South Beach Diet

Tento systém napájania funguje ako šampón typu 3 v jednom. Po prvé, je dobré pre srdce: normalizuje sa cholesterol v krvi, čistí a posilňuje krvné cievy. Okrem toho bezbolestne odstraňuje cukor a závislosť na múke. V priebehu všetkých reforiem ti ticho schudnúť.

South Beach Diet

Kto prvýkrát začal? Kardiológ z Miami Arthur Agatston (Arthur Agatston) v spolupráci s výživou Marie Almonovou (Marie Almon) na začiatku roku 2000, uprostred boja s tukami, sa odvážil povedať, že nie všetky sacharidy a tuky sú a priori zlé. Začali preniesť pacientov s kardiovaskulárnymi problémami na potraviny s vysokým obsahom komplexných sacharidov a nenasýtených tukov. Pacienti sú nielen zdraví, ale tiež stratili svoju váhu. Diéta bola nazvaná South Beach Diet (South Beach Diet) - takzvaná módna pláž v Miami, kde sa štíhly, okázalý divák objaví.

Aká je podstata

Sacharidy a tuky Agatston sa delí na dobré a zlé. Dobre skrotite nezdravú chuť do jedla a normalizujte hladiny cholesterolu v krvi. Zlé sú neustále nútené cítiť pocity hladu, poškodzovať srdce a cievy.

Ako to funguje

Abnormálne sacharidy (potraviny s vysokým indexom GI), ak sú zneužité, nakoniec spôsobujú syndróm rezistentný voči inzulínu. Telo ich jednoducho odmieta správne spracúvať a začína ustupovať: časté záchvaty hladu, obezity a cukrovky. Zároveň nesprávne tuky (nasýtené a trans-tuky) upchávajú lumen krvných ciev a narúšajú krvný obeh. Záver je jednoduchý: hrať biele, to znamená, vybudovať stravu na zdravých sacharidoch a tukoch a minimalizovať spotrebu škodlivých.

Ako ísť

Počas prvých dvoch alebo troch týždňov odstráňte zo stravy sladkú (ovocie), múku, škrobové potraviny a alkohol. Potom postupne vyplňte menu jedlami zo zdravých sacharidov a tukov. Každý týždeň pridajte do stravy jeden produkt sacharidov: prvé ovocie, potom škrobovú zeleninu a potom celé zrná. Do šiesteho týždňa dennej stravy by ste mali jesť dve alebo tri porcie ovocia a dve alebo tri dávky celých zŕn alebo škrobovej zeleniny. Zamerajte sa na pohodu: ak po nejakom jedle závraty, energia ide, objaví sa nezdravá chuť do jedla, vyhoďte ju v prospech niečoho s nižším indexom GI. Vyzdvihnite lahodné jedlo, ktoré vám dáva dlhý pocit sýtosti, ale nezasahuje do straty hmotnosti - zvyčajne ide o potraviny bohaté na vlákninu.

Čo je lepšie odmietnuť

Biely chlieb a pekárske výrobky, sladkosti, údené mäso, tučné omáčky, červené mäso, tučné syry, hlboké vyprážané jedlá, maslo, margarín, nátierky, rýchle občerstvenie.

Na čo sa zamerať

Zelenina, nesladené ovocie, chudé mäso, morské plody, mliečne výrobky, orechy, mastné ryby (losos, sardinky, pstruhy), olivový olej, strukoviny, celé zrná, vajcia.

Koľkokrát za deň je

Päť až šesťkrát v počiatočnom štádiu straty hmotnosti (tri hlavné jedlá plus dva alebo tri občerstvenie), potom trikrát alebo štyrikrát.

Trvanie a výsledok

Diéta South Beach je rozdelená do troch fáz: počiatočný (dva alebo tri týždne), fáza intenzívneho úbytku hmotnosti (až kým nedosiahnete požadovanú hmotnosť) a fázu zachovania harmónie (v ideálnom prípade trvá celý život). Počas prvých pár týždňov ide o 4-6 kg, potom o 1 kg za týždeň.

Vzorová ponuka pre týždeň (fázy 1-3)

1. 2. 3. miesto
raňajky180 ml rajčiakovej šťavy, dve vaječné omelety so zeleninou a hubami, dve plátky chudej šunky, bezkofeínová káva alebo čaj s odstredeným mliekom a sladidlom
Druhá raňajkyMozzarella s nízkym obsahom tuku
obedSalát "Caesar" s 2 lyžice. l. tankovanie
Popoludňajší čaj1/2 Čl. nízkotučný mäkký syr s 1/2 lyžice. jemne nakrájané paradajky a uhorky
VečeraGrilovaný mahi-mahi, grilovaná zelenina, rukolový šalát s 2 lyžičky. l. balsamikový ocot
zákusokSyr ricotta s príchuťou citrónu
raňajky1 polievková lyžica. čerstvé jahody, ovsené vločky (1/2 lyžice ovsa varené na 1 lyžičku bez mliečneho mlieka, pridajte 1 polievkovú lyžičku vlašských orechov a škoricu škorice), bezkofeínová káva alebo čaj s odstredeným mliekom a sladidlom
Druhá raňajkyPevne varené vajíčko
obedStredomorský kuracie šalát
Popoludňajší čajHruška plnená mäkkým syrom
VečeraLosos plnený špenátom, grilovanou zeleninou, šalát z listových zelených plodov, uhorky, cherry paradajky a zelená sladká paprika s olivovým olejom alebo balsamikovým ocotom
zákusokJahody v roztavenej čokoláde
raňajky1/2 grapefruitu, vaječnou bielou omletou so salsovou omáčkou, plátok celozrnného chleba, bezkofeínovou kávou alebo čajom s odstredeným mliekom a sladidlom
obedBurritto jablko
VečeraMarocké grilované kurča, varená špargľa, kuskus, stredomorský šalát s olivovým olejom alebo balsamikovým ocotom
zákusokJahody s vanilkovým jogurtom

klady:
nevýhody:
  • Normalizuje hormóny a metabolizmus, eliminuje závislosť od stravy, je vhodná pre diabetikov, vegetariánov a milovníkov večerných potravín. Okrem toho, ako to dokazuje štúdia odborníkov na výživu z Kolumbijského inštitútu ľudskej výživy, tučná ryba je bohatá na omega-3 mastné kyseliny, čistí krvné cievy zo zlého cholesterolu a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín.
  • Agatston obhajuje nízkotučné priemyselné mliečne výrobky a sladidlá, ktorých použitie je sporné. A takéto jedlo - od mozzarelly až po ryby mahi-mahi - nie je lacné.

Pozrite si video: South Beach Diet vs. Healthy Keto and Intermittent Fasting (Marec 2020).