Ako si vybrať športový sledovač srdcovej frekvencie?

Naposledy som vyjadril svoj názor na to, či by každý mal počítať pulz počas cvičenia. Povedala, akým spôsobom sa to dá urobiť, a uviedla, že je to najlepšie urobiť pomocou športového monitora srdcovej frekvencie. Dnes, ako si vybrať športový sledovač srdcovej frekvencie.

Športový sledovač srdcovej frekvencie je podobný veľkému náramkové hodinky, ktorý zobrazuje dva, tri alebo štyri druhy dát. Na ňu je pripevnený gumový pás so snímačom, ktorý sa nosí pod hrudníkom v obvode ako gumička z podprsenky. Nebojte sa, pás je nastaviteľný na dĺžku a senzor nekĺzne. Okrem toho môže športový snímač tepovej frekvencie zahŕňať senzory vzdialenosti a frekvenciu šliapania na bicykli. A tiež senzor GPS je modul pre satelitný navigačný systém, rovnako ako v navigácii na automobile a chytrých telefónoch (často sa neotáča samostatne, ale je zabudovaný do hodiniek).

Musím povedať, že pri výbere monitora srdcovej frekvencie nie je dôležité. To je cena. Je oveľa dôležitejšie zamerať sa nie na to, ale na výrobcu. Medzi nimi je veľa tých, ktorí už dlho pôsobia na trhu a vyrábajú cenovo dostupné, ale spoľahlivé modely. Spravidla tieto značky vyrábajú aj súvisiace produkty - navigátory GPS a počítače cyklu (zamerajte sa na to).

Ale málo známe značky, ktoré majú len 2-3 nenáročné modely, a dokonca aj tie, ktoré sa predávajú výhradne v "ich" hypermarketoch, sa často vyznačujú nelogickým súborom funkcií a nespoľahlivými. Zvyčajne sú však schopní vypracovať záručnú lehotu (zvyčajne 1 rok). Modely dobrých značiek budú fungovať 3-5 rokov alebo viac. Ďalšia vec - z mojej vlastnej skúsenosti poviem -, že časom budete s najväčšou pravdepodobnosťou chcieť niečo novšie a sofistikovanejšie.

Pri výbere športového monitora srdcovej frekvencie zvážte ako celok:

Pracovný čas Modely mimo GPS spotrebúvajú batérie ako obyčajné hodinky (pulzný snímač má tiež vlastnú batériu). Zariadenia so zabudovaným GPS spotrebúvajú energiu oveľa rýchlejšie a musia sa nabíjať ako mobilný telefón: najdrahšie modely za 5-20 hodín. Mimo tréning musí byť GPS vypnuté.

Nekódovaný alebo zakódovaný snímač impulzov. Prvý vysiela otvorený signál, takže je viac náchylný na rušenie, ale aj športové monitory s tepovou frekvenciou sú lacnejšie. Druhá vysiela šifrovaný signál.