Natalya Lebedeva: "Utišený zadok - kľúč k správnemu držaniu tela!"

Utiahnutie zadku je nielen krásne, ale aj dôležité pre zdravie: naša pozícia závisí od tónu gluteálnych svalov.

Veľmi často sa ženy na mňa obrátia so žiadosťou o posilnenie tejto konkrétnej svalovej skupiny. Nie je prekvapujúce, pretože napnutá zadná zadná časť dáva dôveru, dovoľuje vám nosiť akékoľvek pevné nohavice a cítiť sa ako kráľovná! Ale nie každý vie, že náš postoj závisí od tónu týchto svalov - zadok pomáha udržiavať panvu a telo vo vzpriamenej polohe. Toto je ďalším silným argumentom v prospech ich posilňovania.

Keď sedíte, gluteálne svaly nefungujú, a pri chôdzi väčšou časťou nákladu preberá predný povrch nohy, hýždne dostávajú len malé množstvo. Existuje nerovnováha medzi svalmi prednej a zadnej časti stehna. V dôsledku toho v oblasti bedrovej oblasti dochádza k výraznému prehnutiu - hyperlordóze. Ak prídete do zrkadla, postavte sa na stranu a uvidíte takú deformáciu - to je znamenie, že je čas posilniť zadok! Je tu ďalší test: zatvorte oči, urobte dva malé kroky dopredu, postavte nohy paralelne. Otvorte oči: ak vaše nohy sú ideálne paralelné - skvelé a ak sú prsty vo vnútri - je to tiež signál, že je čas konať.

V komplexoch "Express Fitness" je celkom veľa hodín, ktoré sú zamerané konkrétne na tieto svaly. Tu sú niektoré účinnejšie cvičenia na posilnenie zadku.