Hodnotenie "LIVE!": Najdrahšie kúpeľné procedúry na svete

Neuveriteľné, ale pravda! Jedna kúpeľná liečba vo vlastnom kúpeli môže stáť 50 000 dolárov. Toto a ďalšie rozprávkovo drahé kúpeľné procedúry sú v našom rebríčku.

Je to zábavné, že najdrahšia kúpacia zmes Eights Continent bola vydaná americkou firmou Me! Bath, ktorá predáva pomerne finančné prostriedky (10-20 dolárov). "Rozhodli sme sa vytvoriť skutočne unikátny produkt, pomocou ktorého môžete premeniť kúpeľňu na cieľové kúpele," povedal riaditeľ predaja spoločnosti Me! Bath Gordon Bennet. Typická fráza pre reklamnú brožúru, ale zloženie Eights Continent je naozaj pôsobivé. Voda z storočia starých ľadovcov v Arktíde je zmiešaná s vodou extrahovanou z pobrežia Havaja v hĺbke 1000 m. Špeciálny med sa pridáva - sidr med, považuje sa za najdrahšie a vzácne na svete, pretože sa zberá iba dvakrát ročne v horských regiónoch Jemenu. Ďalej - ružová morská soľ z Peru, jojobový olej z Izraela, brazílsky ropný olej a vzácny olej Ilipa orechov z ostrova Borneo. A nakoniec, zákazník 24-karátového zlata, ktorý veľkoryso pridáva do tejto pekelnej zmesi, by mal zákazníka poháňať šialene.

Aj keď nie! To, čo vás naozaj robí nezrozumiteľné, je cena (50 000 dolárov), osem týždňov čakania a nádoba čistého striebra plná kúpeľových elixírov vo vašich rukách! Mimochodom, táto zmes je dostatočná len na jeden postup. Ak si myslíte, že váš domov nie je hodný takého luxusu, môžete skúsiť Eights Continent v kúpeľoch za rovnaké peniaze - zatiaľ čo len Four Seasons Maui a New York Ritz Carlton majú túto drogu. Jediná vec, ktorá nejako odôvodňuje celý tento bláznivý príbeh, je, že väčšina príjmov z predaja Eights Continent bude prevedená do fondov na zásobovanie pitnou vodou z krajín tretieho sveta.

Môj návrh, že ide o najdrahšiu domácu kúpeľnú starostlivosť, sa potvrdil. Ale "skromnejšie" postupy sú tiež výrazné v ich rozsahu. Zostavil som zoznam najpôsobivejších a najdrahších.

Diamond masáž

25 000 dolárov kúpele na umiestnenia, Santa Monica (Kalifornia, Spojené štáty)

Postup sa nazýva "Dream Girl". Tvorcovia vážne tvrdia, že je neuveriteľne užitočný a eliminuje "elektromagnetické toxíny". Čo to je - nikdy neviem. V každom prípade vedomie, že vaša chrbát je jemne poháňaná diamantmi v hodnote milióna dolárov, by sa mala okamžite a hneď vyliečiť zo všetkého naraz. Jediná vec, ktorá zamieňa: čo keď aspoň jeden diamant nebude dokonale vyleštený? A potom všetka táto dolce vita riskuje, že sa okamžite zmení na scénu z hororového filmu.

Vodný kúpeľ Evian

$11 000. hotel víťaz, Miami (Florida, Spojené štáty)

Obľúbená zábava tenisový hráč Serena Williams. V skutočnosti kúpeľ stojí iba 5 000 dolárov, ďalších 6 000 dolárov bude musieť zaplatiť za noc v hoteli Penthouse Hotel Victor - procedúra sa vykonáva iba tam a musí byť objednaná vopred. Do obrovskej vírivky sa vlieva tisíc litrov vody Evian, klient sa ponorí do neho a potom sa mu uvoľní relaxačná masáž Vo všeobecnosti nič zvláštne. Z dôvodu záujmu som vypočítal, aký by bol tento postup, keby som to urobil sám doma. Ukázalo sa, že 3000 dolárov, čo je takmer štyrikrát lacnejšie. Zostáva len nájsť kúpeľ, ktorý dokáže prispôsobiť toto množstvo Rabelaisovskej vody.

Lanýžová pedikúra

$3000. Ritz CarltonO. Bali

Celý názov postupu je White Smoked Truffle Mix maliny. Po dôkladnom spracovaní vaše nohy budú po celú hodinu pokryté zmesou bielej čokolády, malín a čiernych hľuzoviek. Celá táto veľkoleposť by som si s radosťou dovolila. Avšak tvorcovia starostlivosti sľubujú, že po tejto pedikúre nemôžete robiť aspoň ďalšie dva mesiace - vaše nohy budú hladké a jemné. Ani neviem, či hra stojí za sviečku.

24 karátová zlatá maska ​​na tvár

2000 dolárov. Kúpeľné centrum Madinat Jumeirah, Dubaj (SAE)

Ďalším nápadným postupom s nezmyselným luxusom. Po prvých štandardných štádiách tvárového - premýšľavého napaľovania, čistenia a masáže tváre - sú na klietke starostlivo umiestnené tenké zlaté platne. A nechajte to na 20 minút. Čo sa má stať počas tohto obdobia, nie je známe. Zlato nie je absorbované epidermis - všetci si to uvedomujú? Pre minimálny účinok sa musí rozdrviť a zmiešať s aktívnymi zložkami. A ležiac ​​s kusmi vzácneho kovu na tvári si môžete len predstaviť sami seba Kleopatru. A vychutnajte si to.

Prírodná čierna kaviár na vlasy

1300 USD salon Hari's, Londýn (Anglicko)

Toto je obľúbená liečba vlasov herečky Catherine Zeta-Jonesovej. Najskôr umyte hlavu šampónom s lanýžovým olejom a potom pokožku a vlasy veľkoryso pokryté čiernym kaviárom po dobu 20 minút. V tomto čase piť šampanské. V skutočnosti, postup nie je zbavený významu: čierny kaviár obsahuje rekordné množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré posilňujú štruktúru vlasov. Ale my vieme: taká zábava je v rozpore s ekologickým konceptom. Takže sa kategoricky nezhodujeme.