Orient Express: Tajomstvo krásy čínskych, kórejských a japonských žien

Ázijská kozmetika a systém starostlivosti o pleť je teraz módnym trendom. Chápeme s kozmetikou, aké krásy tajomstiev čínskych žien, kórejských žien a japonských žien môžeme prijať.

Geneticky je koža ázijských žien pomerne problematická: zvýšený obsah tuku, rozšírené póry, akné a podráždenie spôsobujú čínske ženy, kórejské a japonské ženy veľa problémov. Ale je ťažké uhádnuť, vyzerajú tak dobre. Nie je to len to, že kozmetický priemysel v týchto krajinách využíva najnovšie výsledky vedeckého pokroku. Tajomstvo je v tradícii starostlivosti o pleť, ktorá je úplne odlišná od západnej.

Asijské tajomstvá krásy: viacstupňová starostlivosť

Jedným z hlavných čŕt ázijského systému starostlivosti o pleť je jeho viacstupňový. Postup čistenia je rozdelený na dve etapy: odstránenie dekoratívnej kozmetiky a umývanie. Potom nasleduje hydratácia. Žiadny z krokov nemožno preskočiť.

Odstraňovanie makeupu

Ázijci nikdy nezačnú umyť bez toho, aby si vyčistili tvár z make-upu, pre nich je to ako sprchovanie bez odstránenia oblečenia. Na odstránenie dekoratívnej kozmetiky spravidla používajú hydrofilný olej - zmes olejovej bázy s emulgátorom (polysorbentom) a užitočnými zložkami. "Hydrofilný olej dokonale zvládne dokonca aj vodotesnú kozmetiku, zároveň hydratuje a vyživuje pokožku," hovorí Olga Zakharová, dermatológ kozmetológ "Kliník pre rodinu". - Tento olej sa nanáša na suchú tvár s kruhovými masážnymi pohybmi. Pri maximálnom náraze by mal byť ponechaný na koži po dobu najmenej 30 sekúnd a potom masírovanie tváre rukami navlhčenými vodou. V tomto štádiu sa olej mení na emulziu, ktorá účinne absorbuje nečistoty z povrchu pokožky, kozmetiky a aktívne čistí póry. "

umývanie

Hydrofilný olej sa premyje vodou a množstvom peny zo špeciálneho gélu. V Ázii milujú mydlo s bambusom alebo dreveným uhlím, ktoré je tiež šľahané do bohatej peny. Umývanie penou je ďalším vrcholom systému ázijskej starostlivosti. Všetky druhy miniaplikácií - sieťky, sieťky, mini-trepačky jej pomáhajú "vypláchnuť" ju.

zvlhčovanie

Po procese čistenia pokožky nasleduje povinný zvlhčovací krok. K tomu použite pleťový krém s kyselinou hyalurónovou alebo kolagénom. Tieto dve zložky sú obzvlášť milované orientálnymi kozmetológmi. Hydratačný krém spracováva pokožku tri sekundy po umytí. Predpokladá sa, že počas tejto doby nemá čas strácať veľké množstvo svojej vlastnej vlhkosti. Ázijské krásy neľutujú pleťové vody - používajú ju veľmi obliène na tvári a potom ich kladú na kožu so slabými klapkami prstov. Na záver použite sérum a / alebo krém. Tieto nástroje majú ľahkú štruktúru. Najpopulárnejšie sú tie, ktoré obsahujú zložky živočíšneho pôvodu, hlavne hlien hlienu, extrakty z hadov, jašterice a medúzy. Orientálne krásy sú si istí, že takéto prípravky účinne obnovujú a omladzujú pokožku.

Pleťový peeling, ENPRANI; blefaromaska, DERMAHEAL; hydrofilný olej, SHU UEMURA; Sensai celulárny perfomance hydratačný, Kanebo

Asijské tajomstvá krásy: enzýmové šupky

Pravidelná exfoliácia pokožky - musí mať položku v programe krásy ázijských žien. Prečistite brúsnymi časticami, uprednostňujú jemnejšie odlupovanie pomocou enzýmov alebo alfa a beta kyselín. Tieto ľahké textúry na géli pôsobia na stratum corneum epidermis, ničí spojenie medzi mŕtvymi bunkami a odstraňujú ich z kože bez mechanického trenia. "Zvláštnosťou takýchto peelingov je, že exfoliačné zložky v nich slúžia ako vodič aktívnych zložiek do hlbších vrstiev kože," hovorí Olga Zakharova. - Napríklad vitamíny, ktoré stimulujú procesy obnovy buniek. Tieto prostriedky rovnomerne vyrovnávajú textúru a farbu pokožky, očistia ju a utiahnite, utiahnite póry, znížte opuchy a zápaly. "

Enzýmový peeling sa nanáša na tvár tenkou vrstvou po dobu 10-20 minút. Nedoporučuje sa to odstrániť skôr: proces lúpania končí po aplikácii a ďalšie zložky začnú prenikať do hlbších vrstiev kože. Tento účinok sa používa na prevenciu a vyhladenie vrások, korekciu po akné, ako aj na resorpciu zápalových prvkov. Odlupovanie 2-3x týždenne. Odpočívajte na to častejšie nestojí za to, inak môžete poškodiť ochrannú horny vrstvu epidermis.

Asijské tajomstvá krásy: plátno masky

Maska je tenká bavlnená látka s otvormi pre oči, nos a ústa. Hmota je veľkoryso namočená s kyselinou hyalurónovou, kolagénom, vitamínmi, prírodnými olejmi a rastlinnými zložkami. "Masky (predovšetkým kórejskej výroby) s biomimetickými peptidmi sú obzvlášť účinné," hovorí Alla Sintsov, dermatológ, kozmetička, špecialista Vzdelávacieho centra Ústavu krásy FIJIE pre prácu so značkami Cell Fusion C, Aquashine, Dermaheal. - Biomimetické peptidy sú identické s aminokyselinami, ktoré sú prirodzene prítomné v našej koži. Sú schopné viazať sa na bunkové receptory a aktivovať ich rozdelenie. To je kľúčový bod omladenia, čo vedie k obnove a zlepšeniu kožných buniek. "

Koncentrovaná kompozícia impregnačujúca masku má okamžitý účinok na pokožku: zvlhčujúci, vyživujúci, uťahujúci. Existujú viaceré smerové masky, napríklad bielenie, obsahujú špeciálny komplex látok, ktoré podporujú aktívne blokovanie melanínu. Vďaka tkaninovej základni sú liečebné zložky rovnomerne rozložené na tvár. Maska je určená na jednorazové použitie, preto konzervačné látky sa podieľajú na jej zložení na minimum.

Použitie maskovacej tkaniny je veľmi jednoduché. Stačí ju uložiť na očistenú pokožku, dôkladne ju vyčistiť rukami a nechať ju pôsobiť 15-20 minút. Po odstránení masky potrebujete v prípade potreby namočiť tvár suchou handričkou.

Starajte sa o vašu pleť pomocou ázijských tajomstiev krásy a výsledky budú tam, teda na tvári!