Pravidlá tréningu pre kŕčové žily

Kvôli tejto diagnóze lekári pred dvadsiatimi rokmi zakázali moju matku hrať akékoľvek športy, aj keď mala chorobu v počiatočných fázach. Moderná medicína nie je taká krutá: dnes, s kŕčovými žilami, je povolené mnoho typov zaťaženia, ak dodržiavate niektoré pravidlá v tréningu.

Pred začiatkom hodiny navštívte svojho lekára.

Stanoví presnú diagnózu a rozsah ochorenia, poskytne odporúčania o optimálnej úrovni cvičenia a pravidelnosti výcviku.

Pamätajte si na obmedzenia

Lekári často zakazujú pacientom s kŕčovými žilami, aby sa zapojili do joggingu, krokového aerobiku, cross-fit, silového tréningu. Cyklistika a cvičenie na stacionárnom bicykli sú zvyčajne "zakázané" pre neofytov, avšak v priebehu času môžu byť zakázané - v každom prípade doktor alebo športový lekár fitness centra môže vydať úplný zoznam obmedzení ukážte mu mapu vyšetrenia vášho flebologa).

Venujte pozornosť niektorým typom školení

Pacienti s kŕčovými žilami sú najčastejšie "predpísané" plávanie, aqua aerobik, pilates, dýchacie postupy, jóga (táto sekvencia má dobrý antivarikózny účinok). Cvičenie s fitballom, rýchlym chôdzou a nordic walking bude tiež užitočné.

Zapojte sa do kompresného spodného prádla

Našťastie teraz existuje veľa typov a modelov Toto pravidlo sa vzťahuje na tréning v ľubovoľnej dĺžke - najmenej 15 minút, najmenej jednu hodinu. Vlákna tejto bielizne pomáhajú predchádzať žilám.

Zamerajte sa na pocity

Tíživosť v nohách, bolesť, únik končatín, pálenie v podpätku - to všetko sú nebezpečné príznaky. Nezabúdajte na ne počas relácie, ale na niekoľko minút prerušte tréning a odpočinok, zvyšujte nohy pri sedení alebo ležaní.

Ďalšie užitočné tipy na vhodnosť na kŕčové žily nájdete tu a tu.