Ako prebudiť pocit rytmu

Často človek s ostrými pohybmi ide na tanečný parket, pohybuje sa usilovne, ale zároveň vyzerá smiešne - nespadá do rytmu. Najpozoruhodnejšou vecou je, že mnohí ľudia to vôbec neuvedomujú, kým im to nie je povedané. Som si istý, že medzi vami sú aj také "šťastné". Chcel by som ťa potešiť: je to zaobchádzané!

Ľudia bez pocitu rytmu v prírode neexistujú. Existujú zriedkavé výnimky, pre ktorých funguje samo od narodenia. Ale takí ľudia sú bežnejší, bohužiaľ, nie v našom jazdnom pruhu. Tento talent sa kladie na genetickú úroveň: ich vzdialení predkovia, prapracovníci, starí otcovia a otcovia, opití sa horúcim vzduchom a jasným slnečným žiarením, už po stáročia pália rituálne tance. Moderní potomkovia tiež ľahko tancujú a nemyslia si, že pocit rytmu môže byť nerozvinutý. Ale všetci ostatní ľudia majú pocit rytmu, spravidla je v pokojnom stave. Môžete ho však prebudiť!

Začnite s najjednoduchším a najpriaznivejším: počúvajte hudbu po celú dobu. Vypnite televízor - "Simpsons" alebo večerné správy - a počúvajte hudbu. Ak chcete, počúvajte aj v sprche. Funguje to! A najlepšie zo všetkých, funguje bez ohľadu na to, či to chcete, alebo nie.

Postupne komplikujte úlohu - pokúste sa prehrávať hudbu do zvukov. Verte mi, je to jednoduché. Jeden sa musí len sústrediť a začnete počuť oddelené basy, bicie, gitary. Zamerajte sa na každý z týchto zvukov. Nie je potrebné tancovať, kým je dôležité naučiť sa počuť. Mimochodom, keď sa vám podarí prehrávať hudbu do zvukov, nezabudnite ju "zozbierať" neskôr.

Počúvame a vykresľujeme, ďalšia fáza sa začína biť. Slam do rytmu, porazte to v hlave. Aj nohy a ruky nebudú môcť odolať, uisťujem vás. Pretože váš pocit rytmu je pravdepodobne už prebudený z dlhšieho spánku. To sa jednoducho nemohlo prebudiť.

Keď ľudia prichádzajú do mojej hodiny a sťažujú sa na to, že "nepočúvajú" hudbu, vždy im vysvetľujem jednoduchú schému. Všetky pohyby tanca sa robia na jasnom základe: napríklad jedna, dve, tri, štyri. Ukázalo sa to pravé hudobné námestie. Neváhajte sa počítať sami. Počúvajte hudbu, vypočítajte rytmus a nevšimnete si, aké ľahké to bude začať spadnúť do nej. Veľa šťastia! A pamätajte, talent je len časť úspechu, všetko ostatné je práca. Nebuď lenivý a tancuj viac!

Užitočné odkazy:

Videohovory Hip-Hop s Ilyou Vyaltsev vo fitness-video knižnici klubu LIVE!

Video relácie "Hip-hop show" s Ilyou Vyaltsev.

Video stretnutia "Hip-hop show" Svetlana Litvinová a Ilya Vyaltsev.

Video stretnutia "Moderné tance" s Ilyou Vyaltsev.

Pozrite si video: Václav Klaus viní USA z děni na Ukrajině (Február 2020).