky s cukety a červeným kaviárom

Recepty Dmitrija Shurshakova, šéfkuchára gastrobára "Nechceme nikam":

"Ak máme urobiť vlastné raňajky, potom niečo zvláštne a originálne. Napríklad v lete som rád vyprážal ranné palacinky z mladých cukríkov. Ak k nim pridáte vajcia, lžičku červeného kaviáru, nalejte ho holandskou omáčkou a vyzdobte talíř z kašovitého zeleného hrášku, dostanete nádhernú raňajku, ktorá vyhovuje všetkým gurmánom. Len perfektný začiatok dňa! "

Zložky (na porciu), 100 g cukety, 1 polievková lyžica. l. múka, 2 vajcia, hrst rukoly, hrsť šalátu, hrsť mrazeného zeleného hrášku, 1-2 lyžičky. červený kaviár, 1-2 lyžičky. Holandská omáčka, rastlinný olej na vyprážanie, soľ na chuť.

inštrukcia, Zmiešajte múku, jedno vajce a strúhanú mladú cuketu, soľ. Z výsledného cesta, vytvorte palacinky, smažte ich do masla až do varenia a položte na misku. Od druhého vaječného kuchára. Blanch rozmrazte zelený hrášok vo vriacej vode, nakrájajte v mixéri bez vody, soľ na chuť. Vložte zemiaky na palačinky, nalejte hotovú omáčku z Hollandaise, top s vajcom, rukolou, kukuričným šalátom a červeným kaviárom.

Proso kaše s tekvicou a jablkami

Recepty Alexeja Berzina, šéfkuchára reštaurácie Grand European Express

"Od detstva som odišiel niekde v mojom podvedomí, že najlepšou raňajkou je kaša. Bola som tak ráno, keď som bola dieťa. Môžem, samozrejme, jesť ako omeletu, ako aj sendvič a tvarohové koláče. Ale napriek tomu dokonalé raňajkové jedlo je kaša. Mojou najobľúbenejšou je proso. Robím to s tekvicou a jablkami. Ukázalo sa to veľmi chutné! "

Zložky (pre 1 porciu). 50 g proso vločiek, 120 ml mlieka, 1 polievková lyžica. l. Cukor, štipka soli, 20 g masla, 2 lyžice. tekvicová buničina, jablčná štvrť, 2-3 lyžičky. med.

inštrukcia, Odstráňte dýňu a jablká na kocky a smažte v masle. Pridajte med a glazúru. Potom mlieko zahrejte, pridajte vločky prosí, soľ a cukor. Prineste pripravenosť. Pri servírovaní v kaši pridajte dýňu a jablká, mix misky.

Šalát s avokádom a vajíčkom

Sergey Batukov recept, reštaurácia šéfkuchár valenok

"Mám rád rôzne raňajky, ovocie, omrzliny a Benedikty na raňajky, ale v plnej miere chápem, že vajcia obsahujú veľa cholesterolu - je lepšie ich denne a vo veľkom množstve. V tomto prípade je ideálnou možnosťou variť 1-2 vajcia v podobe vreciek a podávajte ich na chlebe alebo zelenom šaláte. Bude to chutné a užitočné. Súhlasím, míchanými vajcami alebo míchanými vajcami iba z dvoch vajíčok - to nie je nejako dostačujúce na raňajky, ale na 2 vajciach s veľkou platničkou na šalát - to je vec. "

Zložky (pre 1 porciu). 100 g avokáda, 2 paradajky, 2 vajcia, hrsť rukoly, vetvička z koriandra, 2-3 lyžičky. olivový olej, soľ a korenie podľa chuti.

inštrukcia, Nakrájajte paradajky na veľké kocky, avokády do malých, pridajte rukolu, soľ, korenie, olivový olej a jemne nakrájané koriandre. Miešajte a položte na tanier. Umiestnite hotové vajcia.

Experimentujte s týmito receptami cez víkend, aby ste diétne pripravili jedlo na raňajky vo všedné dni.