Francúzska masáž

Jeden typ lymfodrenážnej masáže. Táto technika je populárna u hercov - umožňuje vám opraviť postavu a dosiahnuť omladzujúci účinok v krátkom čase a bez skalpelu.

Hlavným ideológom a vynálezcom francúzskej masáže je Pascal Kosh, praktický fyzioterapeut, špecialista na kinesitherapiu, početný účastník kongresov Les Nouvelles Esthetiques a spriaznenec elity francúzskej spoločnosti. Pascal Kosh sa stále angažuje vo vedeckom výskume a pravidelne cestuje do zahraničia, vrátane Moskvy, s majstrovskými triedami a seminármi.

Technika lymfatickej drenáže francúzskej masáže pozostáva z viac ako 30 špeciálnych "ošúchaných" metód stretnutia pokožky a hlboko ovplyvňuje subkutánne tukové tkanivo, lymfatické a obehové systémy. V tomto prípade technika obsahuje veľa jemností, napríklad je potrebné, aby rýchlosť pohybu ruky maséra nepresiahla 1 cm / s, to znamená, že by bol blízko rýchlosti pohybu lymfy osoby ležiacej. Majster sleduje dráhu lymfatických uzlín a ciev stimulujúci odtok tkanivovej tekutiny. Modelová masáž dopĺňa postup, ktorý zmäkčuje usadeniny tukov a odstraňuje ich z tela spolu s tkanivovou tekutinou. Z estetického hľadiska francúzska lymfatická drenážna masáž nielenže zmierňuje opuchy a aktívne "rozrušuje" nahromadenie tukov, ale podporuje aj uťahovanie kože.

Funkciou postupu je, že účinok je iba na tukové tkanivo a lymfatický systém a nie na svaly. Masérov tejto techniky konajú s presnosťou šperkov. Napríklad francúzska masáž môže vyriešiť takýto "miestny" problém - "rozdeliť" tuk na vnútornej strane stehna bez poškodenia nádob.

Tiež táto technika je účinná pre tvár, krk a dekoltu. Samozrejme, kurz francúzskej masáže nemôže nahradiť plastickú chirurgiu, ale výsledky sú pôsobivé. Počas prejavov sa Pascal Kosh snaží predviesť svoju invenciu: masíruje polovicu tváre "osoby z publika" a druhý necháva nedotknutý. Porovnanie "pred" a "po" je skutočne presvedčivé.