Deň Zeme 2016: ako môžu byť naše environmentálne problémy zdravšie

22. apríla je Deň sveta na celom svete. Organizácia Spojených národov založila tento sviatok ako pripomienku nášho spojenia s planétou. Aká je jej podstata a ako stráviť Deň Zeme 2016 s prínosmi pre zdravie a našim spoločným domovom? V predvečer dovolenky som Julia Maltseva, trénerka na wellness, detoxikačný špecialista a autor blogu Yogabodylanguage.com, pripravená zdieľať svoje nápady.

Deň Zeme 2016: Prečo je táto dovolenka dôležitá?

V posledných desaťročiach sa miera znečistenia na našej planéte výrazne zvýšila, ale naša úroveň zdravia naopak výrazne klesla. Moderní vedci to vnímajú ako jasný logický reťazec: napriek všetkým našim špičkovým úspechom a gadgetom sme stále v priamom vzťahu s prírodným svetom - dýchame vzduch a piť vodu (ktorú sme znečistili), jeme zeleninu a ovocie pestované na pôda otrávená nami. Ale je tu dobrá správa: ovplyvniť situáciu pod silou každého z nás. A Deň Zeme 2016 je dobrým dôvodom na to, aby si to pamätal. Ponúkam 7 inšpirujúcich akcií na zlepšenie našej krehkej a krásnej planéty a po nej - vy a ja. Pokúste sa dodržiavať nižšie uvedené odporúčania minimálne týždeň, a ak sa vám páčia, urobte ich súčasťou vášho životného štýlu!

1. Vyberte si sezónne ekologické produkty pre vašu tabuľku.

Mnohé štúdie potvrdili: geneticky modifikované potraviny zhoršujú trávenie, spôsobujú neurologické poruchy, rakovinu, hormonálnu nerovnováhu, duševné poruchy a endokrinné abnormality. Rovnako porušujú ekosystém našej planéty.

Ideálnou možnosťou je vybrať organické sezónne produkty. Takže ušetríte svoje telo a prírodu z nebezpečných chemikálií, pesticídov, fungicídov a herbicídov, ktoré môžu výrobcovia využiť na urýchlenie dozrievania, predĺženie trvanlivosti, zlepšenie prezentácie.

Skleníkové produkty možno považovať za kompromis: obsahujú menej vitamínov a živín, ak nie sú pestované v ich sezóne, a skleníkové plyny sú jednou z hlavných príčin zmeny klímy. Nie je príležitosť kúpiť ekologickú zeleninu, ovocie a zeleninu? Potom sa aspoň pokúste vylúčiť produkty z takzvaného zoznamu "špinavých desiatok", ktorý každoročne aktualizuje veľká americká environmentálna organizácia EWG.

2. Prednosť miestnym výrobkom alebo dovezené zo susedných krajín a regiónov

Mnohé dovezené výrobky sú narušené nezrelými, ošetrené chémiou na predĺženie trvanlivosti a zlepšenie prezentácie. Počas prepravy môžu absorbovať ťažké kovy, ožarovanie atď.

Opýtajte sa predajcu na trhu, kde jeho výrobok vzrástol, aby ste pochopili, akú cestu urobil vášmu stolu. Čím je kratšia, tým menej toxická bude stopa na planéte a na vašom zdraví. Ak nemáte možnosť nakupovať miestne výrobky, napríklad kvôli zvláštnostiam klímy, zamerať sa na výber sezónnych, dokonca aj dovezených výrobkov.

3. Jedzte len doma počas týždňa.

V reštauráciách, stravovacích zariadeniach často neznáme pôvod a kvalitu prísad. Ak hovoríme o rýchlom občerstvení, potom všetko ostatné, ktoré budete používať na jednorazové pokrmy, spotrebiče a obrúsky, ktoré spravidla nie sú recyklovateľné (a majitelia takýchto zariadení sa zriedka obávajú tohto problému).

4. Zrušte kontroly

Mnohé pokladničné šeky sú vytlačené na termálnom papieri potiahnutom bisfenolom - jedným z najnebezpečnejších endokrinných disruptorov, napodobňujúcim účinok pohlavného hormónu estrogén. Bisfenol zostáva na rukách a cez kožu vstupuje do krvného riečišťa. Štúdie ukazujú, že bisphenol spôsobuje choroby ako neplodnosť, prsia a reprodukčné orgány, obezita, cukrovka, skorá puberta. Bisphenol je tiež nebezpečný pre našu planétu: tepelný papier nie je recyklovaný a málo sa rozkladá.

Stále potrebujete doklad o kúpe? Snažte sa ho uchovávať v samostatnej obálke, nie v peňaženke, aby ste sa vyhli častému kontaktu s pokožkou, a umyte si ruky ihneď po vstupe do obchodu.

5. Nepoužívajte plast.

Pri výrobe obalov dochádza k obrovskému uvoľňovaniu znečisťujúcich látok do životného prostredia. A keďže nie sú biologicky odbúrateľné, recyklácia (a to je spravidla horľavosť ešte toxickejším procesom) sprevádza uvoľňovanie dioxínu, ktorý je najsilnejším karcinogénom, ktorý porušuje imunitné a reprodukčné systémy.

Dávajte pozor na opakovane použiteľné eko-tašky a viacfarebné nákupné tašky - pomáhajú zbaviť priemerne stoviek plastových vrecúšok na jednu rodinu za rok.

6. Vyvarujte sa toxických chemikálií

Určite ste počuli o smutných dôsledkoch, ktoré môžu spôsobiť škodlivé zložky v kozmetike a chemikáliách pre domácnosť na ľudské zdravie - od alergických reakcií a akné až po hormonálne poruchy a rakovinu.

Keď sa uvoľňuje do pôdy, vody alebo vzduchu, táto syntetická chémia má tiež deštruktívny vplyv na ekosystém Zeme a ničí biodiverzitu. Na druhej strane ľudský mikrobióm (celý rad mikroflóry v našom tele) neustále interaguje s mikrobiálnymi ekosystémami prostredia. Niektoré závažné ochorenia vrátane autoimunitných ochorení, diabetes typu 1, roztrúsenej sklerózy, alergických porúch, ekzémov, astmy, zápalového ochorenia čriev a Crohnovej choroby môžu byť spojené s vyčerpaním mikrobiálnej diverzity v ľudskom mikrobióme.

Môžete znížiť množstvo chemikálií pre domácnosť vo svojom dome: môžete vyčistiť toľko škvŕn so zmesou sódy, citrónovej šťavy a soli. Uprednostňujte prírodné lieky, pripravte kozmetiku vlastnými rukami.

7. Oslávte deň Zeme 2016 v prírode

Štúdie naznačujú, že zníženie kontaktu človeka s prírodným prostredím môže viesť k zníženiu rozmanitosti v mikrobióme, čo samo osebe môže viesť k poškodeniu imunity a ochorení. Byť v prírode nielenže pomôže znižovať vplyv toxického kokteilu, ktorému sme vystavení vo vnútri, ale aj vyváženie cirkadiánnych rytmov, ktoré budú mať pozitívny vplyv na stav mysle a duše.

Na Deň Zeme ísť príroda! Nechajte domáce miniaplikácie, kľúče od auta. Jazdite na bicykli. Chyť občerstvenie vyrobené z vlastných rúk (napríklad zeleninový závin) a ísť spoznať prírodu! Po ceste zoberte odpadky, ktoré ležia na zemi, a pošlite ich do urny. Posaďte sa na stromy a zeleň, zatvorte hlavu a vychutnajte si čerstvý vzduch, jarné slnko a zvuky Matky Zeme.