Čo nás bráni v užívaní sexu: bežné chyby

Sex nedáva jasné pocity? Možno ste na niečo viniť. Zozbierali sme najčastejšie chyby, ktoré sťažujú sex. Iste, môžete ich opraviť.

Začnime s dobrými správami, ak ste zaregistrovaní v radoch "studených žien", ihneď odstráňte z tohto zoznamu. "Nedávne štúdie sexuológov dokázali, že frigidita neexistuje ako taká," vysvetľuje Valeria Aginskaya, sexuológ, programová riaditeľka Centra sexuálneho vzdelávania tajomstiev. - Akákoľvek zdravá žena je schopná užívať si potešenie a oddych od sexu. Existuje problém anorgasmie - klinického stavu, v ktorom žena nedokáže dosiahnuť orgazmus. Môže to byť spôsobené rôznymi dôvodmi (najčastejšie ide o znaky centrálneho nervového systému), ale je to zriedkavé v 3-5% prípadov. Zvyšok žien, ak nemajú orgazmus, potom kvôli "spánkom" erogénnym zónam, alebo slabosti intimných svalov alebo zmenám v hormonálnom pozadí. A to je všetko regulované. "

Často si užívajte náš sex a narúšame naše vlastné chyby. Ktoré z nich?

Chyba jedna: nevytvárate intimné svaly

Moderná móda pre tzv. Imbilding (tréning intímnych svalov) je spojená hlavne s túžbou žien potešiť muža. Rovnako ako vyčerpávajte tieto svaly - a od takejto milenky, sedliak nebude nikam chodiť ... Poďme posunúť akcenty: mladé dámy potrebujú takéto cvičenia v prvom rade. "Vyťahovaním a uvoľnením vaginálnych svalov zlepšujete ich zásobovanie krvou," hovorí Maria Arkhangelskaya, psychológ, ktorá vedie tréning žien. - Imbilding zvyšuje citlivosť erogénnych zón nachádzajúcich sa v tejto oblasti. Zvyšuje orgazmus. "

Je dôležité. Pri výbere cvičení pre dôverné svaly majte na pamäti: najsilnejší z nich obklopuje vstup do vagíny. Zamerajte sa na tie, ktoré sú o niečo vyššie, sú pre väčšinu žien oveľa horšie.

Chyba dva: ste neprítomný k svojmu telu

Partner môže robiť zázraky vynaliezavosti v posteli, ale to nebude mať pocit, že "nie je zima, nie horúca". A záležitosť tu nie je vôbec v človeku, ale v sebe, presnejšie v "spiace" erogénnych zónach vášho tela. "Príjemné pocity, orgazmy, sa získajú, keď mozog dostane signál, ktorý vzniká v dôsledku vystavenia akejkoľvek oblasti tela," hovorí Maria Arkhangelskaya. "Čím častejšie sa aktivuje, tým silnejší bude signál a svetlejší pocity budú." Inými slovami, pokiaľ ide o pohlavie, "návrat" je daný len aktívnymi erogénnymi zónami. A rozvíjajte ich - vašu úlohu.

Je dôležité. Pri prebudení erotogénnych zón potrebuje čas. Niekto bude potrebovať mesiac pravidelných "tried" a niekto trochu viac. Mimochodom, týmto spôsobom môžete vyvinúť slávny bod G, ktorý vám umožní získať vaginálny orgazmus. Podľa štatistík je aktívna len u 30% žien.

Chyba tri: napodobňujete len extázu

Robíte to samozrejme z dobrých úmyslov, chcú povzbudiť partnera, ktorý sa tak tvrdo pokúsil a snažil sa vyhnúť sa obvineniam z jeho vlastnej podradnosti. Ale aký je výsledok? "V dôsledku tohto správania sa sexuálna túžba často stráca, emocionálne prepojenie medzi sexom a imitáciou je fixné," hovorí Valeria Aginskaya. "Vzhľadom na nedostatok pozitívnej emocionálnej posilnenia klesá libido." Vzrušenie a orgazmus sú normálne a povedzte svojmu partnerovi, že robí všetko správne. Ale v sexe nie je "správne" a "zlé". Tam je "ako" a "nie ako." A napodobňovať orgazmus, neposkytujete žiadne informácie o tom, že sa vám to "nepáči".

Je dôležité. Napodobením orgazmu nielenže klamete svojho partnera. Ale aj ja. Ak nemáte to, čo sa vám páči, váš mozog začne vnímať sex ako nátlak.

Chyba štyri: vydržujete nepohodlie

"Dievčatá v posteli stále nedokážu robiť takúto vec," hovoríte sami sebe, že ste so svojim partnerom vykonali neuveriteľné a dosť nepríjemné "triky". Dobre, prosím, muž je, samozrejme, dobrý. Ale kto povedal, že kvôli jeho potešenie je potrebné vydržať bolesť a nepohodlie? "V tomto prípade mozog znovu zachytáva intímny čin ako násilie," komentuje Victoria Aginskaya. - Výsledkom je, že skôr alebo neskôr vás dovedie k myšlienke rozlúčiť sa s "násilníkom". Buď prejdete do režimu "odosielať obeť". A riskujete, že budete potlačovaní nielen v posteli, ale aj vo všeobecnosti v živote, prestanete prijímať rozhodnutia a budete zodpovední za svoje činy. "

Je dôležité. Bolesť a nepohodlie počas sexu nie sú signálom, aby ste prestali robiť to. Toto je len náznak, že robíte niečo zlé. Vo väčšine prípadov sa štúdium techniky sexuálnych sommersaults, použitie mazív, konzultácie s gynekológom (a všetky náhle nepohodlie súvisia so zdravím) a sexológ odstraňujú všetky tieto problémy.

Piata chyba: počas dňa nemyslíte na sex

Spravidla si ho pamätáš niekoľko hodín pred momentom "X" a častejšie, keď už ste v spáte s partnerom. "Vzrušenie v tomto prípade môže byť veľmi slabé," vysvetľuje Valeria Aginská. - Akýkoľvek hlasný zvuk, nevhodný pohyb môže zničiť krehkú náladu pre sex ... Snívajte a snívajte o sexu častejšie. Zvyšuje sa srdcová frekvencia, zabezpečuje krv krvi do erogénnych zón. Takže v správnom čase budete plne ozbrojení. "

Je dôležité. Ak sa nemôžete pochváliť bohatou predstavivosťou a vaše fantázie o sexe, úprimne nudné, čerpať inšpiráciu z erotických filmov. Nebudú len dať vám nápady, ale aj vám pomôžu pochopiť, čo vás naozaj vzrušuje.