Alexey Vasilenko: "Tactix - fitness alebo marketing?"

V USA vynašiel novú fitness disciplínu Tactix, ktorá údajne zmení svet.

Tactix autor John Spencer Ellis nie je nič dobrého pre fitness. Samozrejme, nemôžete vytvoriť nový program bez toho, aby ste mali potrebné znalosti. John má tieto vedomosti oplývať. Po prvé, je majiteľom čiernych pásov v Kung Fu a Ninjutsu. Po druhé, dlhoročne učí Kemparate (jediný boj založený na Okinawan Karate, japonskom Ju-Jutsu a čínskom Wushu), rovnako ako Moi Thai (jeden z najviac thajských boxerských štýlov, musím povedať). Po tretie, on je autorom fitness programov Boot Camp a IMPACT.

Čo je tak prekvapujúce? S takýmto záznamom by pán Ellis (mimochodom, je trochu starší ako ja) mohol ľahko vytvoriť program, ktorý podľa správ "vyfúkne fitness kluby po celom svete".

Avšak, bohužiaľ, nevytvoril. Dokonca takýto majster s fitness nemohol prísť s niečím zásadne novým. Tactix sa ukázal ako ďalší koktail viacerých smerov. Moderné bojové umenia a výkonná aerobik s vysokou intenzitou a praktické schopnosti sebaobrany, ako aj cvičenia zamerané na rozvoj flexibility.

Program však nie je zbavený metodologických výhod: je k dispozícii pre mužov i ženy, ako aj pre začiatočníkov a profesionálov. Memo inštruktori zostavili tak, že bolo vhodné zmeniť cvičenia v závislosti od podmienok a zloženia skupiny.

Zlé je to, že Tactix potrebuje vybavenie: súpravu boxerských rukavíc a vankúš na cvičenia úderov (jedna osoba má vankúš, druhý ju udrie). Nekĺzavá podlaha je tiež potrebná, pretože tréningy sú bosé. Stručne povedané, Tactix môže byť vykonávaný len v interiéri. Pre ten istý Fit-bo nie je potrebná žiadna špeciálna podlaha ani vybavenie - sú potrebné iba ruky, nohy a neúnavná túžba po vlaku.

Spoločnosti Ellis nemožno odmietnuť marketingovú vynaliezavosť. Všetky tlačové správy hovoria, že Tactix "vám pomôže vypáliť obrovské množstvo kalórií." Toto však nie je jedinečné: každá lekcia postavená na bojových umení a aerobike spája oblak kalórií.

Stručne povedané, v Tactixe nevidím nič výnimočné. Napriek tomu mám dve ruky pre ľudí, ktorí robia akúkoľvek kondíciu. A ja som večne vďačný za tvorcu tai-bo, Billy Banks a mnohých ďalších trénerov, ktorí ma naučili, čo môžem urobiť. Úprimne dúfam, že za pár rokov budeme tiež môcť poďakovať Johnovi Spencerovi Ellisovi za to, že nám poskytol Tactix.

Užitočné odkazy:

Fitbo videá s Alexey Vasilenko vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".

Pozrite si video: Alexey Vasilenko Aerobic RiminiWellness 2012 (December 2019).