Alexey Kovalkov

Odborník v oblasti výživy, špecialista na liečbu obezity. Autor bestselleru "Ako schudnúť. Stratégia víťazstva nad hmotnosťou "a jediný biely lekár, ktorý sa stal hviezdou v najčernejšom okrese Brooklyn.

Miestni chlapci v Brooklyne sa nedotkli dr. Kovalkova - navyše mu dokonca ukázali príznaky pozornosti a len v prípade, že doprevádzali službu doma. Koniec koncov, pod vedením Kovalkova sa stokilogramové čierne mamicyty premenili na štíhle krásy.

V New Yorku Kovalkov strávil šesť rokov a potom preniesol svoju Brooklynskú prax na kolegu a po návrate do Moskvy otvoril kanceláriu na Arbate. "V USA som získal veľa skúseností a rozhodol som sa, že sa dá úspešne aplikovať doma," vysvetľuje jeho návrat.

Ale predtým ako sa stal odborníkom na výživu, Kovalkov najprv pracoval ... ako očný lekár. Vyštudoval 2. moskovský lekársky inštitút, potom rezidenciu, do roku 1991 pracoval v špecializácii. Potom získal prácu konzultačného lekára pre zamestnancov v audítorskej firme. Generálny riaditeľ, elegantný a elegantný Angličan, najprv požiadal Kovalkova, aby zistil, ako spôsobiť stratu váhy neprítomných plnohodnotných žien. Inšpirovaný touto úlohou, Kovalkov začal skúmať domáce metódy korekcie hmotnosti a rozhodol sa, že príde s alternatívou k bromelaínu, hypnóze a nastaveniu "jesť menej".

Kovalkov testoval na seba všetky zábavné metódy. Úprimne dodržiavali všetky odporúčania, ale nedošlo k žiadnemu výsledku. "V dôsledku toho som si uvedomil, že je potrebné študovať všetky skutočné, preukázané vedecké objavy z endokrinológie a športovej medicíny," hovorí, "a kombinovať ich v jednej metodológii." Takže Alex prišiel s autorovým potravinovým systémom, vďaka ktorému stratil 50 kg za šesť mesiacov. Tento systém, ako hovorí sám Kovalkov, vám umožňuje úplne zmeniť svoje chuťové návyky a metabolizmus.

Neposkytuje klientom žiadne záruky a verí, že len šarlatáni môžu sľubovať stopercentný úspech. Hlavnou vecou je, podľa jeho názoru, vytvorenie osoby na dialóg a jasné, že správna strava nie je len spôsob, ako schudnúť, ale aj žiť dlhý zdravý život. Avšak Alexey hovorí, že čoraz viac klientov to rozumie a myslia vo wellness štýle. Nedávno sa mnoho ľudí zaregistrovalo za Kovalkova, pre ktorého problém nadváhy nie je relevantný: chcú len ladiť systém zdravého výživy v rodine.

Hlavnou pýchou lekára je miesto, kde si každý môže stiahnuť knihu zadarmo a pozrieť sa na fórum pred a po fotografiách, ktoré zostali vďačními ľuďmi, ktorí stratili váhu. "Táto stránka je úplne altruistický projekt," hovorí Kovalkov. - Chápem, že veľa ľudí nemá príležitosť ani peniaze, aby prišli na mňa na recepcii. Preto často sedím na fóre sám, radím každému zadarmo a som veľmi rád, že ľudia si zdieľajú tipy a povzbudzujú sa navzájom. Dokonca chceli zorganizovať online súťaž "kto stratí váhu rýchlejšie ako ktokoľvek iný," ale zakázal som to. Nemáme vodcov a outsiderov - všetci sú víťazi. "

Kovalkov sa často objavuje v rozhlase a televízii a plánuje spustiť svoj vlastný program v televízii, ako napríklad "Test Purchase", ale venuje sa športovej výžive. Väčšinu času trávi v Paríži, kde pomáha rozvíjať projekt pre novú diétnu kliniku. "Obľúbenosť ma neobťažuje," poznamenal Kovalkov skromne. - Považujem za potrebné podieľať sa na všetkých mediálnych projektoch. Ak aspoň niekto, keď sa pozerá na program s mojím účasťou, sa obracia na zdravé stravovanie, je to už skvelé víťazstvo. "

Pozrite si video: Диетолог Ковальков. Диета - норма жизни (Február 2020).