Sada cvičení: jogu na chudnutie (FOTOGRAFIE)

Jóga nie je rýchla diéta pilulka, ale pravidelné praxe jogy na chudnutie pomáha zbaviť nadváhy. Aké cvičenie je potrebné urobiť, aby som schudnúť?

Prečo joga stráca váhu?

Najprv musíte byť trpezlivý. Strata hmotnosti v jogy je výsledkom kvalitatívnej transformácie všetkých systémov tela. Jóga triedy pre chudnutie sú schopné normalizovať metabolizmus, vyčistiť krv a črevá toxínov, zlepšiť endokrinné a dýchacie systémy, ale to vyžaduje čas. Prax by mala byť pravidelná, aspoň dva alebo tri krát týždenne a je lepšie každý deň aspoň 15-30 minút.

Odstraňovacie cvičenia

Pre harmonický vývoj telesnej hmotnosti a úbytok hmotnosti je potrebné napríklad kombinovať dynamické komplexy asánu Surya Namaskarso statickým držaním predstavuje. Mnohé asány podporujú úbytok hmotnosti tým, že stimulujú metabolické procesy. Sú to hlavne korytá a obrátené pózy: bhujangasana - kobra póza, ushtrasana - ťavá póza, chakrasana - most, matiasana - ryba póza, sarvangasana - breza, halasana - pórová póza, shirshasana - headstand a iné. Ale aby ste dosiahli účinok, je dôležité správne vykonať asány, správne ich začleniť do postupnosti praxe a dýchať správne. Väčšina ľudí potrebuje minimálne šesťmesačnú odbornú prípravu, aby sa naučila, ako tieto pozície vykonávať čo najefektívnejšie.

Chudnite s jogou, asanou a cvičením

Existuje však spôsob, ako urýchliť proces znižovania telesnej hmotnosti pomocou jogy. Za týmto účelom musíte do svojej každodennej praxe zahrnúť jednoduché a účinné dýchacie techniky - Kriya. Ovplyvňujú tráviace a vylučovacie systémy, zabezpečujú účinnú absorpciu potravy a včasné čistenie tela toxínov. Výsledkom je zlepšenie stavu kože, rozmrazovanie tukového ložiska. Vykonajte tieto techniky každé ráno na prázdny žalúdok po pití pohára vody.

Kapalabhati - dych požiaru

Vykonajte stojaci s rovnou chrbtovou nohou na šírku panvy. Na ostrý výdych cez nos ťahať pupok do chrbtice, vdychovať ľubovoľne. Rýchlosť dýchania je rýchla, telo je nehybné, tvár je uvoľnená. Začnite s troma sériami 20-30 cyklov respiračného cyklu, postupne sa zvyšuje na 50-70.

Agnisara Dhauti - očistenie ohňom

Beží po kapalabách. Utiahnite svaly perinea a zadok. Po polovice jazdy, položte si ruky na boky, pri úplnom výdychu, vyprázdnite žalúdok čo najviac, stlačte pupok na chrbát a pridržte svoj dych, rozhovorte so žalúdkom sem a tam. Potom uvoľnite svaly a pomaly vdychujte a naplňte brucho. Vykonajte 3-5 sád.

  • Pozri tiež: Cvičenie pre rýchle chudnutie brucho

Čím skôr začnete cvičit jogu, tým rýchlejšie a ľahšie to bude schudnúť a zlepšiť flexibilitu. Nezabudnite na vyváženú stravu. Ale nezabúdajte na túžbu schudnúť. Jóga je proces, nie závod na výsledky, či už je to strata hmotnosti alebo osvietenie. Vychutnajte si tento proces, počúvajte pocity, sledujte dráhu myslenia pri cvičení a potom nájdete veľa objavov a darčekov.

Online video "Jóga pre chudnutie"

Videá tried "Kundalini jóga na chudnutie" s Alexejom Vladovským nájdete vo fitness videoknižnici "LIVE!"