9 ženských zvykov, ktoré vystrašujú mužov

Možno, že ktokoľvek, dokonca aj ten najobľúbenejší človek, má dlhý zoznam toho, čo deň po dni jeho život otrávate. Tantrums nad drobnosti, vyčerpávajúce fotografické výstrely v nových šatách, predátorský útok na talíř v reštaurácii ... Prečo sa partner tak rozčúlil týmito "roztomilými ženskými vecami"? A ako na ne odpovedať správne? Učíme sa od psychológov.

Ako bolo zdôraznené psychológ, sociológ, obchodný tréner Elena Suvorová, koreň konfliktov o "ženských" a "mužských" návykoch - v prirodzených rozdieloch medzi silným a čestným pohlavím. Muži sa zvyčajne riadia logikou a racionalitou, zatiaľ čo ženy sú ovládané emóciami, pocitmi a hormónmi.

Pozrime sa podrobnejšie na psychologické jemnosti reakcie človeka na naše najbežnejšie "zlé" návyky.

Ženský zvyk číslo 1: "kradne" jedlo z taniera

Objednáte v reštaurácii každý svoj vlastný a jesť pokojne? Nooo! Mnohí z nás by radšej "ukradli" z dosky partnera a spôsobili mu rozčúlenú otázku: "Nemôžeš si objednať to isté pre seba?".

"Človek je prirodzeným vlastníkom. Jeho tanier - jeho územie, jeho korisť. Prirodzene reaguje negatívne na "inváziu". A pre ženu je niekedy dôležité cítiť sa malý a jesť z tanieru "senior", aby ste cítili blízkosť a starostlivosť, "vysvetľuje Elena Suvorová.

Ak vysvetlíte svoje pocity svojmu partnerovi, určite prestane vnímať vás ako "potravinového súpera" a ... začne objednávať dvojité porcie.

Ženský zvyk číslo 2: "prázdny" rozhovor

Mnohí ľudia sú chorí, o čom rozprávame. On je na stretnutí a my sme túži pohovoriť o dovolenke, pozerá sa na futbal a vystupujeme s klebetami o kolegy.

"Muži sú zameraní na riešenie problémov, jazyky a reči sú pre ne len nástrojmi, ktoré im umožňujú pracovať s faktami. Ženy pri komunikácii neriešia problém, sú zamerané na samotný proces, "vysvetľuje psychológ-sexuológ Olga Savskaya.

V tomto prípade je lepšie, aby ste neposkytovali svoju komunikáciu, ale aby ste súhlasili so svojim blízkym a zvolili si čas v priebehu dňa, keď obaja môžete chatovať. Nech je to váš malý, príjemný rituál.

Ženský zvyk číslo 3: rady pre rozprávanie

Namiesto toho, aby sme požiadali o nové šaty, môžeme dlho a opatrne povedať jej milovanému, aký veľkorysý manžel má jej priateľ. Čo nakoniec dostaneme? Nie, nie šaty, ale výčitky, že chválime iných mužov.

ako už bolo vysvetlené psychológ, tréner Alena AugustaPre ženy, tipy sú spôsob, ako zistiť, či jej partner cíti, môže hádať o jej túžbach. Človek hrá túto hru zle: je dôležité, aby mu položil otázku "hlava na."

Ak chcete niečo dosiahnuť od človeka, lepšie akceptujte jeho vlastnosti a začnite hovoriť rovno.

Zvyk žien číslo 4: dlho sa zhromaždiť

Podľa Aleny Avgustovej, za ženu, dlhodobé poplatky sú v prvom rade túžbou potěšiť muža, byť pre neho najlepšie. A pre človeka - bezvýznamná strata času a stresu, pretože už dlho stojí a poteje sa v jeho saku!

Pokúste sa predpísať partnerovi časový rámec, ako dlho budete "vystupovať". Potom sa nemôže na teba čakať, ale len si vyberie svoju prácu.

Zvyk ženy č. 5: z akéhokoľvek dôvodu zbaliť záchvaty

Zlomenú manikúru, nepriaznivé počasie vonku, popálená večera - zdá sa, že žena môže priniesť nejaké detaily k slzám. "V mužovi nie je psychika prispôsobená emocionálnym zážitkom a netoleruje silné ženské emócie," hovorí Elena Suvorová.

Samozrejme, nemali by ste zadržať slzy a mlčať, ak ste "pokrytý". Pokúste sa mu vysvetliť, aké dôležité je, aby ste plakali, a povedzte mi, čo vám teraz môže pomôcť.

Ženský zvyk číslo 6: diskutujte o svojom osobnom živote s priateľmi

Silnejšia podlaha dáva prednosť tomu, aby "špinavá bielizeň nevyplávala z chatrče". Ženy naopak pravidelne "umyjú kosti" milovaných svojich priateľiek.

Ako vysvetľuje Elena Suvorová, potrebu zdieľať osobné s priateľmi je náš spôsob, ako získať podporu, zmierniť stres. Avšak muži to často vnímajú ako zradu.

"Je lepšie počúvať partnera v tomto prípade, pretože keď hovoríme o ňom" za oči ", trochu sme zlomili puto v energetickom páre. A s priateľmi je vždy niečo, čo bez neho diskutovať, "hovorí klinická psychológ Alice Galati.

Ženský zvyk číslo 7: spýtajte sa provokatívne otázky

"Miluješ ma veľmi?", "Som veľmi tlustý?", Podozrievame sa opýtajte nášho milovaného. Preto sa zvyčajne chceme dostať kompliment od partnera alebo si znova uvedomiť jeho pocity.

Avšak v tomto momente sa zdá, že človek pochybuje o svojej láske alebo o vlastnej atraktívnosti. "Najlepším spôsobom je, aby sa riadil akciou partnera, a nie jeho slovami. A potom s častými otázkami týkajúcimi sa tvaru a váhy riskujete, že ste nespokojní sami, a to môže odstrániť, "hovorí Alisa Galati.

Ženské zvyky číslo 8: horlivo sledujú život partnera

"Kto ťa zavolal?" "Prečo si to pridal svojim priateľom?" "Kto si pili pivo?". Ako poznamenáva Olga Savskaya, žiarlivosť je prirodzenou túžbou ženy ochrániť svojho milovaného pred súpermi.

Mnohí ľudia sa však obávajú, že sa ich snažíme kontrolovať, hoci ani neuviedli dôvod. "Lepšie je zamerať sa na seba a svoj život a dať človeku slobodu, až potom skutočne uteká od vás," hovorí Alisa Galati.

Ženská zvyk číslo 9: nadšenie pre sociálne siete

Naša snaha zasiahnuť s priateľmi s úspechom niekedy robí partnera šialeným. Na našu žiadosť musí publikovať sladké príspevky a selfies na sociálnych sieťach alebo si vziať stovky obrázkov o tom, ako jesť špagety.

"V tomto prípade stojí za to pýtať sa otázka: prečo je pre mňa tak dôležité, aby som" nebol ", ale aby som sa" objavil "? Spájajú ma vzťahy, ak neustále zdôrazňujem, že ich mám? "Hovorí Alisa Galati.

Podľa Aleny Augusta vo všeobecnosti je cesta z týchto rozporov medzi mužmi a ženami jedna: snažiť sa pochopiť odlišnú povahu každého druhého a nie snažiť sa o to, aby sa to premenilo.