Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu

Zubné pasty na prvý pohľad majú podobnú chuť, vôňu a farbu, ale na obale jedného prostriedku "proti kazu", druhý - "so zápalom ďasien", tretí - "bielenie". Ako si vybrať zubnú pastu a ktorá z nich je najvhodnejšia? Spýtali sme sa na tento zubný lekár Ph.D., odborník na Colgate Total Igor Lemberg.

"Je veľmi dôležité používať zubnú pastu, ktorá je pre vás to pravé. Dnes existuje široká škála zubných pást určených na prevenciu zubných ochorení, vrátane prevencie výskytu a rozvoja kazu, zápalu ďasien, citlivosti na zuby, tvorby zubného kameňa atď., - hovorí Igor Lemberg. - Je lepšie zveriť výber zubnej pasty vášmu zubnému lekárovi, vybrať zubnú pastu s prihliadnutím na jednotlivé charakteristiky zubov a ústnej dutiny. Existujú však komplexné zubné pasty, ktoré okamžite chránia pred niekoľkými problémami v ústnej dutine. Napríklad zubné pasty na báze technológie triclosanu / kopolyméru chránia pred 12 problémami ústnej dutiny, poskytujú antibakteriálny, antiplaktický, protizápalový účinok počas 12 hodín, medzi čistenie zubov a dokonca po jedle. "

Je veľmi dôležité zdvihnúť zubnú kefku. "Môže byť akéhokoľvek tvaru, mechanický alebo elektrický, pokiaľ je požadovaná tuhosť. V závislosti na stave vašich ďasien a zubov, - zdôrazňuje Igor Lemberg. - Ak sú vaše ďasná zdravé a nedochádza k abrázii skloviny alebo denudácii krku zubov, zubári odporúčajú kefy strednej tvrdosti, zaručujú dobré čistenie zubov a masáž ďasien. Ak sa ďasná pravidelne krvácajú alebo dochádza k zvýšeniu citlivosti zubov, potom je lepšie vybrať mäkkú kefku na zuby: jemne čistí, bez poškodenia ďasien a zubov. "

Okrem tohto "duetu", lekári odporúčajú použiť ústnu vodu, flossing, kefu, zavlažovač ... Ale aj tento celok super-team sa nebude vyrovnávať s úlohou, ak ste zuby nepravidelne alebo nesprávne. Skutočnosť, že to musíte robiť dvakrát denne, je niečo, čo si každý spomína (hoci, buďme úprimní, nie vždy to robia). Ale správna technika na čistenie zubov, bohužiaľ, je zanedbávaná. takže:

- umiestnite zubnú kefku v uhle 45 ° na čiaru ďasien pomocou zametacích pohybov, vyčistite zuby z ďasien na okraj zuba;

- rovnaké pohyby čistia vnútorný povrch každého zuba;

- vyčistite žuvací povrch každého zuba tam a späť;

- používajte špičku zubnej kefky na čistenie hornej a dolnej časti vnútorného povrchu každého predného zuba;

- nezabudnite vyčistiť jazyk.

Celý postup by mal trvať najmenej dve minúty.