Alexey Merkulov o výsledku jogy turné na Bali

Povedať, že sa s nami na ceste stala séria magických náhod - aby sme nič nepovedali. Skutočnosť, že sme skončili na Bali v novom roku, ktorý sa stretávame raz za 420 dní, je veľkým úspechom. Ale prvé veci ako prvé.

Geografia účastníkov skupiny bola pôsobivá: Kazan, Nizhnevartovsk, Saratov, Murmansk ... Kazaň bol vodcom - štyria z 11 účastníkov tejto skupiny prišli z tohto mesta. Presnejšie, účastníci: na moju ľútosť, záujem predstaviteľov silnejšieho sexu v jogy je oveľa slabší ako, povedzme, v boxe. Ženy sú flexibilnejšie nielen fyzicky, ale aj duchovne, a muži sú ťažšie rozdeliť vzory a stereotypy. Nadchádzajúci vek Vodnára bude éry vzkriesenia ženskej moci Adi-Šakti. My, pre súčasnú silnú polovicu ľudstva, budeme musieť vynaložiť veľa úsilia, aby sme udržali krok s našimi "slabými" polovicami. Na tomto turné dievčatá ukázali skutočnú odvahu, prekonali požiar, vodu a medené rúry.

Desať dní nášho ústupu zodpovedalo piatim jemným prvkom, alebo tatwamy, v tomto poradí: éter, oheň, zem, vzduch, voda - a s každým prvkom sme pracovali dva dni. Jedného dňa požiarneho prvku sme išli do kráteru sopky s horúcimi prameňmi. Cestou sa autobus zastavil v obchodoch miestnych remeselníkov. Bolo zaujímavé sledovať, ako oči účastníkov svietili ohňom vášnivého túžbu pozrieť sa na čipky strieborné šperky a komplikovane maľované handry. Na ceste späť sme navštívili opičí les, ktorý zasiahol prirodzenú, harmonickú a dokonca takmer tajomnú krásu.

Deň po dni sme komunikovali s prvkami, vykonávali špeciálne vybrané krivy, meditácie a pranayámy. Zjavne sa nám ukázalo ťažké vyriešiť prvok zeme, keď sme navštívili jeden z miestnych cirkví. Uskutočnili kachak - tanečnú meditáciu, ktorá načrtáva slávny príbeh Rámy, Sity, Ravany a Garudy z dávnej indickej epickej Ramayany. Muži v sukne a nahý torzo nastavili rytmus tanca s chak-chak-čakom, hypnotickými melodickými melódiami a elegantne tancovali.

Pozorovali sme predstavenie na vrchole útesu, odkiaľ boli viditeľné oba biele rušiaky Indického oceánu a žiara západu slnka. To všetko v mňa prebudilo pocit večnosti. Všetko sa mení, ale niečo večného a neoceniteľného života hlboko vo vnútri každého z nás, ticho čaká na to, keď zastavíme v nekonečnej rase pre zbytočné vedomosti, koncepcie mysle a ega a počúvame naše srdce a jeho čistú múdrosť.

Počas celého turné sa cítili, že každý z nás nesie určité vlastnosti ako prvok bežnej mozaiky a keď sa nám podarilo dostať sa z konvenčnej komunikácie, pomáhali sme si navzájom. Učiteľ, rovnako ako študent, potrebuje aj podporu. Testom pre každého, vrátane mňa, bola sadhana pod prívalovým tropickým dažďom na pláži v deň prechodu vodným prvkom. Bola to moja prvá skúsenosť. Dotkol som sa skutočnosti, že skupina zostala na pláži, aj keď všetci boli nasiaknutí na kožu. Potom sme sa ako deti kúpali v oceáne priamo v našom oblečení. Aby sme sa zbavili pocitov viny, odporu a strachov, ktoré blokujú tok energie, boli sme očistené a doplnené zásobou vitality.

Komunikácia s leteckým prvkom bola zapamätaná náhle objavenými zvukmi gongov a zvonení, ktoré sme počuli na konci jednej našej praxe. Namiesto odpočinku sme šli hľadať zdroj zvukov a na pláži sme videli sprievod stoviek balijských v bielom háve, nesúcich vlajky a postavy duchov a drakov. Ukázalo sa, že ostrov sa pripravuje na Nový rok - Niepi, deň prázdnoty a ticha.

Nový rok v Bali je spojený s vyháňaním zlých duchov. V predvečer balijskej tvorby papier-mâché postavy "hoo-th" a dať ich pred miestnymi chrámami. Niektoré pozemky boli odobraté z Ramayany, ale mnohí, ako povedal miestny obyvateľ, sa na týchto miestach skutočne konali. Pamätám si strašného ducha, ktorý napadol sedliaka na mopede, démona, ktorý chytil dieťa, a strašnej ženskej postavy s mečom. Sprievodca povedal, že na Bali prakticky neexistuje zločin, akoby miestna populácia úplne chýbala gén agresie. Ukázalo sa, že rituál skutočne funguje?

Prišiel Nový rok a Bali úplne upadol do ticha. Bolo zakázané ísť von z hotela a plávať v oceáne, kancelárie boli prázdne, obchody, všetky vládne kancelárie a dokonca aj letisko bolo uzavreté. Všetci balijčania sedeli doma v úplnom tichu a vyhýbali sa jesť. Sledovali sme to a odmietali sme jedlo celý deň. Vyprázdnili sme sa, objavili dlho zabudnuté vlastnosti nášho vnútorného vesmíru. Vo večerných hodinách po meditáciách, napriek zákazu, nepoznali sme všetci pod strechou nášho altánu v temnej tme, tancovali a bavili sa a ochutnávali odmenu tropického ostrova: papája, ananás, melón a banán.

Som veľmi vďačný účastníkom seminára za ich duchovné impulzy, za ich odvahu a krásu. Úžasné okamihy našej cesty sa skôr alebo neskôr zabudnú, ale prax meditácie a kriy, ktorá nás zmenila na molekulárnej úrovni, nám pomôže nestratiť sa od správnej cesty.

Užitočné odkazy:

Video Kundalini jóga s Alexejom Merkulovom vo fitness video knižnici klubu "Live!".