Čo je v šéfkuchárke: raňajky recepty. Časť 1

Kuchári sú veľmi tajomní ľudia. Často odhaľujú svoje kulinárske tajomstvá a triky, ale nikdy nehovoria o vlastných gastronomických preferenciách. Ale svah reštaurácie menu často závisí na nich. Hovorili sme s poprednými moskovskými šéfkuchármi a zistili sme, že sa pripravujú na raňajky.

V skutočnosti sme najprv chceli vedieť, že kuchári vôbec pripravujú. Ale v procese výskumu sa ukázalo, že ako obuvník niekedy končí bez topánok, takže šéfkuchár celkom často prerušuje celý pracovný deň silnou kávou a rýchlym sendvičom. Jednoducho nemá čas jesť: riadi všetky procesy v kuchyni v reštaurácii, neustále niečo skúša, dokončí, učí zamestnancov, ako správne variť, prisahá s dodávateľmi potravín. Preto je pre mnohých kuchárov raňajky často jediným plným jedlom dňa. Takže, aké sú kuchári, ktorí sa kŕmia ráno?

Kaša so karamelizovaným banánom

Mark Statsenko's Recipeznačkový kuchár smiešny rodina (reštaurácie smiešny Cabana, kaviareň kura beh a byť smiešny):

"Kuchár sa kedysi varí, hlavne doma. Väčšina kuchárov, najmä mužov, prakticky neuchováva doma sami a jedia, čo im robí ich žena. Šéfkuchár zvyčajne "prináša" svoje obľúbené jedlá do reštaurácie a zahŕňa ich do menu. Napríklad mám ovsené vločky s karamelizovaným banánom a banánovou zmrzlinou. Neskutočne chutné, sladké a vysoko kalorické. Ak ušetríte pás, potom zmrzlina, samozrejme, je lepšie nepridať. Niekedy o víkendoch pripravujem túto ovsičku doma, ale častejšie ju zjedu v reštaurácii, keď ju pripravíme na raňajky pre našich hostí. "

Zložky (pre 1 porciu). 200 g rýchle varenie ovsených vločiek alebo nevyžadujúce varenie, 1 polievková lyžica. l. mlieko, 50 g banánu (5 kusov), 1 lyžička. trstinový cukor, 1 lyžička. jahodový džem, štipka mletej škorice, 50 g banánovej zmrzliny (1 guľa).

inštrukcia, Vložte ovsené vločky do hlbokého pohára, nalejte do nej vriacu vodu, premiešajte a zakryte. Po 3-4 minútach pridajte mlieko do kaše a misku vložte do mikrovlnnej rúry na 1 minútu. Nakrájajte olúpaný banán na plátky a smažte v panvici s cukrom. Vložte banány na kašu, obloha s jahodovým džemom, mletou škoricou a banánovou zmrzlinou.

Lososové toasty a šalátové listy

Anton Nikiforov recept, reštaurácia šéfkuchár extra panenský:

"Pre väčšinu kuchárov je raňajky najpriaznivejším časom, kedy si môžete naplánovať plány na deň, sedieť v tichu. Okrem toho je kuchyňa v reštaurácii vždy taká vysoká, že sa zdá, že práve dorazili, a už už obed, práve skončil kŕmenie ľudí na obed a večeru, o chvíľu viac a deň uplynul. A vy ste normálne nejedli! Tu si chytil plátok, tam bol plátok, niekto v kuchyni si urobil sendvič alebo si dal skúsiť nové jedlo. Všeobecne sa v našej práci nemôže hovoriť o nejakej dobre premyslenej výžive. Preto je vždy dôležitá dobrá a uspokojujúca raňajky. Neviete, kedy bude možné prísť inak normálne. "

Zložky (pre 1 porciu). 60 g bieleho ciabatta (1 plátok na toast), 50 g syra feta, 1 lyžička. l. smotana, plátok zo slaného lososa alebo ponožky (50 g), 1 lyžička. olivový olej, hrsť zmiešaných listov šalátu, 1 vajce, limetová šťava, soľ a korenie podľa chuti, 1/2 lyžičky. stolový ocot.

