"Detská jóga". Jóga pre deti

"Detská jóga" - autorský program na televíznom kanáli "LIVE!". Deti sa snažia vykresliť plazivú kobru, vyhladzujúcu psíku a čln, ktorý sa vlnia na vlnách. Ale v skutočnosti vykonajte najreálnejšie "dospelé" asány.

Fotografovanie detskej jógy bolo veľmi časovo náročné. Viac ako dva týždne sa redakcia stala materskou škôlkou. Deti hrali počítačové hry, navzájom si v kaviarni hodili chlpy a urobili si ruky na skeneroch. Zdá sa, že tucto učiteľov sa s nimi nemôže vyrovnať. Avšak inštruktorovi trvalo len minútu, aby dostal svoju pozornosť.

Pri práci s deťmi je hlavná vec rozprávať rozprávku. Je veľmi dôležité, aby sme boli schopní rozprávať všetky tieto zložité yogické vzorce hravou cestou. No, ten typ žil a bol princ, ktorý kedysi mal zlú späť ...

Lekcia jogy pre deti je vždy postavená hravou formou, používajú sa lopty, hula krúžky a hračky. Názvy väčšiny asánov sú preložené do ruštiny. Napríklad "pes tvár dole", "pes s tvárou hore", "čln s vysokými stranami", "kobre držanie", "postava ťavy" - tak deti, po prvé, sú pochopiteľné a po druhé, zaujímavejšie. "Musíte byť schopní vysvetliť, že jóga je taká smiešna vec," hovorí inštruktorka Kundalini Yoga na kanáli "LIVE!" A otec trojročného syna Alexeiho Merkulova. - Deti nemôžu dlho držať pózy, ako to robíme nemajú ani silu, ani trpezlivosť. Postupne však jóga detí rozvíja svoju schopnosť sústrediť pozornosť a vytrvalosť. "

"Detská jóga" - program pre deti, rovnako ako ich rodičia. Napríklad v prípade týchto detí sa odporúča vedieť, že deti mladšie ako 14 rokov sa v "obrátených" asánoch dlho neodporúčajú. Chrbát dieťaťa ešte nie je vytvorený a nie je pripravený znášať hmotnosť celého tela, preto sú detské hlavy zakázané.

Najdôležitejšou otázkou je, ako starý môžete začať robiť jogu pre deti? Od sedem rokov, kedy je dieťa už schopné sedieť aspoň pár minút. Napriek tomu prvá lekcia bude skôr ako hra "more sa obáva raz", než vážne triedy. Pochybnosť o tom, či je to nevyhnutné pre deti vo veku základnej školy, nie je potrebné. Redakcia bola svedkom toho: deti na súbore boli absolútne šťastné.