Program "Ploché brucho na 4 týždne" // Tretí týždeň. Fitness // Stiahnite stlačením tlačidla

Len málo ľudí vie, že môžete posilniť brušné svaly nielen ležiace alebo sediace, ale tiež stojace. Zatiaľ čo počasie umožňuje fitness na čerstvom vzduchu, Ilya Mizgiryov ako súčasť programu "Ploché brucho po dobu 4 týždňov" vám ponúka súbor cvičení, ktoré sú vhodné pre oblasť ulice.

Ak už pracujete v programe "Ploché brucho po dobu 4 týždňov" podľa pokynov Iriny a Alexandry Freulehovej, potom ste pravdepodobne mali čas cítiť prácu rôznych brušných svalov. V tomto prípade cvičenie pre tlač z postoja stojíte, určite dostanete podľa potreby. Faktom je, že tento komplex vyžaduje osobitnú pozornosť na kontrakciu a strečing špecifických svalov. Práve kvôli tomu sa v stojacich cvičeniach objavuje potrebné zaťaženie.

Tento komplex môžete začať vykonávať tento týždeň alebo neskôr pridať do plánu lekcie. Tak či onak, bude pre vás veľmi užitočné na ulici na ulici, kde nie je miesto, kde by si mohol ležať, aby robil obvyklé zvraty. Existuje ešte jeden dôvod na zvládnutie týchto cvičení. Čím viac trénujete, tým skôr budete mať plochý žalúdok.

Pokračujte v tréningu tri dni za sebou s jedným víkendom. Budúci týždeň vám ukážeme najťažšie cvičenie pre plochý žalúdok.

1. Strečing a kontrakcia šikmých brušných svalov

Postavte sa rovno, položte pravú dlaň na zadnú časť svojej hlavy, nechajte na páse (alebo vezmite zaťaženie). Počas inhalácie, znížte ľavé rameno, natiahnite pravé lakeť na strop: natiahnite bočný povrch tela a brušné svaly. Pri výdychu sa vráťte späť do východiskovej polohy a po jej prekonaní ihneď znížite šikmé brušné svaly a znížte pravé lakeť. Nehýbte telo, presuňte iba hornú časť, bez prerušenia vertikálnej osi na líniu hrudníka. Udržujte plochý žalúdok. Opakujte inak. Vykonajte 20 - 30 opakovaní v každom smere.

2. Trakčný oblúk dopredu a dozadu

Stojte rovno, zdvihnite ruky a položte jednu rovnú nohu za sebou na špičku. Počas vdychovania zasiahnite späť a hore za rukami - neohýbajte sa, ako v póze mosta! - a pokúste sa natiahnuť prednú plochu skrinky. Keď vydychujete, pokým pokračujete v roztiahnutí vašich rúk, zmažte brušné svaly a roztiahnite sa dopredu a hore bez toho, aby ste sa opreli. Teleso by malo byť pretiahnuté. Opakujte s druhou nohou. Vykonajte 15-25 opakovaní na každej nohe.