Svetlana Abu-Hardan o účinku tanca na psychický stav žien

Ak žena pravidelne praktizuje arabské tance, potom určite cíti zmenu nielen v jej tele, ale aj v jej nálade. Ženské a pružné pohyby opúšťajú svoj charakter, správanie a dokonca aj hlasový stamp.

Stres, neúctivý postoj spoločnosti a vnútorný okruh, nedostatok záujmu zo strany manžela či milovaného, ​​obavy detí a odpor voči rodičom - to všetko a oveľa viac ozdobí vnútornú krásu ženy. Ona je neistá v jej dokonalosti, ťažká vo vzťahu k ostatným, strach a plachý pri vyjadrovaní emócií a túžob. Ale po pravidelných arabských tancoch sa skryté sebavedomie, ktoré bolo potlačené rôznymi životnými podmienkami, postupne objavuje. Jemné pohyby ramien, krku, hlavy a celého tela nakoniec nabádajú ženu, aby sa správala jemne s ostatnými. Voľné a amplitúdové pohyby panvy a stehien robia to viac voľné a koketné.

Tanec má pozitívny vplyv na jasnosť ženského vzhľadu, teplo svojej duše a má skvelú vlastnosť - uvoľniť telesný a duševný stres. Koncentrácia na správne vykonanie pohybov oslobodzuje myseľ od nevyriešených problémov a úzkosti. Umožňuje vám dočasne zabudnúť na nevyhnutné každodenné starosti a prispieva k napätiu pozornosti. Jediná vec, ktorá sa stáva dôležitou počas triedy, je krása, ktorú žena tak ťažko vidí v zrkadle. Žena s ňou svojím srdcom aspiraje, aj keď na začiatku robí nepríjemné a nesprávne pohyby v tanci.

V priebehu času, keď prekonala ťažkosti pri vykonávaní pohybov a spájala jednoduché tanečné prvky do elegantného reťazca korálkov, začína cítiť jeho význam. Koniec koncov, ona prekonala ťažkosti - to znamená, že je silná a tvrdohlavá. Naučila som sa krásne tancovať a prekrývať prekvapený a obdivný pohľad mužov - to znamená, že je krásna a žiaduca. Orientálne tanečné triedy zvyšujú sebavedomie a učia ženu, aby sa zamilovala, bez ohľadu na to, či je plná alebo tenká, vysoká alebo nízka. Koniec koncov, arabské tance uvítajú absolútne akúkoľvek postavu.

Jeden z mojich študentov povedal, ako sa znova stretla so svojím manželom po rozpadu vzťahov kvôli tanečným lekciám. Zobrala orientálne tance, aby sa zamyslela menej o tom, že jej manžel ju už nerobí ako žena. Šla na moje skupinové hodiny, potom začala navštevovať jednotlivé triedy a zaobchádzala s nimi zodpovedne, ako za normálnych okolností pracujú. Získala sebavedomie, vrátila záujem o život, ale hlavne sa stala viac veselá. A veselosť je takmer najatraktívnejšou charakterom postavy, ktorú sa vždy snaží človek vo svojej žene vidieť.

Akonáhle sa rozhodla hrať pred jej manželom jednoduchý, ale jemný a ženský tanec. Koketne a voľne sa pohybovala a rozprávala sa jej celým telom o jej uvoľnení a sebavedomí. Pritiahla si ruky, boky a, samozrejme, so svojim pohľadom pružné, hladké a niekedy vášnivé vzory. Manželka sa páčila tancu a tých krásnych očarujúcich očí, s ktorými sa na neho pozerala počas tanca. Len sa pozrela, ani sa nepokúšala prilákať. Tento výraz, ktorý si jej manžel všimol čoraz častejšie. Napríklad, keď mu povedala o školskej rutine dieťaťa, alebo sa spýtala, čo má na večeru variť. Moja študentka sa stala mäkšou a tolerantnejšou v komunikácii, v ňom začal hrať život, ktorý sa znova a znova otvoril svojim tanečným triedam. Našla chuť a znova získala svojho manžela.

Ďalší môj študent prišiel po rozvode, čo bolo pre mňa ťažké. Jej manžel šiel k inej žene. V triede som sa jej pokúsila pomôcť: Požiadal som o to, aby som si udržal svoje telo a hlavu rovno, aby som nepoškriabala bránicu a vždy ma držala na hrudi otvorená, robím krásne pohyby s mojimi rukami pri chôdzi od ramien až po prsty. Dokázala cítiť ženské pohyby tanca aj s najhlbšími svalmi, ktorých existencia nebola ani podozrivá. Dve ročníky kurzov ju úplne zmenili: jej chôdza sa stala dôvernejšou a hladšou, jej správanie v spoločnosti sa stalo elegantným a jemným. Žena našla svoj koníček a stala sa pre iných zaujímavá. Život bez manžela však prestáva byť neznesiteľný: vrhnúť sa do tanca, môj študent ľahšie utrpel bolesť oddelenia.

Nakoniec vám poviem, čo pre mňa znamená tanec. Akú podporu mi poskytli v najťažšej chvíli života. Mesiac pred dôležitými súťažami, v ktorých som sa mal zúčastniť, moja najbližšia osoba, moja matka, zomrela. Zostal som sám s dvojročným dieťaťom v mojej náručke bez podpory. Nemal som otca. Zármutok a bolesť boli neznesiteľné, ale bolo treba nejako nájsť silu pripraviť sa na majstrovstvá. A to bolo tanečné, ktoré ma nenechalo zastaviť a vzdať sa. Sily a útecha, ktoré som dostal, tancoval, vyjadroval v tanci všetky moje duchovné utrpenia. Tanec ma podporil a pomohol mi udržať si vôľu, ktorá bola potrebná na to, aby som mohol hrať na súťažiach napriek všetkému.

Tanky sa ukázali byť verným a lojálnym asistentom, ktorý mi pevne a jemne vzal ruku, podporil ma v takom náročnom čase a nedovolil mi stratiť srdce.

Užitočné odkazy

Belly Dance video stretnutia s Svetlana-Abukhardan a Alexey Ryaboshapka je majster triedy vo fitness klubu LIVE! Club.