Nerovnomerné manželstvo: ak je manžel "veľkým dieťaťom"

On môže mlčať za dni, keď je urazený, nevie si predstaviť, kde ležia jeho čisté ponožky a celý rodinný rozpočet je znížený na ďalšiu elektrickú gitaru. A najviac nepríjemné je to, že nie je tvojim dospievajúcim synom, ale zákonným manželom. Čo robiť, ak ste ženatý s infantilným mužom a ste unavení hrať úlohu svojej "mamičky"? Chápeme spolu s psychológmi.

"Prečo by som mal mať celý dom na mňa?", "Nie ste schopní nič!", "Normálny človek by už urobil a urobil!" - to je typický zoznam výčitkov, ktoré stále nespokojné manželky vrhajú na "veľké deti". Podľa psychológov však nie je zmysluplné posunúť vinu na detského partnera, pretože vzťahy tohto druhu sú tvorené za účasti dvoch strán.

"" Sonnul "a" mamička "sa nestretnú každou náhodou. Psychologicky sa muž a žena tohto typu navzájom približujú, rovnako ako kľúč k zámku, "vysvetľuje klinický psychológ. Alisa Galati.

Psychologické znaky "veľkého dieťaťa"

Podľa Marina Muravyová, psychológ, odborník na prekonanie krízy vo vzťahoch a autor projektu INTEMO, hlavným problémom infantilov je to, že nie sú pripravení prevziať zodpovednosť a riešiť niečo sami. "Takýto človek sa často opakuje:" Neviem, nie som si istý, som zmätený. " Chce, aby niekto rozhodol všetko pre neho a urobil to, "hovorí.

Expert zdôrazňuje, že "veľké dieťa" nie je schopné vyspelých, úctivých vzťahov založených na kompromisoch. Preto vždy trápi svojho partnera s nekonečnými záchvaty, náladami a manipuláciami. Práve títo muži sa v horúčkovom spore môžu opustiť dom, "z trápenia" sa opití a prídu až ráno so zraneným a nešťastným pohľadom.