Viscerálna chiropraktika

Táto metóda, na rozdiel od iných manuálnych praktík, nepochádza z východu a nie zo Západu, ale bola znovuzrodená z ruských tradícií liečenia. Počas mnohých storočí naši predkovia zaobchádzali s bolesťami hlavy, neplodnosťou a vo všeobecnosti so všetkými chorobami v žalúdku. Preto druhým názvom metódy je "staroslovanská masáž".

Naturopath a manuálny terapeut Alexander Ogulov vyvinuli túto metódu založenú na tradičnej ruskej brušnej masáži. Názov "viscerálna chiropraktika" (z latinskej Viscera - "inside") presne odráža podstatu: lekár pôsobí na vnútorné orgány a prostredníctvom nich - celé telo, od kĺbov do mozgu. Tento viscerálny chiropraktik sa líši od väčšiny manuálnych metód, v ktorých je dôraz kladený na svaly, kĺby a nervové zakončenia chrbta a končatín.

Profesor Vladimír Potapov, chiropraktik, opisuje jeho metódu nasledovne: "Žalúdok s jeho komplexným systémom nervovej regulácie, krvného zásobovania, interakcie vnútorných orgánov a endokrinného systému je druhým mozgom. Okrem toho sú všetky vnútorné orgány úzko spojené s mozgom, s vedomím. Každá z našich skúseností ovplyvňuje prácu vnútorných orgánov a naopak. Táto technika je veľmi blízko k orientálnej medicíne - v ňom sa tiež vyvíjajú reflexné zóny ". Vo východnej medicíne je najdôležitejším medzi všetkými vnútornými orgánmi žlučník. Podobné názory boli v Rusku. Chiropraktici nazývajú žlčník matematickým modelom, v ktorom sú medzi sebou spojenia všetkých orgánov. Jeho normálna práca - záruka zdravia celého organizmu.

Metodológia Alexander Ogulov

Metóda Autor Alexander Ogulov Nevidí nič prekvapujúce skutočnosťou, že pri liečbe žalúdka sa môže liečiť mnoho ďalších vredov: "Porozumenie vzájomných vzťahov vnútorných orgánov bolo stratených oficiálnou západnou medicínou, ale používa sa na východe. Choroby žlčníka sa môžu prejaviť bolesť hlavy, zvyčajne v časovej oblasti. Stáva sa, že po vyliečení žlčníka je možné pacienta zachrániť pred epileptickými záchvatmi. Tento orgán je tiež úzko spätý s kĺbmi, a preto skorým znakom jeho ochorenia je krk v kolenách. S predĺženou stagnáciou žlče sa vyvíjajú obmedzenia pohyblivosti kĺbov. "

Takže podľa odborníkov s pomocou staroslovanskej masáže je možné liečiť nielen ochorenia žlčníka, obličiek, zažívacieho traktu a reprodukčného systému, ale aj artritídy, migrény, vysoký krvný tlak a mnoho ďalších ochorení. Ogulov dokonca užíva pacientov s rakovinou: "Staroslovanská masáž nemôže vyliečiť onkológiu, ale môže zmierniť utrpenie pacienta a predĺžiť jeho život. Pacienti s rakovinou vyučujem samo-masáž, ktorá zmierňuje bolesť lepšie ako akékoľvek lieky. "

Ako viete, väčšina ľudských ochorení nie je oboznámená s kvadrupy. Chôdza na dvoch nohách nie je taká prirodzená ako na štyroch, takže s vekom môžu orgány zmeniť pozíciu a stláčať sa navzájom. Okrem toho sa v dôsledku nadmerného zaťaženia, infekcií a iných patogénnych faktorov mení tón orgánov - objavuje sa spazmus, napätie alebo letargia. To všetko vedie k narušeniu ponuky krvi, čo zhoršuje problém a začarovaný kruh sa uzavrie. Účelom viscerálnej chiropraxe je obnoviť prirodzenú polohu a tón orgánov, obnoviť zásobovanie krvou a napraviť normálnu komunikáciu s inými orgánmi a mozgom.

Aká je "stará slovanská masáž"?

Relácia začína diagnózou. Ako osoba môže skúsený chiropraktik už identifikovať niektoré poruchy. Napríklad čelo je zóna črevnej projekcie, oblasť okolo očí je obličky, chrámy sú žlčník a tak ďalej. Dlhodobý zápal kože, opuch a ďalšie problémy na tvári naznačujú problémy v príslušnom tele.

Potom začne manuálna diagnostika. V 19. storočí ruský terapeut Vasily Obraztsov vyvinul systém palpácie orgánov, ktorý lekári stále používajú. Je založená na rovnakom princípe ako chiropraktikum: stav orgánu sa dá určiť dotykom. Zvyčajne, ak sa choroba práve začína alebo prebieha v latentnej forme, človek sa necíti nepohodlie. Chiropraktik môže identifikovať takúto chorobu.

V skutočnosti diagnostika prechádza hladko do liečby: lekár preniká hlboko do orgánu cez brušnú stenu. Neexistuje nič z liečiteľov alebo z magie tu, to je práca nie s jemnými energiami, ale s vnútornými. Stlačením presne kalibrovanej sily počas expirácie, keď pacient uvoľní brušné svaly, lekár pohne žlčníkom, "obracia" črevá a nasadí každý orgán. Cieľom je odstrániť bolesť, aby orgán začal pracovať normálne. V tomto prípade, pretože všetky orgány sú navzájom prepojené, stav jedného je reflexne prenášaný na iné. Postup je citlivý a niekedy veľmi bolestivý. Chiropraxe trvá asi hodinu. Ak sa dostanete do rúk skutočného profesionála, výsledok sa prejaví na konci prvého zasadnutia.

Podľa významu a povahy nárazu je staroslovanská masáž najviac podobná osteopatii. Rozdiel je v skutočnosti, že osteopatia je založená na zahraničných tradíciách a viscerálna chiropraktická medicína je založená na ruských ľudových metódach, zachovaných v odľahlých provinciách a medzi starými veriacimi. "Mám veľkú úctu k osteopatiam, ale výsledky ich práce sú krátkodobé," hovorí Ogulov. - Dávajú orgán na miesto, ale nevylučujú príčinu, ktorá spôsobila zmenu tohto orgánu. Ale len tým, že odstránime príčinu, po očistení tela môže byť výsledok manipulácií na žalúdku dlho fixovaný. "

Na liečbu všetkého, čo súvisí s porušením krvného obehu a lymfy, ako aj s adhéziami a inými fibróznymi zmenami, je chiropraktikum často kombinovaný s hirudoterapiou. V tomto prípade sú pijavice umiestnené v biologicky aktívnych miestach, tj výstupných bodoch energetického kanála zodpovedného za tento orgán.