Ako sa Ravi Kumar Dovluru dostal do Ruska

Narodil som sa a vyrastal som v juhovýchodnej Indii v meste Vijayawada v štáte Andhra Pradesh. Pred viac ako desiatimi rokmi som prišiel študovať v Rusku, ale nakoniec som tu nielen získal vzdelanie, ale aj založil rodinu.

V mojom rodnom meste Vijayawada som žila vo veku 19 rokov. Potom som vstúpil do misionárskej kresťanskej školy v Hyderabáde, hlavnom meste nášho štátu, a študoval tam dva roky. Po dokončení som absolvoval vstupné skúšky na lekársku školu, ale body, ktoré som zaznamenal, stačili na bezplatné vzdelávanie iba v zubnej fakulte a chcel som sa dostať na lekársku školu.

Práve vtedy začala nápad ísť študovať do Ruska, kde je platené lekárske vzdelanie oveľa lacnejšie ako v Indii. Áno, a bratranec, ktorý sa presťahoval do Ruska v polovici deväťdesiatych rokov, sľúbil pomôcť usadiť sa a usadiť sa v novej krajine. Nechcel som opustiť Indiu, ale túžba študovať na lekárskej fakulte bola najsilnejšia. Moji rodičia ma nechcú nechať ísť, ale môj brat mi sľúbil, že mi pomôže a uisti sa, že som dobre študoval. A išiel som.

Počas prípravného kurzu som študoval rok - študoval som ruštinu. A potom šesť rokov získal lekárske vzdelanie.

Samozrejme, že som si ihneď zvykol na všetko. Na mojom rodnom mieste je vždy +30, a keď som sem prišiel, bolo to vonku. Nebolo to tak ľahké odtrhnúť sa od rodiny: v mojom rodine v Indii, ľudia nevarú, nepracujú doma, neumývajú, a potom som musel vziať všetko sám. Navyše som ani nepoznal ruskú abecedu a najskôr som nikomu nedokázal vysvetliť nič, ale začal som hovoriť absolútne dôverne v ruštine vo všeobecnosti až po siedmich rokoch. No aspoň sme študovali lekárske výrazy v latinčine, a preto v škole neboli žiadne problémy.

Stretla som svoju budúcu ženu na prípravnom kurze v Tule, keď sme žili v tej istej ubytovni. Študovala u učiteľa. Po ukončení štúdia som išiel do Indie a pracoval som tam dva roky v nemocnici. Ale nestrácali sme sa s ňou, odpovedali, a keď som sa vrátil do štúdia v rezidencii, zobrali sme sa a narodil sa náš syn Raman.

Teraz som na postgraduálnej škole v Centrálnom inštitúte traumatológie a ortopédie. Podieľam sa na operáciách, vediem pacientov ako lekári. A večer a cez víkend učím jogu. Raman je šesť rokov. Vo všeobecnosti sa mi to páči v Rusku. Vlasť, kde je rodina!

Užitočné odkazy:

Video lekcie "Hatha Yoga" a "Jóga pre začiatočníkov" s Ravi Kumarom a Innou Vidgofom vo fitness video knižnici klubu "LIVE!".

Zaregistrujte sa na fitnes turné Hatha Yoga s Ravi Kumarom v Južnom Tirolsku v sekcii Active Leisure.