Korekcia postoja: kyftotická deformita

Ak máte v uvoľnenej polohe silne zaoblené chrbát a brucho, existujú známky kyfotetického držania tela. Špeciálne cvičenia vám pomôžu zastaviť kĺb.

Známky kyfotického držania tela - sklonený chrbát s nedostatočnou deformáciou v dolnej časti chrbta. Toto porušenie je podrobnejšie opísané. vo svojom blogu, A ak sa poznáte v popise, odporúčam vám, aby ste vykonali túto malú sadu cvičení denne alebo každý druhý deň.

virasana

prečo: natiahnite svaly nohy a prednú plochu nohy.

Postup: postavte sa na kolená a sedte na podpätkoch nohami smerom dozadu, potom roztiahnite nohy od seba, aby ste znížili zadok na podlahe medzi nohami. Pokúste sa rovnomerne natiahnuť obidva okraje každej nohy, bez toho, aby ste otočili nohu na stranu a smerovali prsty tesne späť. Môžete umiestniť tehlu alebo podložku pod hýžď. Zdvihnite ruky hore, zložte ruky do zámku, dlaňami nahor a roztiahnite ruky nahor a vytiahnite kĺby. Nevystavujte ramená nahor. Držte pozíciu, kým je pre vás pohodlná. Môžete vykonať zložitejšiu voľbu - supta virasana. Začnite sa nakláňať späť, znížiť predlaktie na podlahu, a ak je pohodlné, potom leží ležať na chrbte.

Vamadevasana

prečo: natiahnite svaly nôh.

Postup: posaďte sa a vezmite pravú nohu na stranu. Ohnúť ho na kolená tak, aby kolenný kĺb zostal na podlahe, smeruje jasne doprava a v súlade s bedrovým kĺbom. Uchopte pravú nohu pravou rukou a potiahnite ju dopredu a dole. Použite svoju ľavú ruku, aby ste stiahli podlahu a snažili sa udržať si chrbát rovno. Vytiahnite pravú polovicu panvy k podlahe. Ak to dovoľuje flexibilita, zdvihnite ľavú nohu a spojte nohy dohromady. Držte pozíciu, kým je pre vás pohodlná.

Virabhadrasana 1 (dynamická verzia)

prečo: posilniť prednú časť stehien.

Postup: vystrčte pravú nohu dopredu a ohýbajte obe nohy v pravom uhle. Nedotýkajte sa podlahy ľavým kolenom. Zdvihnite ruky a zložte prsty do šípky Vajra mudra: pripojte palec a ukazováčik prstov a vytiahnite ich a položte zvyšok do zámku. Z tejto pozície sa pomaly zdvihnite, narovnáte nohy a vytiahnete kolená, potom sa pomaly znižujete. Pri pohybe nadol sa uistite, že deformácia v páse je minimálna: na to, zatlačte panvu dopredu a vytiahnite spodnú časť brucha. Stúpajte, snažte sa ramená smerovať nadol. Spustite 12-25 krát.

Utthita hasta padangushthasana

prečo: natiahnite biceps svalu stehna.

Postup: Postavte sa rovno, zdvihnite ľavú nohu dopredu a potiahnite nohami nohy pravou rukou. Sledujte, či je ľavé stehno utiahnuté, a nesnažte sa "sedieť" na ňom. Ak svaly nie sú dostatočne natiahnuté, môžete mierne ohýbať ľavú nohu alebo použiť popruh. Nasmerujte pravú polovicu panvy nadol, snažte sa udržať iliacové kosti v rade, nezaklánajte spodnú časť chrbta. Zatlačte panvu dopredu a vytiahnite dolnú časť brucha nahor. Držte pozíciu, kým je pre vás pohodlná.