inštrukcia, Pre syr smotanu: mix feta syra, smotanu, olivového oleja a limetkovej šťavy podľa chuti (až mierne kyslé) ​​až do hladkej. Pripravte si vajcia: vylejte vodu do hrnca, pridajte soľ, pridajte trochu octu a nechajte variť. Potom vezmite kuracie vajcia a jemne prebublávajte do vriacej vody. Varte pár minút pri nízkej teplote (uistite sa, že žĺtok zostane tenký). Vypusťte toast na zlatú sviečku v toasteru alebo na grile. Rozmiešajte ju so syrovou smotanou, top so zmiešaným šalátom, ochutený soľou, korením, olivovým olejom, položte nakrájaný losos na hornú časť zmesi. Opatrne použite lyžicu alebo zberač na vytiahnutie pripraveného vajca z vody, vysušte ju papierovými utierkami a položte ho na losos.

Cheesecakes so zakysanou smotanou

Recept Aleny Solodovichenko, kaviareň značky "Compote":

"V našej práci, ak nemáte dobrú raňajku, vyzdvihnete len za jeden deň a potom si budete myslieť, odkiaľ prišli dva kilogramy. Pokúšam sa raňajky bez problémov. A niečo, na jednej strane výživné, ale zároveň ľahké. Skvelá možnosť - tvarohové koláče. Ak si to želáte, môžete ich jesť nie s kyslou smotanou, ale s nízkotučným jogurtom, a takmer nikdy nedáte do tvarohového koláča cukor a používate nízkotučný tvaroh. "

Zložky (pre 1 porciu). 180 g nízkotučného tvarohu (2% tuku), 1 vajce, 1-2 lyžičky. cukor, 1 lyžička. hrozienka bez kamienkov, 2 lyžice. l. pšeničná múka, 1 lyžička. rastlinný olej, štipka vanilky, štipka soli, štipka práškového cukru, kyslá smotana na servírovanie.

inštrukcia, Tvarovaný syr dobre nalejte do misy, pridajte cukor, soľ, vanilku, múku a hrozienka. Dôkladne premiešajte a pridajte vajíčko na výslednú tvarohovú hmotu, znova premiešajte a vytvorte tvarohové koláče (3 kusy). Potom smažte v panvici, až kým nie sú varené na oboch stranách po dobu 4-5 minút. Vložte na tanier, posypte práškovým cukrom a podávajte kysnutú smotanu zvlášť.

Vajcia v červenom víne

Recept Michail Simagin, šéfkuchárne pekárne "Chlieb":

"Rovnako ako väčšina kuchárov, len zriedka pečiem doma. Ale keď prídu sviatky a víkendy, raňajky pre rodinu a priateľov je mojou zodpovednosťou. V takých chvíľach sa pokúšam variť niečo neobvyklé a originálne. Skvelou voľbou pre túto raňajky sú vajcia v červenom víne. V skutočnosti sú to bežné vajcia, sú jednoducho varené nie vo vode, ale vo víne, takže majú krásnu farbu a neobvyklú chuť. Každý, kto sa ich pokúsil, je potešený! "

Zložky (pre 1 porciu). 200 ml červeného polosladkého vína, 2 vajcia, 20 g bieleho chleba, 50 g Romanovho šalátu, 1 polievková lyžica. maslo, 15 kozích syrov (chevre), vetvička kôpru, 1-2 lyžičky. cukor, soľ a korenie podľa chuti.

inštrukcia, Nalejte 150 ml vína do hrnca, priveďte do varu a pridajte do neho niekoľko kvapiek octu pre lepšiu koaguláciu proteínov. Miešajte víno s lyžicou na minútu a urobte nálev. Potom rozlomíme vajce a varíme 4 minúty. Odstráňte s lyžicou a opakujte to isté s druhým vajíčkom. Potom listy hlávkového šalátu nechajte vrieť do vriacej vody asi 10 sekúnd, potom smažte v panvici v masle na 30 sekúnd. Nalejte 50 g červeného vína do hrnca, pridajte čajovú lyžičku cukru, vyparujte a pridajte trochu masla, aby ste získali jednotnú konzistenciu. Vložte vajcia na taniere na plátkoch rímskyho šalátu, obloha omáčkou a kozy na kozliatke. Zhora zdobia kôrou chleba a kôprom.

Zajtra sa pozrieme na taniere štyroch šéfkuchárov a zdieľame ich recepty na lahodné raňajky. Zostaňte naladení na stránku!