Bezplatné fitness kluby: teraz v Rusku

Simulátory, ktoré každý môže pracovať denne a v noci úplne zadarmo a priamo na ulici, už nie sú senom. Uličné fitness kluby sa už objavili v Petrohrade, Soči a Blagoveshchensku, ale nie v Moskve.

"Pendulum", "Rider", "Twister", "Shin-machine", "Delta" - tzv. Mechanické simulátory, ktoré môžu byť nainštalované vo dvore a cvičiť na nich v pokojných dňoch. Napríklad na Delta je vhodné vyčistiť ramenný pás (v sediacej polohe, otočiť telo doprava a potom doľava) a na Twisteru čerpať šikmé brušné svaly (pohybovať sa tam a späť, zatiaľ čo stojíte na špeciálnej stoličke). "Každá osoba, bez ohľadu na vek a telesnú spôsobilosť, sa môže zapojiť do takýchto simulátorov," vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti St. Petersburg Open Sport Roman Konevichyev. - To nie je silová kondícia, ale bežná telesná výchova. "

"Outdoor Sport" - jediná ruská spoločnosť, ktorá nielen vyrába vonkajšie cvičebné stroje, ale snaží sa vštípiť kultúru ulíc. "Vyšiel sme pred rokom a pol, - hovorí Roman. - Spočiatku sme si zakúpili simulátory v Turecku, ale potom sme sa rozhodli, že naša vlastná výroba bude výhodnejšia: ani colné, ani dopravné náklady. " Podľa Koneviččova boli turecké simulátory tiež zlé, pretože neboli vhodné pre miestne klima: "Majú liatinové sedadlá, ale v júni nemáme moc času na kus železa, čo môžeme povedať o apríli."

Zažil som pohodlie plastového sedadla pre seba: počas poslednej cesty do Petrohradu som nedokázal odolať a vyskúšať jednu z ulice "imi" na Moskovskom vyhliadke. Okrem mňa bol v "hale", ktorý zvládol krokomer (zjednodušený analóg eliptického trenažéra) a dvaja študenti, ktorí skrútili volanty na stroji "Four Steering". "Ideálna situácia je, keď nainštalujeme simulátory v blízkosti existujúceho ihriska," hovorí Konevichyev. - Deti si vyberajú piesok a matky trhajú nohami.

Jednoduchá aritmetika: v Petrohrade sa nachádza päť ulic "jims" (v tomto roku to bude ešte niekoľko), v Soči - jeden v Blagoveshchensku - až 40. "Amur je pôvodcom celého príbehu," hovorí Roman Konevič.. - Inštalovali prvé simulátory už v roku 2005, keď si zakúpili príslušenstvo v susednej Číne. Nedávno som čítal na internete tu, koľko z týchto stránok tam má, - pozeral som na čelo. "

V Moskve nie je jediné gymnázium na uliciach a podľa rímskych je na vine vinných nepočujúcich kapitálových predstaviteľov. "Bol som v prefektúrach a v správach a všade mi hovorili to isté: žiadne peniaze." Keď sa v Moskve objavia pouličné simulátory a či sa vôbec objavia, nikto nezodpovedal Rímanu. Môžete si ich kúpiť len za peniaze cez internet. Po zdobení týchto jednoduchých zariadení, napríklad v letnej chate. A môžete ísť do voľného tréningu v Petrohrade, Sochi, alebo čo sakra nezaujíma, dokonca aj v Blagoveshchensku.