V boji o bronz: ako vyzerat opálený

Viem to pre seba: nemusíte sa rozlúčiť s príchodom jesene v lete. Existuje mnoho spôsobov, ako vyzerat opálený po celý rok. Zdieľam tajomstvá.

Ak chcete vyzerat opálený a spadnúť, musíte sa pokúsiť čo najdlhšie udržať bronzový odtieň prezentovaný slnkom. Koža sa obnovuje každých 28 dní, bunky pigmentované pôsobením slnka sú nahradené novými. Tento proces nemôžete zastaviť, ale môžete ho spomaliť. Hlavným bodom programu zachovania spálenia je dôkladné zvlhčenie. Peeling a suchosť sú hlavnými nepriateľmi opálenej kože a spojenci sú produkty s kyselinou hyalurónovou, panthenolom, antioxidantmi (vitamíny C a E) a rastlinnými olejmi, napríklad kokosom, slnečnicou, vlašskými orechmi. Obnovujú rovnováhu vody a lipidov a tým znižujú odlupovanie a spomaľujú "stratu" pigmentu. Okrem toho sú slnečnicové oleje a oleje z vlašských orechov efektívne činidlá na opaľovanie. Viac informácií o tomto nájdete tu.

Zlepšite opálenie

Ak napriek všetkému úsiliu utečie ušľachtilý bronz pred našimi očami, prostriedky na umelé opálenie prídu na záchranu. Ako ich správne používať, už sme napísali.

Skvelý spôsob, ako obnoviť svoje opálenie a súčasne ušetriť na drahých krémoch, je použiť domáce lieky, ktoré dávajú pokožke tmavšiu farbu. Obzvlášť som si tieto recepty rád.

* Rýchlo utrite pokožku vaty, ktorá je namočená v silnej varenej a chladenej káve. Ďalšou možnosťou - kocky ľadu zo silného čaju. Oblek a rebarbora. Utrite pokožku šťavou z tejto rastliny dvakrát denne.

* Zmiešajte strúhanú mrkvu s olivovým olejom a aplikujte zmes na tvár vo forme masky 10-15 minút.

* Rovnomerne premiešajte harmanček s reťazcom, naplňte 1 liter vriacej vody a nechajte variť 2-3 hodiny. Každé ráno opláchnite svoju tvár.

Zdôraznite opálenie

Ak vyzdvihnete oblečenie správnej farby, všetci si budú myslieť, že ste sa práve vrátili z tropického strediska včera. Svetlé a jasné odtiene - to, čo potrebujete. Len opatrne s čisto bielou. Je to príliš agresívna farba. Na rozdiel od našich očakávaní nedôjde k zvýrazneniu opálenia, ale pritiahne pozornosť. Každý si všimne snehovo biely oblek, nie kožený bronz. Je lepšie uprednostňovať smotanu, ekru, mlieko, slonovinu alebo šampanské. Jemné pastelové odtiene sú dobré: ružové, modré, fialové, béžové, citrónové, pistácie. Teplé - losos a broskyňa. Venujte pozornosť farbám machu a horčice. Ale šaty v čiernom a tmavo šedej sa schovávajú. To "ukradne" váš opálení, takže je bledé a sotva viditeľné.