Čo ak ste jedli príliš sladko

Dokonca aj najviac disciplinovaní podporovatelia zdravého životného štýlu majú zlé dni, keď sa zdá, že nie je možnosť dodržiavať diétu. Ako ukazuje prax, najčastejšie sa prejedeme s rýchlymi sacharidmi. Povieme, čo robiť, ak ste jedli veľa sladkého.

Podľa odborníkov na výživu, veľké množstvo rýchlych sacharidov vedie k mnohým negatívnym dôsledkom. Po prvé, prudký nárast hladín inzulínu narúša bežný priebeh metabolických procesov. Po druhé, prebytok rýchlych sacharidov vyvoláva hlad a smäd, čo spôsobuje, že máme jesť ešte škodlivejšie potraviny. Po tretie, sladkosti môžu viesť k nadúvaniu kvôli ostrému narušeniu mikroflóry.

Môžete to opraviť miernym nastavením stravy a návykov.

Jedzte viac bielkovín a vlákniny

Ak chcete stabilizovať hladinu cukru v krvi a zmierniť hladinu "post-sacharidov", pridajte do stravy niektoré vlákniny a bielkoviny. Jedzte napríklad niekoľko orechov alebo varené vajce s nejakou zeleninou.

Pridajte do stravy probiotiká

Ako viete, "zlé" baktérie našich čriev, ktoré spôsobujú nadúvanie, kŕmia cukrom. Ak chcete neutralizovať ich účinky, pridajte do stravy probiotiká. Ako zdroj "dobrých" baktérií sú ideálne: grécky jogurt, kefír, tvaroh alebo kyslá kapusta.

Pripravte si jedlo na obed a večeru.

Pravdepodobne ste si všimli, že keď ste obedovali napríklad čokoládu na obed, večer sa ruka znovu a znovu tiahne k niečomu škodlivému. Ako sme už povedali, cukor "prebudí" v nás brutálny hlad, ktorý je ťažké ovládať. Preto pred návštevou alebo v reštaurácii nezabudnite v chladničke udržiavať predvarené zdravé jedlo. Keď sa zobudíte po búrlivom večeri, budete menej pokúšaní objednať rýchle občerstvenie.

Robiť jogu

Nedávna štúdia vedcov z Kalifornskej univerzity v Davise ukázala, že 80% ľudí pripisuje stresu v správnej výžive. Ak máte tiež tendenciu zachytiť problémy so sladkosťami, potom je čas začať cvičiť jogu (napríklad na týchto video lekciách). Táto prax vás naučí lepšie a tenšie pochopiť vaše telo a ovládanie emócií.