Miostimulace

Postup je populárny pre lenivých ľudí a astronautov. Najskôr nahradí telocvičňu, druhá pomáha zotaviť sa z beztrestnosti. Obe aj iné myostimulácie zlepšujú náladu: pod pôsobením impulzných prúdov, ako aj po cvičení, telo produkuje hormóny radosti.

Už v 17. storočí založil vedec Luigi Galvani pokus: impulzné prúdy spôsobujú kontrakciu svalov a tým ich posilňujú. Tento objav sa nepoužil v praxi, kým v 70-tych rokoch minulého storočia iný taliansky inžinier Giancarlo Levin vynašiel prvý myostimulátor a nazval jeho techniku ​​"gymnastiku pre lenivých".

Na začiatku sa však myostimulácia neprijala ako bežiaci, ale športoví lekári, ktorí zistili, že pomocou impulzných prúdov sa po dlhej nečinnosti, napríklad pri ochorení, môže rýchlo vybudovať svalová hmotnosť alebo zlepšiť jej tón. Na druhej strane boli zaznamenané aj ďalšie výhody tohto postupu: ukázalo sa, že po vystavení pulzným prúdom sa prejavy bobtnania a celulitídy znižujú a koža sa zužuje. Na začiatku osemdesiatych rokov 20. storočia sa v ponuke talianskych kozmetických salónov objavila miostimulyácia. Dnes je táto služba dostupná takmer vo všetkých zdravotných a kúpeľných zariadeniach.

Na tento postup sa na problémové oblasti aplikuje špeciálny vodivý gél a potom sa aplikujú elektródy. Pod pôsobením súčasných svalových vlákien sa znižujú a posilňujú, zlepšuje krvný obeh a lymfatický tok. Zvyčajne postup trvá pol hodiny; 10-15 sedení sa vyžaduje v intervale dvoch až troch dní, aby sa svaly stali výraznejšími a tuková vrstva menej. Sila impulzov sa postupne zvyšuje - rovnako ako zaťaženie pri bežnom tréningu. Bohužiaľ, veľa majstrov už používa vysokofrekvenčný prúd počas prvého postupu, kvôli ktorému objem tela okamžite kúzlo klesá o 2-3 cm, ale nemali by ste sa klamať: ide o dočasný vizuálny efekt spôsobený intenzívnou sťahovou silou. Zvyčajne to trvá jeden až dva dni.

Myostimulácia môže spôsobiť nepríjemné pocity - mravčenie a necitlivosť pokožky. V tomto prípade musíte znížiť nárazovú silu. Okrem toho, po postupe takmer každý má pocit slabosti svalov - to je normálna reakcia. Ak je cieľom vytvoriť svalstvo, potom sa odporúča jesť rovnakým spôsobom ako počas silového tréningu: po každej relácii jesť bielkovinové jedlá. A ak chcete schudnúť, počas kurzu je potrebné dodržiavať stravu a piť veľa tekutín.

Myostimulácia je vhodná najmä na posilnenie brušných svalov, zníženie objemu bokov a prevenciu osteochondrózy - impulzné prúdy zmierňujú bolesť chrbta a kĺbov. Ale táto technika nemôže úplne nahradiť fyzickú aktivitu. Svaly skôr rýchlo zvyknú na bremeno a prestávajú reagovať na ne a nie je možné zvýšiť frekvenciu prúdu nad určitú hranicu. Pre dobrý výsledok by sa myostimulácia mala spájať s lymfodrenážnou masážou, zábaly a kúpeľom.

Myostimulácia je kontraindikovaná pri ochoreniach krvi a srdca, tromboflebitíde, kŕčových žilách, ako aj po nedávnych operáciách. Pred zahájením procedúry sa odporúča konzultácia s terapeutom a ultrazvuk brušnej dutiny - myostimulácia je prísne zakázaná tým, ktorí majú žlčové kamene alebo obličky.

Pozrite si video: KDA - POPSTARS ft Madison Beer, GI-DLE, Jaira Burns. Official Music Video - League of Legends (Február 2020).