Swedana

Preložené zo sanskrtu "svid" - "pot". V Ayurvede sa všetky druhy činností a procedúr nazývajú kombinované, počas ktorých sa človek potní: od horúcich kúpeľov po fitnes. Swedana zlepšuje krvný obeh a pomáha eliminovať ama (toxíny) ​​z tela.

V Ayurvede existuje asi 20 druhov zdravotných informácií. Dnes sa najčastejšie používajú tri z nich. To je šankara redukovaná - masáž s bylinkovými vreckami nasiaknutými vo vriacej vode, redukovaná avagahana - horúce kúpele a prastara zmiešané - zahrievanie v indickej parnej miestnosti.

Táto parná miestnosť sa podobá vodorovnému soláriu alebo veľkej drevenej truhlici. Ale veko v ňom je vyrobené tak, že hlava zostáva otvorená. Z tohto dôvodu sa počas ťažby prastaru zriedkavo vyskytujú mdloby a závraty. Spodná časť mriežky "hrudníka". Pod ním vložte nádrž, naplnenú vriacim rastlinným vývarom. Para pôsobí na telo a preniká cez otvory v spodnej časti. Pred začatím konania určuje ayurvedický špecialista klientovi dosha a vytvorí individuálny fitosbor.

Prastara zmiešaná zvyčajne trvá nie viac ako pol hodiny pri pohodlnej, nie príliš vysokej teplote - okolo 35 ° C. Potom sa klientovi ponúka piť bylinný čaj a vychladnúť. Potom môžete urobiť ďalšie ayurvédske procedúry, napríklad korunu alebo navarakizhi. Svedana je povinná fáza v programoch Panchakarma (čistenie tela).

Swedana pomáha s prechladnutím, svalstvom a bolesťami hlavy, poruchami spánku a znížením imunity. Kontraindikácie - tehotenstvo, ochorenia kardiovaskulárneho systému a závrat. Navyše odborníci v oblasti Ayurveda neodporúčajú znížiť počet ľudí s nerovnováhou (požiarnou dávkou).

Pozrite si video: SUI DIYANA. DEEPLINA DEKA. EXCLUSIVE SINGLE. 2018 (Apríl 2020).