Čo je to fitness alergia?

Pre väčšinu z nás fráza "Som alergická na fitness" znie ako legrační ospravedlnenie. Ale pre niekoho v takej diagnóze nie je nič smiešne. Fyzická alergia sa stane a je spojená s neobvyklou reakciou tela na fyzickú námahu.

Približne polovica percent populácie (ak veríte týmto vedcom) môže spôsobiť alergickú reakciu - sčervenanie, vyrážky, opuchy, žihľavku, nevoľnosť. Športová anafylaxia bola prvýkrát opísaná v roku 1979, ale len v posledných desaťročiach bola podrobne skúmaná. Bolo možné zistiť, čo spôsobuje kardiovaskulárne reakcie najčastejšie: tanec, beh, cyklistika. Ale plávanie v tomto zozname nekleslo.

Presný mechanizmus výskytu športovej anafylaxie je stále neznámy, vedci v tejto oblasti majú iba niekoľko teórií. Takže športová anafylaxia je spojená s potravinovými alergiami, zvýšenou permeabilitou v gastrointestinálnom trakte a atypickou redistribúciou toku krvi. To všetko umožnilo britským lekárom identifikovať najbežnejšie faktory športových alergií. Toto je:

* Použite pred tréningom produkty alergény. Pre mnohých sú to orechy, ryby a morské plody, deriváty pšenice.

* Prijmite aspirín v deň tréningu. Ak alergická osoba pil pilulku, jedla jedlo s "spúšťacím bodom" a šiel na kondície, môže mať vážne príznaky, ako je opuchnutý jazyk, ťažkosti s dýchaním, slabosť.

* Aktívny tréning v "kritických dňoch". Vedci zistili, že alergická reakcia v tomto prípade môže vyvolať zvýšenú hladinu estrogénu.

Výskumníci súhlasia s tým, že prejavy takejto alergie a množstvo stresu, ktoré ju vyvoláva, sú individuálne. Ale to nie je dôvod na to, aby ste zostali mimo telocvične: tí, ktorí pravidelne cvičia, sú menej citliví na akékoľvek alergény než tí, ktorí to neurobia.

Hľadáte alergikov? Zaregistrujte sa na potrebného odborníka na naše služby.

Pozrite si video: Alergia ou Intolerância: É Tudo a Mesma Coisa? Autoridade Fitness (Február 2020).