Môžem urobiť fitness počas tehotenstva?

Hoci mnohí lekári volajú budúce matky kryštálové vázy, tehotenstvo nie je choroba, počas ktorej musíte viesť pasívny životný štýl a nevykonávať nepotrebné pohyby. Je však možné počas tehotenstva absolvovať fitness a šport?

Tí, ktorí šli na šport alebo fitness pred tehotenstvom, samozrejme, ľahšie odpovedali na túto otázku. Ak je tehotenstvo nepríjemné, pokračujte v cvičení tak dlho, ako ste schopní. Už viete o svojich výhodách nad tými, ktorí nie sú priatelia s fitness, poznáte pocit návalu endorfínov počas cvičení a ste zvyknutí vyzerajú skvele. Nebojte sa poškodiť vývoj dieťaťa - mierne zaťaženie je pre plod bezpečné. Stačí stačiť vaše triedy trochu ľahšie a samozrejme nebudete bežať, ani sa nebudete otáčať tlačou, nebudete robiť ostré zákruty a skoky (prečítajte si materiál: "Šport v tehotenstve: prvý trimester")

Počas prvého tehotenstva som pokračovala v tanci počas celého trvania. Teraz čakám na svoje druhé dieťa a dám prednosť špeciálnym cvičením: gymnastiku, jogu pre tehotné ženy a kurzy na prípravu na materstvo. Samozrejme, očakávané matky môžu tiež študovať v bežných skupinách takmer vo všetkých disciplínach a prispôsobiť zaťaženie pre seba. Ale prečo chýba príležitosť užívať tehotenstvo? V špecializovaných triedach nielen posilňujem svoje svaly, ale tiež sa učím byť v kontakte s dieťaťom, vediac, že ​​robím všetko pre neho.

Ak nemáte zárobok pred tehotenstvom, teraz je čas začať starať sa o seba. Triedy nielenže vám poskytnú dobré zdravie a dôveru vo svoje schopnosti, ale aj vám pomôžu zotaviť sa rýchlejšie po pôrode. Ak je pre vás všetko nové, môžu sa vyskytnúť ťažkosti v dôsledku nedostatku pružnosti alebo elasticity svalov. Napriek tomu môžete začať triedu, ale postupujte postupne.

Najdôležitejšie je konzultovať s lekárom pred začiatkom hodín!

Aké cvičenia sú potrebné na výkon povolaní pre tehotné ženy?

Pri výbere vhodnej disciplíny, majte na pamäti, že trieda pre tehotné ženy by mala obsahovať:

1. Dýchacie cvičenia - zvýšiť množstvo absorbovaného kyslíka na kontrolu výkyvov nálady.

2. Cvičenie na posilnenie brušných svalov - pre produktívnu činnosť.

3. Cvičenie na posilnenie svalov chrbta a rozvoj pružnosti chrbtice - zlepšiť držanie tela, zabrániť bolesti chrbta.

4. Cvičenie na prevenciu flatfoot - kompenzovať vplyv nadmerného zaťaženia na oblúku nohy.

5. Cvičenie v svaloch panvového dna - zvýšiť silu a pružnosť hlavných svalov pri pôrode, znížiť stagnáciu v panvovej oblasti, produktívnu prácu, rýchle zotavenie po pôrode, zabrániť visceroptóze - vynechanie vnútorných orgánov.

6. Cvičenie pre napätie a svalovú relaxáciu - zlepšiť krvný obeh, zmierniť únavu. Schopnosť rýchlo relaxovať je obzvlášť užitočná pri pôrode: medzi kontrakciami je potrebné chrániť a zotaviť sa.

7. Koordinačné cvičenia pohybu - na stimuláciu inhibičných procesov v centrálnom nervovom systéme.

Pamätajte, že ak budete študovať raz týždenne, cvičenie môže poškodiť matku aj dieťa: záťaž v tomto prípade bude zdrojom stresu pre telo. Fitness pre tehotné ženy prináša významný výsledok iba pravidelnými cvičeniami - aspoň dvakrát alebo trikrát týždenne.

Fitness pre tehotné ženy (video)

Videoklipy "Gymnastika pre tehotné ženy" a "Fitness matku" nájdete v našej knižnici videí Fitness!