Ako hviezdy stratili váhu pre roly. Časť 1

O tom, čo len herci nepôjdu získať cennú úlohu! Farbia vlasy, oholejú obočie, zmenia chôdzu ... A samozrejme, v čo najkratšom čase riadia a priberajú váhu! Dozvieme sa, ako hviezdy stratili váhu kvôli rolám. A spolu s odborníkmi na výživu budeme diskutovať o tom, či budeme nasledovať "hviezdnu cestu".

Christian Bale: mínus 30 kg

Pri pohľade na herca v thrilleri "Machinist" (2004) boli fanúšikovia šokovaní. Len za štyri mesiace stratil 30 kg a začal vážiť asi 54 kg s nárastom 183 cm. V čo najkratšom čase sa mu podarilo zredukovať stravu na mierny 400 kcal denne. Nespavosť je hlavným dôsledkom tejto stravy - podľa herca chcel spať celý deň, ale nemohol spať v noci.

Približné denné menu herca sa rozplývalo na tri šálky kávy, jablko a plechovku konzervovaných tuniakov. Okrem toho neustále užíval komplex vitamínov. A keď boli silné stránky, snažil som sa aj bežať. Podľa kresťana knihy mu pomohli rozptýliť sa od myšlienok o jedle. Tiež sa snažil ignorovať pozvánky na podujatia, na ktoré boli hosťom ponúknuté lahôdky.

Pozor! "Každá strava je pre organizmus stresujúca, pretože v tomto období človek odmieta výrobky, na ktoré je zvyknutý, a ktorý mu dáva potešenie. To vytvára napätie, vedie k nervozite a podráždenosti, "vysvetľuje Vasily Jurašov, Ph.D., zástupca riaditeľa pre medicínske záležitosti nezávislého laboratória INVITRO.

Špecialista hovorí, že pri takej dramatickej strate hmotnosti nemôžete piť kávu. "Ďalšie stimuly výrazne zhoršujú situáciu," vysvetľuje Vasily Jurašov. "Nespavosť hercov bola okrem iného spojená s tým, že pre hladovku je jeden šálka kávy ekvivalentom desiatich."

Výživa-endokrinológ Centra pre rodinnú dietetiku Natalia Fadeeva pripomína, že po takejto strave sa hmotnosť vráti veľmi rýchlo, pretože v procese sa metabolizmus spomaľuje a svalová hmotnosť výrazne klesá. "Také prudké kolísanie hmotnosti môže viesť k poškodeniu adaptačných mechanizmov v tele," hovorí. "Kde je tenká, rozpadá sa: dôsledky hladového zásahu budú závisieť od jednotlivých charakteristík organizmu a genetickej náchylnosti na metabolické ochorenia (cukrovka, dna, ateroskleróza)."

Ako ušetriť chudnutie. Pokúste sa schudnúť, obzvlášť ostré, aby ste svojmu telu poskytli bielkoviny. "Každý deň telo potrebuje 300 g bielkovinových výrobkov na" vnútorné potreby ", inak sa začne jesť, hovorí Natalia Fadeeva. "Počas hladových úderov, hmotnosť zmizne nielen kvôli tuku, ale aj kvôli svalom."

Analýza skúseností Christian Bale, odborníci poznamenať, že vitamínové komplexy skutočne potrebujú, najmä ak je diéta výrazne znížená. Musí však byť vybrané individuálne odborníkom.